Skocz do zawartości
IGNORED

Końcówka mocy Siemens RE666 niedomaga


kal800

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Parę dni temu podczas słuchania rzeczonego sprzętu nagle zaharczało i końcówka się wyłączyła. Muzyka słuchana na minimalnej głośności (to sprzęt sypialniany, więc nie katowany). Po paru sekundach muzyka wróciła, ale po minucie to samo - harknięcie i koniec. Sprawdziłem kable głośnikowe, przełączyłem się na inny kanał, balans, to samo. Aż w końcu jak się wyłączył - przy wyłączaniu wyraźne kliknięcie przekaźnika - to się już nie włączył, więc wyłączyłem zestaw i zacząłem szukać magika co może grzebnąć, bo naprawdę gra przecudnie. Jednak dzisiaj dla ciekawości włączyłem cały majdan i... działa bez zarzutu, gra ślicznie już od popołudnia...

 

Jakieś pomysły? Sprzęt mocno vintage, więc może to kondziołki? A może coś się przegrzewa? Kolumny podstawkowe 6 om, a końcówka raczej wydajna, więc raczej nie dostaje specjalnie po d...ie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz, popukaj. Zimny lut lub kondensatory.

 

A czy po kondensatorach zawsze widać, że są trafione? Czy może być tak, że nie są spuchnięte i na oko wszystko gra, ale są do wymiany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po kondensatorach zawsze widać, że są trafione? Czy może być tak, że nie są spuchnięte i na oko wszystko gra, ale są do wymiany?

A czy po kondensatorach zawsze widać, że są trafione? Czy może być tak, że nie są spuchnięte i na oko wszystko gra, ale są do wymiany?

Może się zdarzyć. Przyjrzyj się czy pod elektrolitami (zwłaszcza tych o większej pojemności) nie ma wycieków na płytkach drukowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.