Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha AX-900 vs Yamaha A-1060


engineering

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Diy na bazie sony ss f 7 es, na basie siedza visatony w200s w closed

 

Autentycznie jestem w stanie tyle dac za 100% oryginalny klocek w polsce, z niemiec troche boje sie kupowac

 

Nie znam tego krella, nawet nie sprawdzałem parametrów bo one same niby nie graja, ale potrzebuje uczciwych 150 lub wiecej watow na 4 ohm, i zdolnosci do bezstresowej obslugi takich impedancji i nizszych

 

Twoje kolumny muszą być mocno przejaskrawione skoro na tak słabym wzmacniaczu uzyskujesz taki rezultat. Ale skoro to DIY to wiele wyjaśnia. Aż strach myśleć co by się stało gdyby podłączyć do nich porządny przejrzysty wzmacniacz.

Krell KAV-300i ma 2x150watt przy 8 ohmach i 2x300 watt przy 4. To referencja w swojej klasie i najbardziej udany wzmacniacz zintegrowany z tej serii. S-300i to przy nim muląca popierdółka a z kolei przy Sony TA-F700ES S-300i jest mistrzem rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ze kolega moze byc juz na innym poziomie jakosciowym niz ja, ale nie ma co przesadzac jak sam dobrze wiesz sprzet trzeba ze soba zgrac i ja jestem tutaj tego przykladem, a gloszenie takich kategorycznych osadow ze ten wzmacniacz jest taki slaby to moim zdaniem przegiecie.

 

Kolumny maja dosc wyrownana charakterystyke, na gorze siedzi seas 27tbfcg ale on nie gra jak typowy aluminiowy glosnik, kolumny owszem sa po jasniejszej stronie ale nie sa jaskrawe

 

fajnie zagral z nimi marantz pm-16 ale jego barwa na dluzsza mete do konca by mi nie odpowiadala, graly tez obie wersje 555es i szalu nie bylo jak to niektorzy sadza o tych modelach, calosciowo lepiej wypada 670/730

 

Ktos tutaj na forum psy wieszal na ktoryms kerllu ale nie pamietam kto i na jakim modelu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Wracając do budżetu, gdyby było coś z wielkim przeskokiem od A-1060, mógłbym zapłacić więcej niż 2000PLN <br />

nawet na oczy tego modelu yamahy nie widziałem ,ax900 osobiście

odradzam nie moja bajka.Pomyśl o nowszym sprzęcie nowym lub paru

letnim Ja już osobiście odpuściłem sobie vintage.Za 2 k zł możesz

kupić nowy CA azur 651a z używanych mogę polecić music hall a35.2

sam mam jego i zostanie u mnie na prawdę na długo.Nie kupuj za 2 koła

starych przechodzonych hi-endów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ja rozumiem ze kolega moze byc juz na innym poziomie jakosciowym niz ja, ale nie ma co przesadzac jak sam dobrze wiesz sprzet trzeba ze soba zgrac i ja jestem tutaj tego przykladem, a gloszenie takich kategorycznych osadow ze ten wzmacniacz jest taki slaby to moim zdaniem przegiecie.

 

Kolumny maja dosc wyrownana charakterystyke, na gorze siedzi seas 27tbfcg ale on nie gra jak typowy aluminiowy glosnik, kolumny owszem sa po jasniejszej stronie ale nie sa jaskrawe

 

fajnie zagral z nimi marantz pm-16 ale jego barwa na dluzsza mete do konca by mi nie odpowiadala, graly tez obie wersje 555es i szalu nie bylo jak to niektorzy sadza o tych modelach, calosciowo lepiej wypada 670/730

 

Ktos tutaj na forum psy wieszal na ktoryms kerllu ale nie pamietam kto i na jakim modelu

 

Owszem, S-300i jest bardzo słaby. Dlatego Krell podobno wycofał produkcję z Chin. Następcy 300i: 300iL i 400xi też są od niego gorsi. Lepszy jest KAV500i.

 

Dziwnym trafem nie tylko ja uważam że jest słaby. Tak samo zdaje się sądzi jarex i kilka innych osób z forum. Na tle wielu sprzętów z którymi mieliśmy do czynienia (w tym także ze stajni Sony) modele z serii x00 i x30 są słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

nawet na oczy tego modelu yamahy nie widziałem ,ax900 osobiście

odradzam nie moja bajka.Pomyśl o nowszym sprzęcie nowym lub paru

letnim Ja już osobiście odpuściłem sobie vintage.Za 2 k zł możesz

kupić nowy CA azur 651a z używanych mogę polecić music hall a35.2

sam mam jego i zostanie u mnie na prawdę na długo.Nie kupuj za 2 koła

starych przechodzonych hi-endów

 

CA nie jest wzmacniaczem grającym ciepło.

 

Klocki używane trzeba umieć kupować. Po pierwsze potrzebna jest odpowiednia wiedza a po drugie umiejętność oceny stanu technicznego. Inaczej można wtopić niezłą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, S-300i jest bardzo słaby. Dlatego Krell podobno wycofał produkcję z Chin. Następcy 300i: 300iL i 400xi też są od niego gorsi. Lepszy jest KAV500i.

