Jump to content
IGNORED

Fiio E10K Olympus 2


spinacz66

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem tego wzmacniacza słuchawkowego+Dac podłączony był by do Pc poprzez usb. Posiada on port liniowy(line out) i moje pytanie jest czy pod ten port mogę podłączyć poprzez rozgałęzienie rca głośniki i sterować głośnością z tego urządzenia i czy jak się da to czy po podłączeniu słuchawek będę musiał odłączać głośniki? Jak to urządzenie będzie sprawowało się w muzyce z moimi słuchawkami Marshall Major MK1 czy dobrze się zgra i czy warte jest to urządzenie w swojej cenie?

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się nad kupnem tego wzmacniacza słuchawkowego+Dac podłączony był by do Pc poprzez usb. Posiada on port liniowy(line out) i moje pytanie jest czy pod ten port mogę podłączyć poprzez rozgałęzienie rca głośniki i sterować głośnością

Wyjście line out jet to wyjście do wzmacniacza lub do kolumn aktywnych. Nie można nim (pokrętłem we FIIO ) sterować głośnością niczego oprócz słuchawek.

czy jak się da to czy po podłączeniu słuchawek będę musiał odłączać głośniki?

Po wpięciu słuchawek wyjście liniowe zostanie odcięte.

Jak to urządzenie będzie sprawowało się w muzyce z moimi słuchawkami Marshall Major MK1 czy dobrze się zgra i czy warte jest to urządzenie w swojej cenie?

Moim zdaniem góra , średnica i scena będzie ok. Szczerze nie mówiąc co z dołem nie wiem. Ale zawsze można kupić posłuchać, a jak nie będzie grało oddać do sklepu lub wymienić na coś innego. Takie gadanie jak moje i innych o dźwięku czytaj ale nie bierz do serca. Weź ze sklepu przetestuj sam i to weź sobie do serca :)

Fiio E10K Olympus 2-za te cena nic moim zdaniem (oprócz Nostromo) z nowych lepszego nie kupisz , chyba, że używkę ci się uda ,albo ktoś z forumowiczów złotych rączek ci coś fajnego polutuje (warto popytać fajne rzeczy robią).

Link to comment
Share on other sites

No tak chodzi mi o kolumny aktywne głównie do gier ich używam czy lepszy dźwięk będzie połączenie przez den dac czy zostawienie głośników podłączonych do kart Creative SB audigy Fx i SB Audigy SE bo posiadam 2 karty i tu głównie chodzi mi o gry i przy okazji muzykę też z głośników jakie będzie lepsze połączenie?

Link to comment
Share on other sites

Nie będę się wymądrzał, ale po pierwsze kart muzyczne zbierają naprawdę dużo szumów z komputera i maja z zasady bardzo słaby wzmacniacz słuchawkowy. Ale tak naprawdę to ogrom dźwięku zależy jakie masz kolumny Zasada nr 1 chcesz poprawić dźwięk zacznij od kolumn.Jak kupisz dac ze wzmakiem to na swoich słuchawkach na pewno usłyszysz różnicę Marshall w swoim życiu pare kolumn zrobił :) i to dobrych i te słuchawki tez złe nie są.

Link to comment
Share on other sites

To rozumiem że głośniki podłączone pod takie zabawki a one przez usb do pc brzmiał by lepiej niż przez karty pokroju Aim czy Asusa z wyższej półki? A przetworniki w takich urządzeniach jak i kartach nie mają wpływu na jakość brzmienia?

Bo po twojej wypowiedzi wnioskuję że każda karta nie zależnie od ceny będzie łapała szumy.Na swoich kartach nie odczuwam dyskonfortu i na Microlabach B-77 ale zastanawiałem się czy przez takie cudo może to zabrzmieć lepiej,szczegółowo i z powerem jak w grach tak jak w muzyce i czy warto to zakupić.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.