Jump to content
IGNORED

Jakie głośniki do 1 tys ? Taga 606 czy Pure Acoustic AVV799

Łukasz_59614

Recommended Posts

Witam . Chciałbym wybrać sobie jakieś kino domowe na amplitunerze i mam dylemat co do głośników :)

Wybierałbym pomiędzy :

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lub :

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jest sens dopłacać do TAGI ? Czy może w podobnej cenie lub z niedużą dopłatą będzie jakiś lepszy amplituner ?

Bo ten napis " Budżetowy amplituner AV " aż kłuje w oczy :)

W tej cenie to się estetyką kieruj, albo najlepiej opinią kobiety.

Weź za uszy zaprowadź do sklepu każ wybrać, zapłać.

Masz alibi i powód do wymiany za jakiś czas jak będziesz miał przypływ bilonu...

Mi się bardziej pierwszy zestaw podoba - ale oceniam tylko wizualnie....( i Twoim alibi nie będę ;p )

Bez urazy, ale żeby dzielić włos na czworo to cena musiałby być w obu wypadkach powiększona o zero...

Wtedy można by analizować co lepsze...

Mi też się podoba ale część z pierwszego zestawu a mianowicie kolumny bo je mam i w tej cenie to rewelacja natomiast amplituner absolutnie nie. Ale od początku. Jak duże jest pomieszczenie w którym mają grać? U mnie grają na 25 metrach i spokojnie dają radę ale z Yamahą 773 więc wysokim modelem ( najwyższy z serii RX-V ). Chodzi Ci tylko o kolumny czy zestaw kolumn + amplituner bo oba z linku to właśnie kolumny i amplituner i wcale nie za 1 tys zł. Ten amplituner wcale nie ma 105W we wszystkich kanałach jakby się wydawało. To moc jednego kanału z podłączoną do niego kolumną. Przy podłączaniu każdej następnej moc spada i u niego myślę, że zatrzymała się gdzieś w granicach 30-tu kilku Watów. Może 40W x 5 więc mizeria. Jeśli jednak mają one grać w małych pomieszczeniach w granicach do 20 m2 , jeśli nie przywiązujesz większej wagi do jakości brzmienia (słaby marnej jakości amplituner) to kolumny Taga mogę Ci polecić. Z tym, że muszę Cie ostrzec, że z tak niskiej klasy amlitunerem nawet one mogą zagrać kiepsko i będziesz miał niedosyt i uprzedzenie do kogoś proponującgo jakikolwiek sprzęt.

Kolumny 1200 zł

Na amplituner zostaje 500 zł

A on ma wszystko, wszystkie kodeki, skaluje do 4K , ma 3D, robi kawę, wynosi śmieci. I to wszystko za 5 stówek....

I co chcesz żeby jeszcze grał ??? jaja se robisz ???

;P

P.S. No i jeszcze kabel HDMI hi-endowy dostajemy.......

Człowieku z palcem w dupie kolumny starczą natomiast jak wspomniałem , ten amplituner to jakaś porażka. Natomiast mogą nie zagrać zgodnie z Twoimi oczekiwaniami jeśli podłączysz je do tego amplitunera.

A czy Waszym zdaniem w podobnej cenie lepsze ampli się znajdzie ?:)

w podobnej cenie do czego, do całego tego zestawu kolumn i ampla czyli jakieś 1,6 tys, jasne, że tak natomiast w cenie tego Pioneera zapomnij.

Chyba że popatrzysz np. na allegro. Kupisz sobie te Tagi za np. 1000 zł z przesyłką. (nowe z papierami, gwarancją, albo lepiej zestaw z subem - tylko szukaj dobrze, tak powiedzmy 1,2 k.zł. + wysyłka)

Do tego np. Sony STR DA 2400 za jakieś 800 zł. ( a masz mieć w komplecie z nim 2 piloty i mikrofon kalibracyjny - fajne bo sam Ci ustawi amplituner do kolumn i pokoju)

Nie ma 3D (czyli dwukierunkowego HDMI - nie myl tego z wyświetlaniem-filmami 3D) Nie ma 4K - masz tv z 4k ? Prawdziwy z 4K a nie taki którego procesor radzi sobie tylko ze zdjęciami w 4k ? Masz internet 150 Mb/s ? W obu wypadkach nie ? to daruj sobie 4K.

Te Tagi są niezłe do kina. Ten Sony jest naprawdę niezły w w cenie do 1000 zł (używka) nowy kosztował 2500 zł (sam bez kolumn).

Tylko nie połaś się na Sony STR DA1200 ES bo to lipa straszniasta... Tu niby 1200, a tu 2400, ale między nimi jest przepaść jeśli chodzi o dźwięk...

.

I za 1800-2000 zł masz nowe kolumny i w miarę nowy amplituner

I to chyba najtańsze sensowne rozwiązanie.

Tamten Pionieer - hmmm jestem zakłopotany, bo z jednej strony oceniam go na podstawie zdjęć i funkcji w stosunku do ceny - trochę głupio mi (serio), Mój amp. kosztował swego czasu ponad 5k zł (sam amplituner) i nie był tak bogato wyposażony. Przymierzam się do nowego też w tej cenie, a uwierz nie lubię wyrzucać kasy za okno, gdyby ten za 1650 zł z kolumnami grał porównywalnie z tym który planuję kupić - kupiłbym z Twojego linka, a i tak byłbym z 3-4k. zł do przodu. Ale wybacz za stary jestem na bajki, nie wierzę że sprzęt za 5k i powiedzmy 600 zł gra tak samo...

Muza w kinie jest ważna. Bo oglądając film masz ścieżkę dźwiękową, a nie same buum-buum. A kiepski amplituner dający plastikowy dźwięk - już bym wolał podpiąć pod tv wzmacniacz stereo....

P.S. Dobry amplituner z drugiej ręki to od 800 zł w górę, jak bez najnowszych wodotrysków to w przedziale 800-1500 zł coś fajnego kupisz.

Patrz tylko w Google bo były modele które lubiły padać jak muchy...A jak ktoś chce mocno sprzedać...... sam sobie dośpiewaj dalej.

Kolumny, sub - tu możliwości jest tyle, że w miarę odpowiedzialnie trudno coś polecić, zarówno w przedziale cenowym jak i podając marki...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.