Jump to content
IGNORED

Remont studia-początkujący


Maciej_59202

Recommended Posts

Cześć wszystkim to mój pierwszy temat na tym forum, mam nadzieję, że zakładam go w dobrym miejscu i pomożecie mi rozwiązać kilka moich wątpliwości.

 

Jestem w trakcie generalnego remontu pomieszczenia które docelowo ma być moją sypialnią, którą chcę zaadaptować pod nagrywanie wokalu.

Wymiary pomieszczenia to 5.2mX2.5m na krótszych ścianach znajdują się drzwi i okno.Poczytałem trochę o akustyce ale wciąż brak mi doświadczenia,według tego co się dowiedziałem mój pomysł wygląda następująco:

Część do realizacji

-biurko w ok. 34% długości pomieszczenia

-nad biurkiem panel akustyczny w odległości głowy od głośników.

-panel na drzwiach które będą za mną kiedy będę siedział przy biurku

-panele akustyczne w miejscach odbić za mną przy biurku

-pułapki bassowe we wszystkich rogach pomieszczenia

-za biurkiem chciałbym mieć łóżko,a na przeciwko niego telewizor,

w jakim stopniu mogą one zaburzyć obraz stereo?

Część do nagrywania

Tutaj pojawia się więcej wątpliwości.Wcześniej miałem kabinę ale robiłem ją ok.3 lata temu mając o tym wszystkim jeszcze mniejsze pojęcie,kabina była stanowczo za bardzo wygłuszona i za mała,dźwięk w efekcie był przytłumiony.

Czytałem, że oprócz kabiny można nagrywać w pomieszczeniu zaadaptowanym pod reżyserkę,ja chciałbym postawić mikrofon przed biurkiem, tak aby nagrywający stał przodem do mnie kiedy będę siedział przy biurku,za plecami miałby okno.Dać panel akustyczny na suficie,wykładzinę pod nogi i ekran akustyczny na mikrofon.

Czy to dobry pomysł na miejsce do nagrywania? Lepiej za nagrywającym zrobić panel akustyczny na oknie i dwa po bokach czy może skonstruować parawan akustyczny który będzie się rozkładał? Nie chcę przecież na stałe tracić okna.

 

Mam też kilka wątpliwości co do sprzętu.Obecnie posiadam interface Lexicon Omega, mixer yamaha mg124c i mikrofon akg c4000b ,sprzęt odkupiłem kiedyś od kolegi,sprawny po bardzo atrakcyjnej cenie, ale średnio nauczyłem się korzystać z mixera.Zależy mi na możliwie najlepszej jakości i przede wszystkim prostocie, chciałbym nagrać wokal tak żeby wszystko elegancko działało a obróbką zająć się na komputerze.

Mój pomysł to sprzedać interface i mixer, kupić focusrite clarret z dwoma preampami a pc wymienić na maca z thunderboltem.

Czy będzie to lepsze rozwiązanie niż obecne?Może ktoś poleci jakieś inne zestawienie? Potrzebuję komputera, interfejsu i właśnie nie wiem co z mixerem.Budżet to około 6tyś.

 

Liczę, że naprostujecie błędy mojego planu i z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Liczę, że naprostujecie błędy mojego planu i z góry dziękuję za pomoc.

Wymiary pomieszczenia to 5.2mX2.5m na krótszych ścianach znajdują się drzwi i okno.

Witam, z góry jesteś skazany tak czy siak na akustyczną porażkę (wymiary pomieszczenia), to tylko moje skromne zdanie, ale za czekaj też na wypowiedz "bardziej doświadczonych" ode mnie kolegów, zwłaszcza z branży którzy potrafią "kabelkiem zmienić prund" . Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.