Skocz do zawartości
IGNORED

Konkurs Chopinowski 2015


aleksandraU

Rekomendowane odpowiedzi

Nie najmłodszy Łotysz łączy dwa style poprzedników ale całość jest ciut obnizona co do poziomu wirtuozerii ale dziś całościowo jednak no 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łotysz za chwilę skończy...orkiestra już go nienawidzi...jak sądzicie...będzie SKANDAL czy Nagroda?

Dlaczego mieliby Go nienawidzić, przecież specjalnie nie dziwaczył;-)

Skandal też nie, choć pewne rzeczy były śmiesznawe, pewne piękne.

Nagroda - to się okaże, chociaż najgorsze jest to, że pokazał dużo braków czysto technicznych, nie chodzi mi o nietrafienia, czy "chwilę trwogi" w III części (tam, gdzie też Liu się troszkę zgubiła - swoją drogą wredne miejsce;-) tylko o braki artykulacyjne, niedogrywanie drobnych wartości w przebiegach.....jakby nie wytrzymał kondycyjnie, albo nie powtórzył dobrze koncertu - zwłaszcza przetworzenia I części i części III.

Ale to b. wrażliwy i zdolny pianista - duża, choć jeszcze chyba trochę nie do końca uformowana osobowość..

Oczywiście moim zdaniem;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, stary jestem, słuchałem pod stołem z lampowego radia Marthy Argerich, jako 10 latek zachwycił mnie Garrick Ohlsson grany z chyba radia Śnieżka (mono) później miałem go posłuchać jako młodzik na żywo w innym repertuarze, genialne granie! Słuchany często już na moim Bernardzie kolejny laureat Krystian Zimerman spowodował u mnie zboczenie jak to ma obecnie brzmieć. Może już mam złe nawyki słuchania , sprostujcie mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łotysz za chwilę skończy...orkiestra już go nienawidzi...jak sądzicie...będzie SKANDAL czy Nagroda?

 

Ani skandalu, ani nagrody. IMHO mimo wszystko Osokins to nie ta liga co np. Pogorelich w 1980 i nie umie aż tyle, ile

chciałby umieć ;-)

 

Mnie dzisiaj zawiódł. O ile wykonanie sonaty h-moll w III etapie to było coś zjawiskowego, to dzisiaj miał parę rewelacyjnych momentów, ale raziły kiksy, dziwne "dogrywki" od siebie i przesadna emfaza. Poza tym porozjeżdżał się z orkiestrą. Podejrzewam, że jedna próba to było po prostu za mało, żeby dyrygent dostosował się do nietypowych pomysłów Osokinsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o nietrafienia, czy "chwilę trwogi" w III części (tam, gdzie też Liu się troszkę zgubiła - swoją drogą wredne miejsce;-) tylko o braki artykulacyjne, niedogrywanie drobnych wartości w przebiegach.....jakby nie wytrzymał kondycyjnie, albo nie powtórzył dobrze koncertu - zwłaszcza przetworzenia I części i części III.

 

 

Tutaj świetnie to opisałeś stąd wcześniejsza moja uwaga o słabszej wirtuozerii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do perfekcji technicznej Zimermana to mu daleko. Do bycia oryginałem na miarę młodego Pogorelicha również. Natomiast to zdecydowanie wyrazista i ciekawa postać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani skandalu, ani nagrody. IMHO mimo wszystko Osokins to nie ta liga co np. Pogorelich w 1980

 

Aleksandro wężykiem, węzykiem Ivo to było to co tygrysy lubią najbardziej, nowe odkrywcze spojrzenie na "starą konserwę" :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z oceną koncertu, jeżeli z głośnika fortepian gra 3x głośniej niż w rzeczywistości. W zasadzie rzutuje to całkowicie na odbiór całości. Są też różne transmisje. Gdzieś trochę ciszej, gdzieś trochę głośniej. To jest poważny błąd realizatorski nie umieć odróżnić koncertu z orkiestrą od samego fortepianu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z oceną koncertu, jeżeli z głośnika fortepian gra 3x głośniej niż w rzeczywistości. W zasadzie rzutuje to całkowicie na odbiór całości. Są też różne transmisje. Gdzieś trochę ciszej, gdzieś trochę głośniej. To jest poważny błąd realizatorski nie umieć odróżnić koncertu z orkiestrą od samego fortepianu.

 

Momentami aż dzwoniło w uszach :) Nie prowokuj bo znów się przejadę po PR jak po burej suce.

