Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch RF-26f opinie i jaki wzmacniacz do nich?


Tomek_59737
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję kolumn do 20m2 najlepiej z przednim bass reflexem(będą wstawione miedzy szafki) i wybrałem klipsche rf-26f.

Teraz pytanie czy to dobry wybór do muzyki hip-hop czy jakiegoś popu (żaden rock). Myślałem też o czymś z monitor audio bx5/6.

Ogólnie chcę wydać 3k na cały zestaw kolumny + wzmak. Kolumny chcę nowe ale wzmak może być używany ale w dobrym stanie (w przyszłości będę chciał do niego podłączyć ampli z pre-outem i dokupić centrala i satelity z tym, że to temat na przyszły rok).

Co polecacie?? (klipsche to koszt okolo 2200 reszta na wzmak0

Pozdrawiam Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

moim zdaniem pod względem brzmienia znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zestaw, oparty na kolumnach Monitor Audio Bx5, ewentualnie Dynavoice DF-5 lub bardziej miękko Kef C7. Kolumny zasiliłbym wzmacniaczem NAD C316 BEE lub przy minimalnie wyższym budżecie NAD C326 BEE, ewentualnie bardzo dynamiczną integrą BC Acoustique EX-202.2.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej na cały zestaw, służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem właśnie te Klipsche, w ciemno. I nie żaluję. Ten model Klipschów gra już tak dobrze że za ta cenę nie znajdziesz lepszych kolumn gwarantuje. Mam je z Roksan K2, który bardzo ładnie kontroluje bas więc jest go tyle ile trzeba, no i ten analogowy dzwięk :) Klipsche wymiataja dodatkowo w kinie suba nie bedziesz potrzebowal nawet w 20m. Ampli nie musi być mocny wystarczy do nich 100w.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MusicManiacX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś pisze ze do kd z dobrymi kolumnami nie potrzeba subwoofera to chyba kd z subwooferem nigdy nie slyszal...takie porady szerokim lukiem bym omijal to swiadczy o niewiedzy piszącego ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś pisze ze do kd z dobrymi kolumnami nie potrzeba subwoofera to chyba kd z subwooferem nigdy nie slyszal...takie porady szerokim lukiem bym omijal to swiadczy o niewiedzy piszącego ...

 

Nie trzeba suba. Centrala właściwie też nie trzeba kupować jeśli siedzi się w centrum. Chyba, że ktoś nie słyszał tych kolumn, a się wypowiada, lub jest lemingiem, kupującym wszystko bo tak jest napisane przez producenta. Najlepiej jeszcze kupić kufel z logiem producenta kolumn wtedy to dopiero bedzie efekt w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MusicManiacX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Klipsch R-26F i właśnie je wygrzewam. Jestem z nich bardzo zadowolony pod względem brzmienia, mimo że w moim przypadku jest to metal od thrashu w górę ciężkości. Chociaż mam świadomość, że na moim ampli Yamaha R-N500 one nie pokazują jeszcze wszystkiego. Dlatego dokupię sobie jakiś wzmak z 90tych lat żeby mocno nie przeinwestować. W sklepie porównywałem Klipsche i Monitor Audio wyżej wymienione. W jakości dźwięku lekko na korzyść Klipsch, natomiast różnica w skuteczności jest spora i słyszalna na korzyśc Klipsch. Przy moim ampli one osiągają "apogeum" jakości dźwięku po ok. 2 godzinach grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harman/Kardon HK980 - Magnat Quantum 1005 - Yamaha CDX-590 - DAC Nostromo Wolf + Nostromo 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku,

 

Biorąc pod uwagę Twoje preferencję dźwiękowe Klipsch będzie bardzo dobrym wyborem. Nisko schodzący dół, czysta i wyraźna góra. Słuchając Hip-Hopu poczujesz na sobie energie.

Jako wzmacniacz polował bym na używane modele Harmana szczególnie na HK 680, jeśli jednak znajdziesz inny wyższy model Harmana w dobrej cenie i stanie także może być.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za wszystkie opinie. Chyba wybiorę klipsche choć ma bx5/6 też by mogły być ciekawe. Najłatwiej by było zrobić jakiś odsłuch niestety nie mam takiej możliwości. Pozdrawiam Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu kolegi Tomka. Jak napisałem wyżej tak zrobiłem. Dokupiłem wzmacniacz Pioneer A-405R i..... I szok ! Klipsche dostały jakby nowe życie! Dźwięk jest zdecydowanie bardziej wyrazisty, bas OK, troszkę brakowało sopranów. Mam pytanie do znawców. Czy użytkując takie zestawienie "z głową" nie zrobię tym kolumnom "krzywdy". W opisach doczytałem sie, że wzmacniacz ma 2 x 90W i 380 W poboru mocy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harman/Kardon HK980 - Magnat Quantum 1005 - Yamaha CDX-590 - DAC Nostromo Wolf + Nostromo 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Na granicy możliwej używalności usłyszysz przesterowania. Jesli ta granica nie zostanie przekroczona oraz za długo nie będziesz słuchał na tej granicy nic się nie stanie.

Pamiętaj aby zachować dobra wentylację wzmacniacza i w zasadzie to wszystko. Przy głośniejszym graniu uważaj na jakość plików. Nigdy głośno nie słuchaj nie pewnych radio internetowych czy słabych plików MP3 64 czy też 128 kbs, wiem że jeszcze takowe się zdarzają np. na Youtube.

 

Miłego użytkowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

A czy amplituner denon dra 800h i kolumny klipsch rf 26 F to dobre rozwiązanie czy może klipsch 620f  a może jakieś inne do tego amplitunera? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2015 o 11:27, Tomek_59737 napisał:

Witam poszukuję kolumn do 20m2 najlepiej z przednim bass reflexem(będą wstawione miedzy szafki) i wybrałem klipsche rf-26f.

Teraz pytanie czy to dobry wybór do muzyki hip-hop czy jakiegoś popu (żaden rock). Myślałem też o czymś z monitor audio bx5/6.

Ogólnie chcę wydać 3k na cały zestaw kolumny + wzmak. Kolumny chcę nowe ale wzmak może być używany ale w dobrym stanie (w przyszłości będę chciał do niego podłączyć ampli z pre-outem i dokupić centrala i satelity z tym, że to temat na przyszły rok).

Co polecacie?? (klipsche to koszt okolo 2200 reszta na wzmak0

Pozdrawiam Tomek

Gdzie je kupiłabyś w takiej cenie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Mam Klipsche R-26F podpięte pod Yamaha A-S501 przez bi-wire. Kolumny w tej cenie są bardzo dobre. Dobry "soczysty" dźwięk, chociaż środek mało wyrazisty. Głównie słucham Deezer hifi flac-i z Yamahy WXC-50. Muzyka to trochę elektronicznej, genesis, yes, jazz, soul, fantastyczny Diego El Cigala, Camaron de la Isla, Leonid Agutin, Al di Meola, Paco de Lucia, trochę pop-u. Więc szeroka gama muzyki.  Chociaż myślę nad zamianą ich na Triton Seven. Ale nie wiem jak się zgrałyby z Yamahą oraz czy model A-S501 wystarczy do ich obsługi. Na pewno w tej cenie Klipsche są warte zainwestowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2020 o 11:00, hlary napisał:

chociaż środek mało wyrazisty.

Bo taki charakter grania Klipscha. Nawet wzmakiem ciężko nadrobić. Yamaha w tym wypadku dorzuca jeszcze więcej ostrości. Nie ten kierunek, najprędzej w tym budżecie podejdzie Denon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.