Skocz do zawartości
IGNORED

Konkurs Chopinowski 2015


aleksandraU

Rekomendowane odpowiedzi

Luxman rooles vel roles , a to niby dlaczego chcesz chrzanić Salzburg ? Ja bym chrzanił szybciej Luxmana - goń go

dopóki ma jeszcze dobrą prasę. To taki podrasowany Marantz z innym logo - entry level.

 

Przeczytaj dokładnie to co napisałem to będziesz wiedział.

Dlatego, że Mozart ukochał i rozwinął skrzydła właśnie w Wiedniu, a prowincjonalnego Salzburga nie trawił i uciekł

z niego tak szybko, jak tylko się dało.

 

A Luxman to nie jest podrasowany Marantz z innym logo. Nie próbuj rozwalać kolejnego wątku tematami pozamuzycznymi i prowokacjami,

Już raz się popisałeś. Nie masz nic do powiedzenia na temat, to nie pisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie to co napisałem to będziesz wiedział.

Dlatego, że Mozart ukochał i rozwinął skrzydła właśnie w Wiedniu, a prowincjonalnego Salzburga nie trawił i uciekł

z niego tak szybko, jak tylko się dało.

 

A Luxman to nie jest podrasowany Marantz z innym logo. Nie próbuj rozwalać kolejnego wątku tematami pozamuzycznymi i prowokacjami,

Już raz się popisałeś. Nie masz nic do powiedzenia na temat, to nie pisz.

 

Czy Salzburg był/ jest prowincjonalny ? Mocno skrytykowałeś.W tamtych czasach każde masto, powtórze -każde

było prowincjonalne dla twórczości Mozarta.

A o Luxmanie mam zdanie które już znasz, ale w końcu masz prawo lubić i słuchać.Popisałem się nie tylko raz a dużo

więcej razy ale nie jesteś w stanie tego pojąć z takim horyzontem myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na konkurs chopinowski zjeżdża 150 orkiestr symfonicznych i rywalizują w wykonywaniu jego 2 koncertów? Przecież konkursy mają wyłaniać indywidualnych artystów. Kto tu pisze o symfoniach? Weźmy chociażby takie sonaty Mozarta czy jeszcze bardziej - opus magnum jego twórczości instrumentalnej, czyli koncerty fortepianowe. Niemal same arcydzieła. Nawet te wczesne, jeszcze "haydnowskie". A od 19 w górę to już dosłownie muzyczne cuda. Wystarczy jedna wyszkolona orkiestra i zjeżdżający soliści, którzy mogą grać koncerty fortepianowe Mozarta. Do wyboru masz ich 27. W danym roku konkursowym mogłyby to być koncerty fortepianowe, a za 3-4 lata np. sonaty solowe na fortepian :-) Albo nawet obok wykonania danego koncertu (lub jednej z jego części), jakaś obowiązkowa sonatka solo.

 

Spokojnie dałoby się to ogarnąć logistycznie. No i chrzanić Salzburg. Serce Mozarta to Wiedeń. Konkurs ma być z rozmachem. Konkursy Chopina też masz w Warszawie, a nie w Żelazowej Woli przecież.

 

nie, na konkurs Chopinowski zjezdza ok 150. uczestnikow. Dlatego taka liczba, ale mniejsza o to.

Tez mniejsza o to czy Salzburg czy Wieden.

Pytalem tylko o pomysl, gdyz w jego przypadku ciezko wybrac repertuar z czego sie konkursowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego nie ma np. międzynarodowego konkursu Wolfganga Amadeusza Mozarta czy np. Bacha?

 

Te drzwi nie wymagają wyważania. :-)

 

International Mozart Competition (Salzburg):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

International Johann Sebastian Bach Competition (Lipsk):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Salzburg był/ jest prowincjonalny ? Mocno skrytykowałeś.

