Skocz do zawartości
IGNORED

Konkurs Chopinowski 2015


aleksandraU

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Nehringa skrzywdzili. 6 nagrodę mógł dostać

gdyby nehring nie zawalił poloneza i zagrał lepiej w pierwszym etapie to z taka grą w finale i 3etapie spokojnie miałby nagrode. Wychodzi na to że żury brały pod uwagę całość konkursowych występów bardziej niżby się wydawało.

natomiast co do tego czy konkurs przekształca się w najlepszego pianistę to zawsze taki był. gdyby chodziło tylko o inne sprawy to konkur wygrywaliby muzykolodzy. Dawniej było trochę inaczej z tego względu ze w jury zasiadało więcej pedagogów - i to specyficznych, którzy poświęcili swą działalność tylko Chopinowi właściwie i jego znaczeniu dla sztuki narodowej. Dziś jest raczej odwrotnie. Większość to pianiści koncertowi lub pedagodzy z olbrzymim tego typu doświadczeniem. Patrzą inaczej na konkurs.niż Ekier czy Drzewiecki dla których tekst był świętością przed którą stoi klęcznik. Trudno tez zarzucać takiemu Goernerowi czy Yundiemu był klęczał na kolanach przed jedynie słusznym polskim idiomem chopinowskim. I tak wygrala raczej ta konserwatywna opcja bo Seongowi raczej pogwałcenia tekstu nijak zarzucić nie można. Jemu co najwyżej można zarzucić pewną oschłość wykonania, ale daj Bóg każdemu żeby tak oschle grać Poloneza As tak jak on to zagrał. kate Liu wydaje mi się poległa w koncercie gdzie Seong raczej zachowal poziom z poprzednich etapów. Generalnie Koreańczyk grał na bardzo wysokim poziomie cały czas a kate miała słabsze momenty - mimo że dawała z siebie wiecej. Nic się nie stało. Ostatnimi czasy zdobywcy 3 miejsc radzą sobie lepiej niż ci z pierwszym pudłem. na pewno jej szuflada nie grozi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie. Nikt do tej pory nie zauważył ze decydujący wpływ na wyniki miał koncert.

Wychodzi na to że żury brały pod uwagę całość konkursowych występów bardziej niżby się wydawało.

 

Podoba mi się to zestawienie wpisów. ;-)

 

Moim skromnym zdaniem decydujący wpływ na wynik miał po prostu... regulamin konkursu. I być może dlatego tak wielu jurorów przy wyjściu na ogłoszenie wyników miało kwaśne miny.

Nie doszukiwałbym się złej woli czy jakiejkolwiek manipulacji - wyszło to, co wyszło, bo praktycznie nie było szansy na inny werdykt (a w każdym razie nie na mocno odmienny).

Ciekawie będzie poznać szczegóły głosowań i punktację - mają być ujawnione.

 

Parę istotnych zapisów już tu cytowałem, więc nie będę się powtarzał.

Jeszcze tylko uwaga odnośnie braku nagrody za koncert: znowu zachęcam do lektury regulaminu, w tym przypadku art. XXII. Najbardziej prawdopodobne jest to, że jury nie tyle uznało, że nikt na tę nagrodę nie zasługuje, ile preferencje odnośnie tego, kto zasługuje, rozstrzeliły się zbyt mocno. W efekcie żaden z uczestników nie uzyskał wymaganej większości głosów.

 

Mam nadzieję, że eksperymenty z repertuarem w poszczególnych etapach zostaną uznane za nieudane (zbyt duża dowolność w wyborze w etapach I-III; wymienność sonaty z preludiami - nieporównywalne dzieła), i że w kolejnej edycji będzie to ułożone mądrzej.

 

Konkurs udany, poziom wysoki, indywidualności się objawiły, powszechne zainteresowanie cieszy, dyskusje cieszą (póki kulturalne), ciąg dalszy nastąpi za lat pięć.

 

Dziękuję i pozdrawiam WWW (Wszystkich Współuczestników Wątku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko uwaga odnośnie braku nagrody za koncert: znowu zachęcam do lektury regulaminu, w tym przypadku art. XXII. Najbardziej prawdopodobne jest to, że jury nie tyle uznało, że nikt na tę nagrodę nie zasługuje, ile preferencje odnośnie tego, kto zasługuje, rozstrzeliły się zbyt mocno. W efekcie żaden z uczestników nie uzyskał wymaganej większości głosów.

 

To problem żiri, nie nasz. Poza tym kto poza frikami zna regulamin i go czyta jeszcze? Nikt! Cho zagrał koncert bezbłędnie, jak maszyna - nie dostał nagrody za koncert! Kto to wytłumaczy Kowalskiemu (chyba, że konkurs jest tylko dla wtajemniczonych, prawda)...