 

Może na zrealizowanej i wydanej płycie to stonują? i nową orkiestrę dograją; dziś na masteringu wszystko jest możliwe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani skandalu, ani nagrody. IMHO mimo wszystko Osokins to nie ta liga co np. Pogorelich w 1980 i nie umie aż tyle, ile

chciałby umieć ;-)

 

Mnie dzisiaj zawiódł. O ile wykonanie sonaty h-moll w III etapie to było coś zjawiskowego, to dzisiaj miał parę rewelacyjnych momentów, ale raziły kiksy, dziwne "dogrywki" od siebie i przesadna emfaza. Poza tym porozjeżdżał się z orkiestrą. Podejrzewam, że jedna próba to było po prostu za mało, żeby dyrygent dostosował się do nietypowych pomysłów Osokinsa.

 

Osokins przekombinował i się na tym przejechał. Chciał być oryginalny, a wyszły niestety braki techniczne.

Mnie nawet bawiło jak waltornie jechały sobie, a Osokins sobie - jakby kompletnie olał orkiestrę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani skandalu, ani nagrody. IMHO mimo wszystko Osokins to nie ta liga co np. Pogorelich w 1980 i nie umie aż tyle, ile

chciałby umieć ;-)

 

Na pewno Osokins umie się wyróżnić wizualnie...vide czarne skórzane rękawiczki podczas wywiadu plus bujny zarost na klatce piersiowej. W obecnych czasach potrzeba kogoś wyrazistego aby zaintrygował młode pokolenie muzyką klasyczną. Jak ktoś się nim odpowiednio zajmie (repertuarowo - bo marketingowo to umie już sam się dobrze rozprowadzać - ) to będzie o nim głośno.

 

Osokins sobie - jakby kompletnie olał orkiestrę ;-)

 

Pewne jest że grali nie razem tylko osobno. Łotysz po prostu do koncertu Chopina nie potrzebuje orkiestry;-)

 

Marthy Argerich

 

A propos Pani MA...ONA rytmicznie kiwała się gdy grał Łotysz...i nie wyglądała na zdegustowaną...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laureat Krystian Zimerman spowodował u mnie zboczenie jak to ma obecnie brzmieć. Może już mam złe nawyki słuchania , sprostujcie mnie :)

Tu nie ma co prostować - tak trzymaj, bo tak genialnych pianistów jest niewielu;-)

 

Do perfekcji technicznej Zimermana to mu daleko. Do bycia oryginałem na miarę młodego Pogorelicha również

Święta prawda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Osokins umie się wyróżnić wizualnie...vide czarne skórzane rękawiczki podczas wywiadu plus bujny zarost na klatce piersiowej. W obecnych czasach potrzeba kogoś wyrazistego aby zaintrygował młode pokolenie muzyką klasyczną. Jak ktoś się nim odpowiednio zajmie (repertuarowo - bo marketingowo to umie już sam się dobrze rozprowadzać - ) to będzie o nim głośno.

 

 

O Osokinsie nie będzie głośno bo jest za słaby. Za wyjątkiem Chorwata i naszego Szymona Nehringa (zagrał dziś bardzo dobrze) pozostali finaliści byli od niego lepsi i jutrzejsi też będą lepsi.

A wracając do wczorajszego dnia to Kate tak przeżywała grę, aż miała lekkie tiki nerwowe w momenie gdy nie grała w czasie koncertu.

Niektórzy robią z niej maszynę do gry.

Dziś bardzo podobał mi się Eric Lu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A propos Pani MA...ONA rytmicznie kiwała się gdy grał Łotysz...i nie wyglądała na zdegustowaną...

 

Tak, ma ucho, na jej płytach często inni pianiści lepiej graja niż ona sama ale nie ma żadnych oporów i ich zamieszcza u siebie i także za to ją szanuję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak grali wiele razy ale tu chodzi o tą perfekcję i zgranie na poziomie konkursowym a nie koncertów granych co tydzień.

Tu pozwolę się nie zgodzić - na konkursie gra się po z reguły jednej próbie, a do "normalnego" koncertu orkiestra przygotowuje się od poniedziałku do piątku, a od środy są próby z solistą (z reguły).

Więc gdzie należy się spodziewać lepszego zgrania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to b. wrażliwy i zdolny pianista - duża, choć jeszcze chyba trochę nie do końca uformowana osobowość..

 

Wydaje mi się, że Skriabin lub Rachmaninow to jest bardziej odpowiedni dla niego repertuar niż Chopin...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Pani MA...ONA rytmicznie kiwała się gdy grał Łotysz...i nie wyglądała na zdegustowaną...

