Skocz do zawartości
IGNORED

Konkurs Chopinowski 2015


aleksandraU

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Prezio strzelił jakąś patriotyczną gadkę o Chopinie? Bo "gadające głowy" sobie zupełnie odpuściłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, kapo od kurtury i bufetowa też pojechały wierzbo płacząco. W sumie żenujące widowisko, naprawdę. Biedny Frycek i biedna ta dzieciarnia genialna ...czuli się zapewne jak w małpim gaju w jakimś kraju przywiślańskim. państwo teoretyczne at its best.

lol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem wczoraj wieczorem z wyjazdu do klienta i miałem nadzieję, że posłucham muzyki w programie 2 PR. Jazdę rozpocząłem około 19:20 i przez bite 2 godziny (akurat dojeżdżałem do domu) słuchałem przemówień. Ale nie ma tego złego - próbowałem na bieżąco tłumaczyć na angielski, a potem słuchałem Pana Tłumacza. Mnie się on bardzo podobał, a jeśli rzeczywiście z pamięci przetłumaczył długą wypowiedź pani dyrektor (chyba to ona tak długo i luźno gawędziła), to pełen szacunek. Ja bym nie potrafił powtórzyć jej wypowiedzi nawet po polsku ;)

 

Koncertu posłuchałem już w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się on bardzo podobał, a jeśli rzeczywiście z pamięci przetłumaczył długą wypowiedź pani dyrektor (chyba to ona tak długo i luźno gawędziła), to pełen szacunek. Ja bym nie potrafił powtórzyć jej wypowiedzi nawet po polsku ;)

Tak tłumaczył na żywo robiąc sobie notatki. W dodatku parę razy tak przetłumaczył słowa pewnej pani, żebyśmy nie musieli się za bardzo za nią wstydzić....

Z części oficjalnej On i prof. Popowa to najjaśniejsze punkty;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci ludzie (politycy) sa niereformowalni. Ich należy zamknać w Tworkach albo wysłac na jakiś kurs resocjalizacyjny miedzy normalnych ludzi. Przecież doskonale sobie zdawali sprawę że smiertelnie przynudzają a mimo to z zimną krwią i licem rewolwerowca wychodzili dukać te dyrdymały. Szyt szczytów to był poczatek drugiej części gdzie pani ładna poprosiła o chilę cierpliwości po czym dostapiliśmy zaszczytu wysłuchania kolejnych 5 dostojników opowiadajacych najprawdopodobniej bzdury od sasa do lasa. Nie wiem - zrobiłem mute bo przekraczało to już granicę percepcji i mojej cierpliwości. Wedle mojego zegara gadano 2h17min minus przerwa na studio. Uwinęli się tak w połowie rekordowego przemówienia Fidela przed ONZ które trwało 4.5 godziny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy tylko nadzieję, że Cho nie da się przerobić "specom od wizerunku", bo moim zdaniem dużo lepiej wygląda taki chopenista:

 

1236127-434248246694205-1384136041-n-080017.jpg

 

 

Niż taki:

 

article-1302224-0AC94386000005DC-984_634x458.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam was do wysłuchania jeszcze raz w spokoju, w odosobnieniu, bez obrazu, koncertu Erica LU. To jest jakaś magia w powietrzu, przede wszystkim orkiestra jakaś inna grała, coś zupełnie niewiarygodnego tam się wydarzyło. Muzyka przepełniona najszlachetniejszymi uczuciami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta muzyka powinna zostać wydana na winylu a obróbka zrobiona możliwie w analogu......... w mordę misia - byłby to duży plus dla kultury !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta muzyka powinna zostać wydana na winylu a obróbka zrobiona możliwie w analogu......... w mordę misia - byłby to duży plus dla kultury !

 

A gdyby wydali dobrą realizację na CD, to byłby "minus dla kultury"? Dajmy już może spokój nośnikowym flejmom

w takim wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym politycznym gadaniem czułem się zażenowany.