 

W związku z tym na mój chłopski rozum możliwe są opcje:

1. żiri spało

2. nagroda jest bez znaczenia

3. niepotrzebne skreślić.

 

Konkurs udany (...), ciąg dalszy nastąpi za lat pięć.

 

Yellowmen zgarną całą pulę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To problem żiri, nie nasz. Poza tym kto poza frikami zna regulamin i go czyta jeszcze? Nikt! Cho zagrał koncert bezbłędnie, jak maszyna - nie dostał nagrody za koncert! Kto to wytłumaczy Kowalskiemu (chyba, że konkurs jest tylko dla wtajemniczonych, prawda)...

 

W związku z tym na mój chłopski rozum możliwe są opcje:

1. żiri spało

2. nagroda jest bez znaczenia

3. niepotrzebne skreślić.

 

A moja kombinować tak:

1. Cho zagrać bezbłędnie koncert e-moll.

2. Hamelin zagrać znakomicie koncert f-moll.

3. Prawie połowa jury głosować na Cho (bo cenić bezbłędność i jakość wykonanie).

4. Druga prawie połowa jury głosować na Hamelin (bo cenić odwaga wyboru i oryginalność interpretacja).

5. Reszta jury woleć koncert Liu albo Kobayashi albo Nehring i nie chcieć głosować w ogóle na Cho ani na Hamelin.

6. I wychodzić brak nagroda za koncert.

(jak kto woleć, nazwiska i powody sobie pozmieniać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum audiofilskie to i trochę o brzmieniu. Bardzo wielu, bardzo zacnych gości telewizyjnego studia konkursowego zwracało uwagę na fakt, iż aparatura nagłośnieniowa w samym studio pozwalała lepiej wsłuchać się w dźwięki niż fizyczna obecność na sali koncertowej. Normalnie gdyby ktoś tu na forum wygłosił taką opinię to zapewne po przeczytaniu własna dupa odpadła by mi ze śmiechu ale tym razem takie wypowiedzi padły z poważnych ust, bez wątpienia nie związanych z branżą audio. Opinie te pojawiały się często, zarówno w trakcie koncertów solo jak i z orkiestrą, w porównaniu z przekazem studyjnym na sali uciekały szczegóły, dla mnie ciekawostka niesamowita, ciekawe co w tym studio grało, właściwie jaki był cały tor. Może ktoś wie bo nie daje mi to spokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum audiofilskie to i trochę o brzmieniu. Bardzo wielu, bardzo zacnych gości telewizyjnego studia konkursowego zwracało uwagę na fakt, iż aparatura nagłośnieniowa w samym studio pozwalała lepiej wsłuchać się w dźwięki niż fizyczna obecność na sali koncertowej. Normalnie gdyby ktoś tu na forum wygłosił taką opinię to zapewne po przeczytaniu własna dupa odpadła by mi ze śmiechu ale tym razem takie wypowiedzi padły z poważnych ust, bez wątpienia nie związanych z branżą audio. Opinie te pojawiały się często, zarówno w trakcie koncertów solo jak i z orkiestrą, w porównaniu z przekazem studyjnym na sali uciekały szczegóły, dla mnie ciekawostka niesamowita, ciekawe co w tym studio grało, właściwie jaki był cały tor. Może ktoś wie bo nie daje mi to spokoju.

A no właśnie. I tutaj moim zdaniem eric lu skoczył jedno oczko do góry za piękny koncert i zarazem stracił je za zbyt ciche granie bo te fragmenty nie były słyszalne na widowni. Tym samym przypuszczam że jest jedynym wykonawca który na koncercie nie zyskał ani nie stracił tak jak inni stracili/zyskali

 

Hamelin zaś i koreanczyk zagrali bezstresowo, nie tracąc swojej muzykalnosci, artykulacji, barwy pomimo głośnego, wyraźnego grania, które najwidoczniej było tam potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wielu, bardzo zacnych gości telewizyjnego studia konkursowego zwracało uwagę na fakt, iż aparatura nagłośnieniowa w samym studio pozwalała lepiej wsłuchać się w dźwięki niż fizyczna obecność na sali koncertowej.

 

Kolumny aktywne KRK Expose, bardzo polecam z toru studyjnego mogło tam u nich słuchane bezpośrednio z Protoolsa zagrać genialnie!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W innym studiu 3PR informuję że dla odmiany zakupili ostatnio Focale i to słychać co później dalej puszczają bo im góra wali po uszach i najniższego basu nie słychać i go w ogóle nie są w stanie kontrolować, no bo jak? czym?.

