Jump to content
IGNORED

Dylemat przy remoncie

full2g

Recommended Posts

Witam,

jestem aktualnie w trakcie remontu salonu w którym motywem przewodnim będzie kino domowe ( projektor , ekran 125 cali ) .

Z racji tego że budżet nie jest z gumy muszę zaplanować w ciemno pewne rozwiazania a potem ew dostrajać akustykę .

Pokój ma wymiary 5,80 x 5,40 x2,60 , wielka płyta , ściany żelbeton . Jako że pomieszczenie nie należy do najwyższych mam dylemat jak zaplanować sufit podwieszany. Jestem zdecydowany na zastowanie płyt perforowanych typu Nida Sonic czy Rigiton .

Nie wdając sie zbytnio w szczegóły mam dwa rozwiazania do wyboru :

- obniżyć sufit 10 cm ( płyta perfotowana + wełna , ok 20 m kw ) , dodatkowo boki dookoła + 5 cm ( bez wpływu na akustyke)

- obnizyc środek sufitu 15 cm , coś ala wyspa ( płyta perfotowana + wełna , ok 12 m kw) , boki -10 cm ( płyta zwykła + wełna )

Charakterystyka pochłaniania tych płyt wskazuje że im wieksze obniżenie sufitu tym wieksze pochłanianie .

Z punktu estetycznego wybrałbym rozwiązanie pierwsze , z punktu akustyki drugie.

W pokoju będa grube kotary , dywan 3x2m typu shaggy , kilka paneli z wełny PT80 , być może również dyfuzor skyline o rozmiarze 1,5x1m .

Czy rozwiazanie oparte na obniżeniu 10 cm i powierzchni 20 m kw bedzie lepszym/gorszym rozwiazaniem niż obniżenie 15 cm na obszarze 12 m kw ?

Będe wdzieczny za sugestie ,

Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.