Skocz do zawartości
IGNORED

Zwiększenie długośći kabla głośnikowego


GoldeNx3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zamierzam kupić głośniki pod TV są to Logitech Z906 5.1

Nie wiem czy dobry dział dobrałem, ponieważ są to głośniki pod PC a ja zamierzam je podpiąć pod TV.

 

Lecz jest mały problem, kabel który idzie do głośników ma tylko 1.8m a pomimo to, że mam mały pokój potrzebuje kabla ok. 7m długości (Kabel musi mi obiec cały pokój aby nie przechodził przez drzwi).

Czy jest jakaś możliwość zwiększenia kabla bez utraty jakości dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po prostu dokup podobnej grubosci kabel glosnikowy (tyle metrow ile potrzebujesz). Postaraj sie o to zeby przednie satelitki mialy kabel w calosci a jesli juz musisz laczyc 2 w 1 to zeby te sztukowane kabelki podlaczyc do satelitek tylnych, a nie do przednich.

 

Wazne moze byc takze to aby dlugosc kabla do kolumieniki PRAWEJ = dlugosci kabla do kolumieniki LEWEJ = dlugosci kabla do kolumieniki CENTRALNEJ.

 

a dlugosci kabla do kolumieniki TYLNEJ PRAWEJ = dlugosci kabla do kolumieniki TYLNEJ LEWEJ.

 

zeby nie bylo jakiegos krzywego opoznienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększyć będę nusial jedynie tylne kolumienki, poniewaz to one muszą obiec pokój.

 

Co do montażu kabla to po prostu mam rozciąć kabel gdzieś pośrodku i wlutować nowy kabel? Czy bezpośrednio w głośniki? Bo troche nie zrozumiałem pierwszego postu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
zeby nie bylo jakiegos krzywego opoznienia.

To nie z powodu opóźnienia. Prąd elektryczny przewodzony jest w kablu z prędkościami porównywalnymi z prędkością światła. Kable powinny mieć równe długości żeby miały podobny opór i podobnie wpływały na impedancje kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić odpowoedniej długości kabel i to wszystko. Jeśli istnieje ryzyko że coś może przeszkadzać w dźwięku to dokupić ten sam kabel do drugiego głośnika ale nie jest to konieczne przy tej klasie głośników i sprzętu. Długości mogą być równe ale nie muszą przy tej klasie głośników. Myślę że to wszystko.

 

Ps. Połączyć też można poprzez dolutowanie i zaizolowanie tylko po co to tylko 2 metry kabla zaoszczedzimy szkoda zachodu a caly zawsze pewniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie z powodu opóźnienia. Prąd elektryczny przewodzony jest w kablu z prędkościami porównywalnymi z prędkością światła. Kable powinny mieć równe długości żeby miały podobny opór i podobnie wpływały na impedancje kolumn.

 

dobrze wiedziec... czlowiek uczy sie cale zycie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze stary kabel nam usunąć i wlutowac nowy tak? Ciezko bedzie rozebrac glosnik zeby pozbyc sie kabla?

 

to one sa do glosnika podlaczone na stale?

to musisz dolutowac nowy kawalek do istniejacego (nie warto rozbierac tych kolumieniek)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak konkretnie te, ale zwykle w tych taniznach starczy odkręcić głośnik i juz mamy dostęp do konektorów. Tylko zostaje przepchnięcie grubszego zwykle kabla przez za małą zwykle dziurkę w obudowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba nie sa one wlutowane na stałe. Nie mam jeszcze tego sprzetu wiec nie wiem ale na zdjeciach widze, ze sa normalnie wkladane na te takie zaciski. Takze super rozwialem swoje wszelkie watpliwosci i moge kabel normalnie przedluzyc.

 

A czy moze polecacie inne glosniki w podobnej cenie? Nie moga byc to kolumny a kino domowe mi nie potrzebne gdyz mam ps4 a tam jest bluray

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie mały wzmacniacz i prawdziwe kolumienki? Za 1200 zł dałoby się skompletować coś fajniejszego niż zestaw głośniczków komputerowych. Choćby 2x Tannoy M2 + 2x Tannoy M1 to jakieś 800 zł. Do tego jakiś mały sub i amplituner. Oczywiście używane. Przy odrobinie szczęścia tylko nieznacznie przekroczysz budżet, ale to już będzie namiastka kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te glosniki o ktorych pisze moge je miec za 800zl nowe dlatego o nich wspominam. Ponadto mam maly pokoj i w sumie sie zastanawiam czy w ogole oplaca sie mi w takie cos inwestować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 800 zł kupi się sensowny zestaw stereo, ale obawiam się, że na 5.1 w żaden sposób nie wystarczy. Za to obstawiam że stereo zagra lepiej niż ten zestaw. Obawiam się, że ten Logitech zabrzmi jak klasyka kina domowego: dużo basu pośledniej jakości i dużo średnio-wysokich tonów z dziurą w zakresie niskiej średnicy i wysokiego basu. Takie brzmienie do filmów z wybuchami i syrenami policyjnymi. Ale muzyki może się z tego przykro słuchać. Zresztą i tak zależy co kto lubi i do czego wykorzysta. Do gier powinno być OK. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.