 

Z resztą w radio tego niskiego basu fortepianu w transmisji z koncertu nie było!!! za to orkiestry jest? (babol realizatora) ale sub bas obcięli bo pewnie mikrofony zbierają wszystkie śmieci z całej sali, choćby agregaty wozów transmisyjnych, klimatyzację,e.t.c.

Tak było pewnie wygodniej i bezpieczniej dla transmisji (piszę o nagłośnieniu samej orkiestry)

 

A no właśnie. I tutaj moim zdaniem eric lu skoczył jedno oczko do góry za piękny koncert i zarazem stracił je za zbyt ciche granie bo te fragmenty nie były słyszalne na widowni. Tym samym przypuszczam że jest jedynym wykonawca który na koncercie nie zyskał ani nie stracił tak jak inni stracili/zyskali

 

Hamelin zaś i koreanczyk zagrali bezstresowo, nie tracąc swojej muzykalnosci, artykulacji, barwy pomimo głośnego, wyraźnego grania, które najwidoczniej było tam potrzebne.

 

I tym się różni transmisja live od pózniejszych nagrań gdzie najcichsze fragmenty się podbija a najgłośniejsze obcina żeby tego można było w studio posłuchać.

 

Ogólnie fortepian do całej reszty orkiestry był wymiksowany na konsolecie za głośno i dla tego dalej w torze już w studio tak dobrze i dalej u odbiorców było go słychać. Moim zdaniem to taka realizacja dla przygłuchych ale moze sie nie znam ;) Moim zdaniem Wielki babol realizatora lub podejście marketingowe np dżwiek dla telewizji puszczającej transmisje na cały świat. Marketingowo dobry pomysł ale dupa z zachowania proporcji instrumentów i jakiegoś realizmu!

 

No a jak typujecie kto dziś najlepiej i co? zagra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie :-)

Ja bym do wyników i ostatecznego podziału medali nie przywiązywała tak dużej wagi. Cho również nie był moim faworytem, ale przecież zdobycie głównej nagrody jeszcze o niczym nie świadczy.

Najlepszy przykład to ostatni konkurs, po którym zwycięska Awdiejewa w zasadzie nie zaistniała nigdzie, a Ingolf Wunder (który otrzymał wówczas II nagrodę) nagrał świetną płytę dla Deutsche Grammophon

i ma w planach kolejne...

 

Moim zdaniem cała finałowa dziesiątka "zaistniała", a czas pokaże które z nich zrobi karierę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niesprawiedliwość społeczna!

 

Nie mozna tak obcesowo ;) zamykać wątku; dziś pianiści o 19-tej będą grać bez "napinki", może być pięknie (oby orkiestra nie spała, trzymała tempa z nut i dobry realizator był z 2PR bo dalej twierdzę że mają najlepszych w PR ( choćby na Sacrum Profanum pokazali klasę miksujac orkiestrę na ..... słuchawkach Sony MDR7506! a na kolumnach w domu następnego dnia w porównaniu z koncertem live wyszło genialnie i realistycznie ) a ten konkurs to jakaś niechcąca wpadka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ktoś zamyka wątek? Ja właśnie powyciągałem na wierzch fryckowe płyty i boksy i zaczynam się na nowo rozsłuchiwać :D Sądzę, że jeszcze będzie w tym wątku o czym rozmawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O płytach i boksach proponuję jednak w innych wątkach, w ten sposób buduje się spójną bazę wiedzy. Wątek konkursowy niech pozostanie konkursowym (i tak będzie jeszcze pewnie o czym rozmawiać, choćby gdy zostaną upublicznione głosy jurorów).

 

Najlepiej chyba w tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncert laureatow bedzie dostepny w streamingu dsd !

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O płytach i boksach proponuję jednak w innych wątkach, w ten sposób buduje się spójną bazę wiedzy. Wątek konkursowy niech pozostanie konkursowym (i tak będzie jeszcze pewnie o czym rozmawiać, choćby gdy zostaną upublicznione głosy jurorów).

 

Najlepiej chyba w tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To wiadomo. Miałem na myśli to, że zacząłem się na nowo rozsłuchiwać, porównywać nagrania z wykonaniami konkursowymi, żeby nabrać odpowiedniego dystansu do dalszych rozmów... okołokonkursowych oczywiście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seong-Jin Cho już jest w objęciach DG :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dg4795332temp_a.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak NRD-owskie zawodniczki zachodziły w ciążę z trenerem a by ją później usunąć żeby osiągnąć lepsze wyniki w .....pływaniu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak NRD-owskie zawodniczki zachodziły w ciążę z trenerem a by ją później usunąć żeby osiągnąć lepsze wyniki w .....pływaniu ;)

 

To to akurat nie żaden skandal, tylko normalny, niemiecki Trening Niekonwencjonalny. Bardziej pytałem o Konkurs Chopinowski. Nigdy nic nikt z nikim? Przecież to niemożliwe...

