Skocz do zawartości
IGNORED

Anti-Mode czy ktos korzysta?


marycz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak temacie, czy ktos korzysta z tego urzadzenia do kalibracji subwoofer'ow?

Mam processor kina domowego bez autokalibracji, i subwoofer REL 528, ktory rowniez nie ma kalibracji.

Jakos z tym zylem, ale postanowilem dokupic otdzielny DSP dla suba.

Jeszcze nie dostalem sprzetu, ale chcialem popytac, jak mam to ustawic?

Sub mam jeden, sa obrazki jak to podlaczyc, ale nie wiem co i jak musze ustawic w subwooferze i procesorze (processor to Primare 32HD)

 

dzieki za odp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zero odpowiedzi, widocznie nie popularne urzadzenie.

Sprzet juz mam podpiety, wiec kilka zdan na jego temat.

Male pudeleczko, pewnie w metalowej oprawie (chodzi o model 8033S-II). W zestawie jest mikrofon. W czasie kalibracji, sprzet wydaje 7 tonow od 16 do 200Hz (proces zajmuje jakies 20min). Po kalibracji mamy do dyspozycji 7 roznych DSP., Roznica miedzy nimi jest taka, ze jedne podbijaja bass na samym dole ~20-25hz (i tutaj przy wiekszej glosnosci REL528 nie daje rady), inne podbijaja v przedziale 30-35Hz, jeszcze inny DSP nic nie podbija, tylko wnosi granice zejscia niskich czestotliwosci. Trzeba zaznaczyc, ze podstawowa funkcja tego urzadzenia, to dostosowanie bassu do pomieszczenia - tutaj praktycznie duzej roznicy nie zauwazylem, moze dlatego, ze i tak mam pomieszczenie mniej wiecej dostosowane do kina. Inna funkcja tego urzadzenia, to mozliwosc podpiecia 2 subow. Mozna jednoczesnie podepnac sub i stereo do preampa (potrzebna przejsciowka). Ogolnie muwiac, mozna zyc i bez tego urzadzenia, ale jak ktos planuje miec 2 suby lub ma jakis DIY sub, ktorego trzeba skalibrowac,lub ustawic LFE level, crossover - to takie urzadzenie jest naprawde pomocne. Pewnie jak ktos ma kino w pokoju dziennym razem z aneksem kuchenym i ma problem z basem, to takie urzadzenie tez bedzie pozyteczne.

To mniej wiecej tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, kiedyś zastanawiałem się czy nie kupić gdy to ustrojstwo pojawiło się na licytacji. Wydaje mi się że świetnie powinno się sprawdzić w stereo, zwłaszcza gdy mamy górkę lub dołek przy pewnych częstotliwościach basowych. W kinie przy efektach wybuchów itp, moim zdaniem zbytnio nie zwrócimy uwagi czy ten bas jest podany w odpowiednich proporcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.