 

Dziwnym trafem nie tylko ja uważam że jest słaby. Tak samo zdaje się sądzi jarex i kilka innych osób z forum. Na tle wielu sprzętów z którymi mieliśmy do czynienia (w tym także ze stajni Sony) modele z serii x00 i x30 są słabe.

Chyba muda44 na niego narzekał, że plastik i w ogóle :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam zagwozdkę odnośnie porównania tych dwóch modeli.

 

Na początku mojej historii z muzyką, (pomijam diory, unitry itp) słuchałem na yamaha A-760, następny był A-960 mk1, następnie przez kolejnych kilka lat A-1060. Ten ostatni członek rodziny lał słodki miód na moje serce, gdy słuchałem muzyki klubowej (dobijam do 32lat i nadal tego słucham na przekór żonie) lecz po czterech latach coś mi odwaliło i kupiłem HK-3770 z pilotem i innymi wodotryskami. Teraz po roku, zatęskniłem za starą dużą srebrną gałką volume, zrozumiałem, że to był błąd. Jednakże, nie lubię robić kroków wstecz i myślę nad czymś o ciut leprzym niż A-1060. Sporo pochlebnych opinii znalazłem na temat AX-900, m.in od kolegi "discomaniak71"

 

Czy ktoś z naszego kręgu miał styczność z obydwoma modelami i mógłby poradzić coś w temacie?

 

Kolego A-1020 to taki wzmacniacz pomiędzy A-1060, a AX-900. Coś po środku, trochę tego, trochę tego. Jest szczegółowy, ale ma coś z miękkości na dole. A-1000 gra niby podobnie, ale ostrzej, mnie basowo. Warto zaryzykować, najwyżej odsprzedasz bez straty wielkiej. Zaznaczam jednak, że nie wiem jak grają Twoje kolumny. Jeśli bardzo ostro to uważałbym jednak i zgarnął Denona z serii xx20.

 

Co do przesiadki na Denona i inne - można spróbować, ale może się zacząć festiwal wymian i ciągłych poszukiwań.

Ze swojego doświadczenia wiem, że odkąd raz usłyszałem Yamahę z serii A - nic mi już tak średnicą nie grało jak chciałem. Przy różnych kolumnach, ciągle brakowało. Wróciłem do Yamahy i o to chodziło. Co nie znaczy, że nie szukam czegoś innego obecnie.

Jeśli grają ostro - rozważ Denonka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witam ponownie.

 

Po ponad dwoch latach od zalozenia tematu, moge podzielic sie swoimi doswiadczeniami, moze kiedys komus, kto bedzie to czytal, przyda sie moja, oczywiscie subiektywna opinia.

 

Zakupilem prawie dwa lata temu Yamahe AX-900 i byl to dobry wybor. Mozna powiedziec, ze o gustach sie nie dyskutuje wspominajac, ze czesc osob odradzalo zakup AX-900. Prawda jest ze A-1060 jest cieplejszym wzmacniaczem. Dalej slucham z JBL ES80 na marginesie. Nie jestem a-filem i nie slucham na pure direct. Moze mam oryginalny gust, moze nie, ale nie przeszkadza mi wycofanie sredniego pasma w AX-900. Slucham w salonie ok. 30 m2 (przeprowadzilem sie) z otwarta przestrzenia, muzyki house, elektro, trance, EDM. Lubie bardzo wokal, Audrey Gallagher, Jennifer Rene (moja faworytka) Wokal nie wychodzi przed szereg, to prawda, ale nie jest to wada, przynajmniej w moim przypadku. Wokal w muzyce ktorej slucham nie pelni roli pierwszoplanowej :) Odpowiada mi bardzo kotrola nad glosnikiem, dzwiek jest zywy i dynamiczny. Bas wyeksponowany jest w nizszym przedziale pasma, co bardzo mi odpowiada. Sopran nie jest ani natarczywy, ani wybrakowany, jest w sam raz. Polaczenie AX-900 i JBL ES80 jest dla mnie udane, a sama Yamaha jest nie do zajechania.

 

Dalej mam HK, tylko w pokoju goscinnym, i nie wiem co z nim zrobic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AX900 to przereklamowane pudło.

Dźwięk jest przyklejony do kolumn, mało szczegółowy. Wokale jak kolega wyżej napisał schowane.

 

Jeżeli ktoś szuka yamahy to miałem i mogę polecić ax750.

Jest minimalnie cieplejszy na środku, bas z większym kopem.

 

W standardzie to czego nie ma w ax900-pilot i banany.

 

Kosztuje 50% 900tki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Odgrzewam, ale muszę :) Miałem AX-900 i o żadnym przyklejeniu dźwięku do kolumn nie ma mowy. Przeciwnie, to jasny wzmacniacz z bardzo dobrą przestrzenią i lokalizacją źródeł pozornych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.