 

Pewnie jej się Osokins po prostu podoba. A dobrze grających pianistów to ona słyszała na pęczki, więc

raczej dobrą grą trudno ją omamić ;-) Jeśli to Argerich pcha Osokinsa, a nie jakieś DG, to oznacza to tylko

jedno. Kryzys wieku późnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Berlinie;-)

 

A dla mnie żadna orkiestra nie osiągnęła takiego poziomu zgrania i perfekcji w obydwu koncertach Chopina, jak założona przez Zimermana

Polish Festival Orchestra, w nagraniu z 1999 dla DG. Nie wiem jak Zimerman ich dobierał i co brali przed, ale to co pokazali na tej płycie to jest fenomen. Dosłownie F-E-N-O-M-E-N :-) Oczywiście perfekcjonizm Zimermana w pewien sposób to tłumaczy...

 

716v1wrMjpL._SX425_.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Osokinsie nie będzie głośno bo jest za słaby. Za wyjątkiem Chorwata i naszego Szymona Nehringa (zagrał dziś bardzo dobrze) pozostali finaliści byli od niego lepsi i jutrzejsi też będą lepsi.

A wracając do wczorajszego dnia to Kate tak przeżywała grę, aż miała lekkie tiki nerwowe w momenie gdy nie grała w czasie koncertu.

Niektórzy robią z niej maszynę do gry.

Dziś bardzo podobał mi się Eric Lu.

 

Osokins to świetny potencjalny produkt marketingowy. On już wiele ,,ugrał" na tym konkursie i wcale nie musi zdobywać nagrody aby się wybić. Wielka wytwórnia zrobi z niego gwiazdę sezonu bez najmniejszego problemu. Ja nie mam nic przeciwko gdyż taka osoba jak on może przyciągnąć młode osoby (nastolatki;-)) do muzyki klasycznej.

 

Chorwat to chyba jedyny finalista, który nie trzyma poziomu reszty.

 

Eric Lu był świetny i wcześniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a w czym ma się dobrze czuć laureat Konkursu Skriabinowskiego;-)

 

Najciekawsze jest to, że Osokins w 2014 wygrał "9th International Frederick Chopin Competition for Young Pianists in China"

w Foshan. Znając Chińczyków i biorąc pod uwagę to, że trasmitowane to było przez CCTV, pewnie ten ich konkurs ma

bagatela ze 300 mln widzów ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te waltornie. W zeszłym roku pogrążyły Wundera i Bożanowa a w tym jak czytam Osokinsa. Waltornie w CHopinie to znak firmowy tego konkursu :-) Nie oglądałem Łotysza niestety. Jutro go przesłucham. Dużo straciłem? sądząc po komentarzach chyba niewiele. Na FB dużo skarg na studio TVP pisanych przez gimbuski więc podejrzewam ze pojechali z nim ostro. Coś ponoc Łotysz mówił o nagrodach?

 

 

Osokins to świetny potencjalny produkt marketingowy. On już wiele ,,ugrał" na tym konkursie i wcale nie musi zdobywać nagrody aby się wybić. Wielka wytwórnia zrobi z niego gwiazdę sezonu bez najmniejszego problemu. Ja nie mam nic przeciwko gdyż taka osoba jak on może przyciągnąć młode osoby (nastolatki;-)) do muzyki klasycznej.

 

Za Wunderem też panny sikały , dwa razy się konkursował, nie wygrał a większą karierę robi Trifonow który miał jakby mniejsze wzięcie od Wundera i Geniusasa. Nie wspominam że o Trifonowie mówiono nawet per 'brutal' w recenzjach :-) Na niekorzyść Łotysza przemawia to że jest Łotyszem. W świecie klasyki mimo wszystko jest jednak hierarchia - w pianistyce licza się Rosjanie, Amerykanie, Polacy, Argentyńczycy... Odbiorca od razu kojarzy. To sie trochę już zmienia bo dziś każdy uczy każdego ale Bożanow był lepszym pianitą niż Osokins a karierę ma raczej średnią. W kalsyce oprócz szkoły jaką prezentujesz liczy się jednak dalej klasa artystyczna i Trifonow miał w sobie to coś jak widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a w czym ma się dobrze czuć laureat Konkursu Skriabinowskiego;-)

 

pozwoliłem sobie na małą prowokację;-)

 

+ za wiedzę i czujność dla Kolegi wit-tolda...

 

Coś ponoc Łotysz mówił o nagrodach?

 

Że Go nie interesuje ani złoto ani srebro...że nie jest koniem wyścigowym...

 

Taki z niego indywidualista...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku pogrążyły Wundera i Bożanow

Niestety, ale czas za....suwa trochę szybciej - to było pięć lat temu;-)

 

Czuj-czuj-czuwaj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.