 

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie takie sobie granie drugi raz tej "płyty" nie włożę do napędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, Dina Joffe zasiadająca w składzie obecnego jury swego czasu w (chyba) 1975 roku jako młoda pianistka brała udział w konkursie chopinowskim i była obiektem pewnej plotki, która obiegła w tamtym czasie całą Polskę, otóż poszła taka fama, ze w trakcie konkursowego grania etiudy ...połamała sobie palce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie :-)

Ja bym do wyników i ostatecznego podziału medali nie przywiązywała tak dużej wagi. Cho również nie był moim faworytem, ale przecież zdobycie głównej nagrody jeszcze o niczym nie świadczy.

Najlepszy przykład to ostatni konkurs, po którym zwycięska Awdiejewa w zasadzie nie zaistniała nigdzie, a Ingolf Wunder (który otrzymał wówczas II nagrodę) nagrał świetną płytę dla Deutsche Grammophon

i ma w planach kolejne...

 

Moim zdaniem cała finałowa dziesiątka "zaistniała", a czas pokaże które z nich zrobi karierę :-)

Nasunęła mi się analogia do Oscarów:-)

 

Ileż to już filmów zdobyło główne laury, a po niedługim czasie nikt nie pamiętał, ni to filmu, ni reżysera, a i odtwórców głównych ról - też bywało...

 

Pozdrawiam - jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nerwy puściły i forma zawodników też, słucham dalej.

 

O w końcu coś ciekawego, ostatnie wykonanie Charlesa Richarda Hamelina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham ostatniego koncertu w wykonaniu zwycięzcy i jednak mam mieszane uczucia. Orkiestra naprawdę słaba, ależ oni zawodzą. Koncert Erica Lu w wersji słuchanej wolałem jednak 10x bardziej niż ten.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po części dostałem co marudziłem fortepian nie wypycha się aż tak do przodu orkiestra jest bardzo klasycznie "sfotografowana z taką pewną grą z oddali i z za "mgiełki", niższy bas się delikatnie pojawił. No to pomarudzę dalej może kto przeczyta. Proszę o następną realizację w systemie Decca tree :D

 

Co on tak do tego bisu wystartował formuła F1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przegapiłem Hamelina. Zagrał jakoś bardziej kontrowersyjnie? Grał coś ciekawego? Bo Cho chyba znów był całkiem zachowawczy mam wrażenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charles po prostu powtórzył dwa mocne punkty swojego programu z I etapu (nokturn i balladę). Wg mnie nie gorzej niż w konkursie, ale też nie silił się na żadne ekstrawagancje.

 

Gdyby ten poziom zachowywał przez wszystkie występy oceniane, to moim zdaniem wygrałby dość pewnie.

 

Cho wczoraj odpuściłem (dziesiątego e-molla w ciągu tygodnia już naprawdę nie chciało mi się słuchać), więc porównania bezpośredniego nie mam.

 

Gadające głowy - masakra. :-( Chyba z edycji na edycję jest coraz gorzej pod tym względem. Dobrze, że w ogóle pozwolili pianistom zagrać (po przeszło dwóch godzinach!).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie godziny bełkotu władzy i przystawek.

Miny laureatów bezkonkurencyjne - śmieszne te dzieciaki.

 

potem koncert, ale bez fajerwerków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż poszła taka fama, ze w trakcie konkursowego grania etiudy ...połamała sobie palce.

Tak, i resztę programu grała nogami;-)

 

Obejrzałem koncert - gadaniny stanowczo zbyt wiele i poziom słaby....

Laureaci grali jakoś tak bez błysku poza Cho, który zagrał jak zawsze perfekcyjnie, a do tego pokazał, że jest również ciekawym muzykiem.

Do tego świetnym strategiem - który w trakcie zmagań konkursowych grał bardziej zachowawczo, a na koncercie swobodniej i ciekawiej. Pokazał też kompetentność jurorów, co mnie bardzo cieszy.

W tym kontekście trochę mi tylko szkoda Nehringa, który mógł dostać VI nagrodę - pewnie by się ucieszył, a nie "zachorował"

 

Szkoda, że takie wydarzenia są tak rzadko, ale cieszy, że budzą tak duże zainteresowanie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.