Jump to content
IGNORED

Końcówka mocy Siemens RE666 niedomaga


kal800

Recommended Posts

Hej,

 

Parę dni temu podczas słuchania rzeczonego sprzętu nagle zaharczało i końcówka się wyłączyła. Muzyka słuchana na minimalnej głośności (to sprzęt sypialniany, więc nie katowany). Po paru sekundach muzyka wróciła, ale po minucie to samo - harknięcie i koniec. Sprawdziłem kable głośnikowe, przełączyłem się na inny kanał, balans, to samo. Aż w końcu jak się wyłączył - przy wyłączaniu wyraźne kliknięcie przekaźnika - to się już nie włączył, więc wyłączyłem zestaw i zacząłem szukać magika co może grzebnąć, bo naprawdę gra przecudnie. Jednak dzisiaj dla ciekawości włączyłem cały majdan i... działa bez zarzutu, gra ślicznie już od popołudnia...

 

Jakieś pomysły? Sprzęt mocno vintage, więc może to kondziołki? A może coś się przegrzewa? Kolumny podstawkowe 6 om, a końcówka raczej wydajna, więc raczej nie dostaje specjalnie po d...ie.

Link to comment
Share on other sites

A czy po kondensatorach zawsze widać, że są trafione? Czy może być tak, że nie są spuchnięte i na oko wszystko gra, ale są do wymiany?

A czy po kondensatorach zawsze widać, że są trafione? Czy może być tak, że nie są spuchnięte i na oko wszystko gra, ale są do wymiany?

Może się zdarzyć. Przyjrzyj się czy pod elektrolitami (zwłaszcza tych o większej pojemności) nie ma wycieków na płytkach drukowanych.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.