Skocz do zawartości
IGNORED

Budżetowy konwerter kaset magnetofonowych —> mp3


Mariusz   (mr.)

Rekomendowane odpowiedzi

. Natrafiłem w lidlowej gazetce na taki oto walkman-konwerter kaset audio => USB:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (str. 33)

i pomyślałem:

— W sumie, to co mi szkodzi?

 

 

 

 

Ale że towar może w sklepie nie zagrzać długo miejsca [właśnie ostatnio robiąc zakupy słyszałem u obsługi o jakiejś „bitwie o polarki” — ponoć są już filmy na YT :] , to zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle warto tym sobie głowę zawracać…

 

 

 

 

Tak więc żeby przechylić szalę bardziej na „tak” lub bardziej na „nie”, chciałbym zapytać:

 

1. Czy ktoś ma jakąś wiedzę ogólną na temat tego rodzaju konwerterów (wiedza z gugla jest powiedzmy „nienachalna” — raczej sklepowe oferty sprzedaży odpowiedników, niż opinie użytkowników):

— nie są jakieś ogólnie problematyczne w ripowaniu?

— nie są jakieś tragiczne, co do jakości?

 

2. Te same pytania, ale dotyczące tego sprzętu z Lidla — są dwie wcześniejsze wersje instrukcji, więc gdzieś już pewnie to sprzedawali.

 

 

 

 

THX. (Tylko niech mi nikt nie zaczyna tłumaczyć, że nie dostanę tej samej jakości, co z CD — chodzi o prywatne nagrania… :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić jakis magnetofon byle sprawny z alle.. i zgrać na komputer? Każdy stacjonarny deck da lepsza jakość niż z tego walkmana. Nie wiem po ile ten lidlowy, ale ceny magnetofonów są bardzo niskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić jakis magnetofon byle sprawny z alle.. i zgrać na komputer?

 

Kurczę, kompletnie wypadłem z tematu, bo dla mnie to są dwie zupełnie rozdzielne epoki. :)

 

Ale w takim razie jak uważacie — po którym łączu najlepiej? Nie ma problemów z wysterowaniem sygnału itp. partyzantką? (bo konwerter robi to po USB, czyli zawiera własny ADConverter).

 

A po drugiej stronie — czym to łapać? (nagrywać) — kiedyś spróbowałem popularnego Audacity, to przy próbach najłatwiejszych nagrań wewnętrznych (z kompa) tak zawzięcie się wykaszaniał, że w ogóle zwątpiłem w oprogramowanie Open Source.

 

Załączony PDF pokazuje jakiś „firmowy” soft do podstawowej obróbki (odszumianie, declipping…) — teoretycznie takie progsy jak Audacity powinny go wciągać nosem, ale w pierwszym kontakcie „A” wydał mi się dość mocno nieprzyjazny.

 

 

 

 

Chociaż to już jest bardziej temat do poguglania — w tej chwili jestem zupełnie nieprzygotowany do lekcji, bo po prostu zaskoczyła mnie gazetka tematem i pomyślałem — czemu nie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobrą kopię z kaset, to kup dobry magnetofon Hi-Fi z alledrogo (używki powinny być na prawdę tanie). Podłącz wyjście do wejścia liniowego dobrej karty dźwiękowej i jazda. Natomiast co do programu - prosty rejestrator wystarczy, choć dobrze by miał wskazanie najwyższego sygnału (peak), byś łatwiej mógł dobrać najlepsze poziomy wzmocnienia.

 

Natomiast jak na tych kasetach masz muzykę, to lepiej poszukaj jej w sieci w lepszej jakości niż ta, którą są w stanie zaoferować stare kasety magnetofonowe.

 

(odszumianie, declipping…) — teoretycznie takie progsy jak Audacity powinny go wciągać nosem, ale w pierwszym kontakcie „A” wydał mi się dość mocno nieprzyjazny.

 

Odszumianie zniekształca brzmienie, a declipping to już zupełnie sobie odpuść (masz tak zarejestrować by nie było clippingu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z magnetofonu pewnie wychodzi te 2V, które każde wejście liniowe karty muzycznej łyknie. Nie spodziewam się jakiegokolwiek problemu z wysterowaniem.

Zgrać do wava możesz czymkolwiek, nawet windowsowym recorderem :) Później sobie obrobisz czym chcesz i jak chcesz.

 

Ale zdaje mi się że podstawy będziesz miał lepsze. Magnetofon będzie miał lepszą głowice i lepsze prowadzenie taśmy. Byle był sprawny. Jak masz normalną kartę muzyczną to będzie miał ADC lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kyle; micwoj:

Aha, dzięki — to zaczyna brzmieć sensownie (i pewnie temat znacznie szerszy do poguglania niż te dedykowane konwerterki, które po wpisaniu konwerter+USB wypluły kilkadziesiąt trafień — głównie oferty sklepowe).

 

 

 

 

Natomiast jak na tych kasetach masz muzykę, to lepiej poszukaj jej w sieci w lepszej jakości niż ta, którą są w stanie zaoferować stare kasety magnetofonowe.

 

Tak, to zastrzeżenie zrobiłem w pierwszym poście. (Tak nas zresztą spryciarze zmusili do kupowania po kilka razy tej samej muzyki… :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z magnetofonu pewnie wychodzi te 2V

 

Magnetofony kasetowe miały na wyjściu 0,7V. Ale nie powinno być problemu z wysterowaniem karty dźwiękowej komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIORA ws442 (popularna szuflada) miała na wyjsciu 0,775V :) jest to (jesli chodzi o sprawy mechaniczne ) najlepiej "ciągnący" magnetofon jaki znam :) zmieniałem w nim głowice oraz tor odtwarzacza celem pozgrywania starych kaset ... ale to co koledzy piszą wyzej jest prawdą :) jesli chodzi o muzyke to lepiej poszukac w sieci poniewaz jakość jest o wiele razy lepsza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szuflada jeszcze gdzieś na strychu stoi. Tylko nie pamiętam w jakim stanie, bo z 15-20 lat jej nie używałem... Hmm, to znaczy że gumy już raczej do wymiany... A już miałem proponować oddanie w dobre ręce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.