 

To nie była krytyka tylko stwierdzenie faktu. W porównaniu do Wiednia był i jest prowincjonalny. Poza tym napisałem coś jeszcze, co umknęło jak widać twoim "horyzontom". Otóż Salzburga Mozart nie cierpiał, a Wiedeń to było miasto które kochał i chciał w nim tworzyć. Serio nie dostrzegasz różnicy? Nadal nie ogarniasz dlaczego "nie Salzburg" a właśnie Wiedeń? Czy chciałeś tylko się czepić "dla zasady" żeby sobie popyskować?

Poza tym kluczowe dzieła Mozarta były bardziej zakorzenione w "wiedeńskich" realiach, związane z tamtymi wykonawcami i orkiestrami, czy wręcz pisane pod konkretnych, wiedeńskich wykonawców. Tylko żeby to załapać, trzeba trochę wiedzy, której tobie brakuje, a nie pustych frazesów. Podejrzewam, że o Mozarcie wiesz pewnie tyle samo co o koloraturze głosu (oj, wyszło wtedy pięknie jaki z ciebie "znafca" od siedmiu boleści) ;-)

 

nie jesteś w stanie tego pojąć z takim horyzontem myślenia.

 

No właśnie. Jest tak jak myślałem :-) Tylko człowiek malutki i zakompleksiony, kiedy ma niewiele do powiedzenia próbuje nadrabiać uprawianiem wycieczek osobistych. Ty jesteś bardzo malutki :-) Zresztą zbłaźniłeś się w każdym wątku na temat muzyki poważnej, w jakim cię spotkałem. W KAŻDYM wyszła twoja niewiedza i płyciutkie rozeznanie. I ty mi śmiesz pisać o horyzontach? :-) Zjeżdżaj trollu. Szkoda mi czasu na ciebie.

 

Te drzwi nie wymagają wyważania. :-)

 

International Mozart Competition (Salzburg):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dong. Znam ten konkurs. Cieszy się tak mizernym, międzynarodowym zainteresowaniem w porównaniu z chopinowskim, że napisałem wyraźnie "międzynarodowego konkursu o takiej randze jak chopinowski". Marzy mi się konkurs transmitowany w kilku stacjach, z tak profesjonalną oprawą multimedialną, internetową etc, którego laureaci "na pniu" podpisują kontrakty z wytwórniami tej klasy co DG. Ten mozartowski nawet sensownej strony internetowej nie posiada. A przecież Mozart to praktycznie synonim MUZYKI :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie. Jest tak jak myślałem :-) Tylko człowiek malutki i zakompleksiony, kiedy ma niewiele do powiedzenia próbuje nadrabiać uprawianiem wycieczek osobistych. Ty jesteś bardzo malutki :-) Zresztą zbłaźniłeś się w każdym wątku na temat muzyki poważnej, w jakim cię spotkałem. W KAŻDYM wyszła twoja niewiedza i płyciutkie rozeznanie. I ty mi śmiesz pisać o horyzontach? :-) Zjeżdżaj trollu. Szkoda mi czasu na ciebie.

 

Malutki to raczej jesteś ty, powtórzę ty abyś dobrze zrozumiał.Nie zbłaźniłem się w żadnym wątku - to raczej krakowskie towarzystwo muzyczne nie było w stanie udowodnić swoich racji a mianowicie tego że firma Naxos nie czerpała z zasobów muzycznych ,orkiestr , dyrygentów, solistów z post komunistycznych krajów RWPG.

Czerpała i to pełnymi garściami.Jeżeli nie rozumiesz co to znaczy wykorzystać wcześniej nagrany materiał lub zlecić wykonanie nagrania dla własnych potrzeb - to doucz się proszę i wówczas zabieraj głos. Temat jest zamknięty, więc nie dyskutuj. Naxos to firma o taniej jakości o czym przekonałem się niedawno kupując ich realizację z 2014 roku - kiepskie brzmienie i kiepska dźwiękowa jakość.

 

To tylko potwierdziło moje wcześniejsze opinie na temat tego label'u - koniec .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki to raczej jesteś ty, powtórzę ty abyś dobrze zrozumiał.Nie zbłaźniłem się w żadnym wątku - to raczej krakowskie towarzystwo muzyczne nie było w stanie udowodnić swoich racji a mianowicie tego że firma Naxos nie czerpała z zasobów muzycznych ,orkiestr , dyrygentów, solistów z post komunistycznych krajów RWPG.