Jeżeli tłumacz tak jak pisze wit-told tłumaczył po swojemu to trochę poprawił sytuację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seong-Jin Cho już jest w objęciach DG :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dg4795332temp_a.jpg

Wygląda na to że będzie to jednak pojedyńczy album,szkoda,z drugiej strony pobawmy sie w prognozę co będzie na tej płytce.Srednio mieści się 75-78 minut muzyki,więc jak dla mnie sonata bmoll(21min) i preludia(39min) reszta bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) niestety nie mogę inaczej się odnieść - prob. tech.

A gdyby wydali dobrą realizację na CD, to byłby "minus dla kultury"?

A teraz moje zdanie ;)

Nic negatywnego nie napisałem o negatywnym wpływie nośnika CD na kulturę ..........

Napisałem tylko, że byłoby wspaniale gdyby było to wydane także winylu.

Na pewno bym to kupił, pewnie nie tylko ja ! Kasa leży na ziemi ... czy ktoś z kapitałem zechce troszkę zainwestować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

JazzyFan niestety nie mogę inaczej się odnieść - prob. tech.

A gdyby wydali dobrą realizację na CD, to byłby "minus dla kultury"?

A teraz moje zdanie ;)

Nic negatywnego nie napisałem o negatywnym wpływie nośnika CD na kulturę ..........

Napisałem tylko, że byłoby wspaniale gdyby było to wydane także winylu.

Na pewno bym to kupił, pewnie nie tylko ja ! Kasa leży na ziemi ... czy ktoś z kapitałem zechce troszkę zainwestować ?

 

Słowa "także" nie użyłeś a to zmienia całkowcie kontekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawnione oceny rzeczywiście bardzo ciekawe,chyba koncert zdecydował bo po drugim a także trzecim etapie Hamellin był minimalnie lepszy od Liu i Cho,który wygrał koncert(2 oceny 10 i dwanaście dziewiątek,nawiasem mówiąc dostał jedną jedynke od Entremonta,chyba gościu go wyjątkowo nie lubił,wyjątkowo nisko go oceniał i w drugim i w trzecim etapie.

Moje wyliczenia:

2 Etap: Hamellin 385/17=22,647 pkt Cho 360/16=22,5 Liu 341/16=21,312 Lu 338/16=21,125

3 Etap:

Hamellin 400/17=23,529 Liu 375/16=23,437 Cho 396/17=23,2941 Lu 354/16=22,125

Finał

Cho 143/17=8,41 Hamellin 138/17=8,11 Liu 120/16=7,5 Lu 103/16=6,43

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczysz niedokładnie, bo nie uwzględniasz procedury korekcyjnej (zajrzyj do regulaminu).

 

Po jej zastosowaniu Cho ma do średniej liczony od Entremonta nie 1 punkt tylko 6,41. Richard-Hamelin też zyskuje, ale nieznacznie - zamiast dwóch 6 ma 2 x 6,12.

Dużo bardziej rozstrzeloną punktację ma Liu - w jej przypadku korekcja stosuje się aż do 7 ocen finałowych (w obie strony zresztą).

 

Średnie skorygowane są następujące:

 

III etap:

Richard-Hamelin - 23,619

Liu - 23,617

Cho - 23,40

 

Finał:

Cho - 8,75

Richard-Hamelin - 8,13

Liu - 7,72

 

Tym niemniej, skoro Cho wysunął się na prowadzenie po koncercie, zasadne staje się pytanie Broy-a: dlaczego za ten koncert nie został nagrodzony?

 

PS. Oceny po finale nie są notami za sam koncert, tylko punktacją za cały konkurs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam was do wysłuchania jeszcze raz w spokoju, w odosobnieniu, bez obrazu, koncertu Erica LU. To jest jakaś magia w powietrzu, przede wszystkim orkiestra jakaś inna grała, coś zupełnie niewiarygodnego tam się wydarzyło. Muzyka przepełniona najszlachetniejszymi uczuciami.

 

Też miałem wrażenie, że zagrał jeszcze lepiej niż podczas konkursu. Może opuściła go trema albo/i orkiestra z nim stworzyła taką synergię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko swe zdanie przedstawić. Księga Przysłów 18,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tłumacz tak jak pisze wit-told tłumaczył po swojemu to trochę poprawił sytuację.

