Jump to content
IGNORED

Audiofilskie nagrania CLAUDIO MONTEVERDI

Luxmanrulz

Recommended Posts

witam

Jakie są Waszym zdaniem najlepiej brzmiące, audiofilskie nagrania MONTEVERDIEGO? Ktoś na forum słucha i lubi tę muzykę?

Posłuchałem ostatnio Michela Godarda "Monteverdi" i podobało mi się brzmienie i jakość. Chyba że uważacie, że to dzisiaj

już mocno przestarzały kompozytor i lepsze będzie coś Bacha (chyba częściej nagrywany)

Nagrywało się jednak Monteverdiego i nagrywa; przejrzyj sobie taką stronę:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

fakt, że jest dużo powtórek, ale dzięki temu można wybrać najlepszą realizację.

W końcu katalog Claudia nie ma nawet 626 pozycji, jak Amadeusza ;-)

Audiofilskie też bywają, co bywa zaznaczane. Wiele z nich jest niestety niedostępnych ;-(

... i zamiast IV RP jest PRL II

Monteverdi przestarzały - to jakaś humoreska.

Kup sobie jego box z madrygałami wydany przez Glossa.

IMHO jes to najlepszy box w stosunku jakość/cena. Nagrania co najwyżej 16 letnie większość kilkuletnia.

W porównaniu z Bachem lub Handlem to jednak nagrywa się go dużo mniej. Śledzę ostatnio rożne sieciowe sklepy z klasyczną muzyką

i Bacha i Handla wydają coś cały czas. Monteverdi rzadziej. A może właśnie dlatego że trudniejszy w wykonaniu? Ten box z Glossa

to dobra jakość dźwięku i dobre wykonanie?

Guest papageno

(Konto usunięte)

Chryste Panie. Po raz kolejny to samo. Nie znasz Monteverdiego, to kup cokolwiek. Jak się rozsmakujesz, przyjdzie pora na brzmienia i wykonania. Przepraszam bardzo, uniosłem się zupełnie niepotrzebnie.

Wszystkie madrygały tj. 12 CD za ca 230 PLN + transport w wykonaniu La Venexiana wydanie Glossa records. Jeżeli chodzi o płyty to najlepszy zakup jaki zrobiłem w życiu tj. koszt/płyta. Jedną można kupić za ca 60 PLN. Posłuchaj w internecie i sprawdź jak Ci się podobają a że pisał je kilkadziesiąt lat więc różnią się w formie. Można kupić w Gigancie lub CMD.

Jakość bardzo dobra lub świetna (poza 13 płytą gdzie jest tylko dobra bo jest to rejestracja koncertu).

PS. Powyższe nieszpory świetnie też nagrał McCreesh. ale madrygały o których piszę to perełki.

Nie znasz Monteverdiego, to kup cokolwiek. Jak się rozsmakujesz, przyjdzie pora na brzmienia i wykonania.

Jak nie będzie brzmienia to się nie rozsmakuje. Tu jest problem. Ucho mam wymagające ;P

A że się nie znam na takiej muzyce (jeszcze) to mniej mi nawet na wykonaniu zależy, a bardziej na

extra brzmieniu. Chcę mieć tych śpiewaków i te chóry u siebie w salonie ;)

Przepraszam bardzo, uniosłem się zupełnie niepotrzebnie.

Nie ma sprawy. To pewnie przez ten upał

Wszystkie madrygały tj. 12 CD za ca 230 PLN + transport w wykonaniu La Venexiana wydanie Glossa records. Jeżeli chodzi o płyty to najlepszy zakup jaki zrobiłem w życiu tj. koszt/płyta. Jedną można kupić za ca 60 PLN. Posłuchaj w internecie i sprawdź jak Ci się podobają a że pisał je kilkadziesiąt lat więc różnią się w formie. Można kupić w Gigancie lub CMD.

Jakość bardzo dobra lub świetna (poza 13 płytą gdzie jest tylko dobra bo jest to rejestracja koncertu).

Dzięki za precyzyjne info. Udało mi się po Twoim pierwszym poście pobrać dwie płyty (4 i 6) we flac i jakość jest super. Zamówiłem więc cały box :)

51OEWSNSI6L._SX355_.jpg

Wykonanie - rewelacja, do tego dobrze nagrane

Dzięki wielkie. Próbki zachęcające. Jest brzmienie, jest przestrzeń. Właśnie dodałem do koszyka :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.