Czerpała i to pełnymi garściami.Jeżeli nie rozumiesz co to znaczy wykorzystać wcześniej nagrany materiał lub zlecić wykonanie nagrania dla własnych potrzeb - to doucz się proszę i wówczas zabieraj głos. Temat jest zamknięty, więc nie dyskutuj. Naxos to firma o taniej jakości o czym przekonałem się niedawno kupując ich realizację z 2014 roku - kiepskie brzmienie i kiepska dźwiękowa jakość.

 

To tylko potwierdziło moje wcześniejsze opinie na temat tego label'u - koniec .

 

 

Pisałem o twoim błaźnieniu się kiedy pisałeś o rytmie, kiedy pisałeś o "barwie czyli koloraturze głosu" (LOL), kiedy próbowałeś nieudolnie udawać eksperta od Bacha itp itd. Podobnie zresztą zbłaźniłeś się w tym wątku nie rozumiejąc o co chodzi z Wiedniem vs Salzburg ale zacząłeś jak zwykle rozwalać wątek, atakować mnie i wyjeżdżać zupełnie bez sensu i nie na miejscu z jakimiś złośliwościami na temat mojego sprzętu audio (sądząc po twoim lamerskim komentarzu masz o nim takie samo pojęcie jak o operze, czy Mozarcie).

 

Ponieważ jak wspominałem, ja nie mam ochoty tracić na ciebie trollu energii i jednocześnie byłoby szkoda gdybyś zasyfił kolejny temat, poprosiłem moderatora żeby dał ci bana na ten wątek. Zgodził się ochoczo. Jak widać nie tylko ja mam o tobie odpowiednie mniemanie. Przynajmniej w tym wątku już nie nabruździsz :-) Wracaj do piaskownicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jak wspominałem, ja nie mam ochoty tracić na ciebie trollu energii i jednocześnie byłoby szkoda gdybyś zasyfił kolejny temat, poprosiłem moderatora żeby dał ci bana na ten wątek. Zgodził się ochoczo. Jak widać nie tylko ja mam o tobie odpowiednie mniemanie. Przynajmniej w tym wątku już nie nabruździsz :-) Wracaj do piaskownicy

 

:)

 

Tak swoją drogą Magnepan strasznie przypomina mi momentami Jakewa. Ten sam poziom chamstwa i samozadowolenia, ataków ad personam i wywyższania się, przy zasadniczo marnej wiedzy i wielokrotnie wytykanych błędach. Albo to jakieś alter ego, albo przyroda nie znosi próżni ;) Jeden się wyniósł z forum, to drugi zagląda do tematów związanych z poważną i próbuje je rozwalać od środka.

 

A żeby nie było zupełnie off topowo, to nabyłem płytę tegorocznego zwycięzcy i im dłużej jej słucham, tym bardziej dochodzę do wniosku że powinna wygrać... Kate Liu :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dong. Znam ten konkurs. Cieszy się tak mizernym, międzynarodowym zainteresowaniem w porównaniu z chopinowskim, że napisałem wyraźnie "międzynarodowego konkursu o takiej randze jak chopinowski". Marzy mi się konkurs transmitowany w kilku stacjach, z tak profesjonalną oprawą multimedialną, internetową etc, którego laureaci "na pniu" podpisują kontrakty z wytwórniami tej klasy co DG. Ten mozartowski nawet sensownej strony internetowej nie posiada. A przecież Mozart to praktycznie synonim MUZYKI :-)

 

Jasne. Lipski bachowski ma "ciut" większą renomę i znaczenie, ale mozartowski to faktycznie wydarzenie lokalne.

 

Natomiast takie o randze porównywalnej z szopenowskim to w ogóle można zliczyć na palcach jednej ręki, i żaden z pozostałych (Czajkowski, Rubinstein, Królowej Elżbiety, Van Cliburn...) nie jest monograficzny. Przyczyn jest co najmniej kilka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.