Może nieprecyzyjnie napisałem - tłumaczył świetnie i dosłownie (na ile byłem w stanie zrozumieć) "pomógł" tylko w kilku żałosnych sytuacjach;-)

 

mówiąc dostał jedną jedynke od Entremonta

To Filip albo się zdrzemnął, albo nie wytrzeźwiał;-) bo to faktycznie ocena bez uzasadnienia...

 

A co do nagrody za koncert też nie rozumiem, czemu Cho jej nie dostał, a dostał za Poloneza...

Cóż, już dawno Czesiek śpiewał, że "dziwny jest ten świat"... chociaż ogólnie jak pisałem wcześniej werdykt zadziwiająco niekontrowersyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam was do wysłuchania jeszcze raz w spokoju, w odosobnieniu, bez obrazu, koncertu Erica LU. To jest jakaś magia w powietrzu, przede wszystkim orkiestra jakaś inna grała, coś zupełnie niewiarygodnego tam się wydarzyło. Muzyka przepełniona najszlachetniejszymi uczuciami.

Też miałem wrażenie, że zagrał jeszcze lepiej niż podczas konkursu. Może opuściła go trema albo/i orkiestra z nim stworzyła taką synergię.

 

Na pewno piszecie o tym samym pianiście? :-)

 

To Filip albo się zdrzemnął, albo nie wytrzeźwiał;-) bo to faktycznie ocena bez uzasadnienia...

 

Filip generalnie miał najbardziej odjechane oceny. Cho u niego mocno zapunktował tylko w pierwszym etapie (23).

Po drugim dał mu 14 (!), po trzecim 18 (i brak przepustki do finału), po finale ostatnie miejsce.

 

Gdyby nie ocena końcowa, pomyślałbym, że mylili mu się dwaj Koreańczycy, bo Chi Ho Han u niego konsekwentnie w najściślejszym czubie (24-23-24).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno piszecie o tym samym pianiście? :-)

Chyba się rozminęli;-)

 

Filip generalnie miał najbardziej odjechane oceny.

Na szczęście nie zaszkodził zbytnio;-)

 

Muszę sobie wieczorkiem pooglądać te oceny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszemy o ty samym. Ja pomyliłem azjatyckie nazwiska. Mnie chodzi Seong Jin Cho, jeżeli teraz nie pomyliłem. Przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko swe zdanie przedstawić. Księga Przysłów 18,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuz po prostu popierał francuskiego Kanadyjczyka i to w sposób którego nie będę opisywał bo brak mi łagodnych słów.

Kto miał do czynienia z tą nacją to się nie dziwi.

Natomiast pomysł z ujawnieniem głosowania jest świetny i dopominano się tego od wielu konkursów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieprecyzyjnie napisałem - tłumaczył świetnie i dosłownie (na ile byłem w stanie zrozumieć) "pomógł" tylko w kilku żałosnych sytuacjach;-)

 

No właśnie na szczęście poprawił sytuację.

Wystarczająco precyzyjnie napisałeś.

Zrozumieliśmy się bez tłumacza;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć kontrowersyjne te oceny. Przykładowo finał. Argerich oceniła koncert Kate Liu na takim samym poziomie jak koncert

Osokinsa i Jurinića. Wyjątkowo niziutkie oceny za finał dostała w zasadzie niemal od wszystkich Kobayashi...

 

Albo oceny Garricka Olssohna. W finale Kobayashi (czyli wszystkie jej etapy) ocenił na... 1? Najniższa z możliwych ocen? To chyba jakieś jaja są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jest to możliwe. To jest muzyka, a nie rzut młotem.

 

Naturalną koleją rzeczy jest, że skoro pewne rzeczy wzbudzają u nas podziw i uwielbienie, to są też rzeczy, które wzbudzają niechęć, pogardę, a nawet obrzydzenie. Nie jesteśmy biorobotami. Cieszy, że jest ktoś, kto nie doszukuje się piękna na siłę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo oceny Garricka Olssohna. W finale Kobayashi (czyli wszystkie jej etapy) ocenił na... 1? Najniższa z możliwych ocen? To chyba jakieś jaja są.

 

Garrick jako jedyny chciał uwalić Aimi już w pierwszym etapie. Po drugim głosował za, po trzecim znów przeciw (z notą najniższą z wszystkich pianistów - 13 punktów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.