Jump to content
IGNORED

DAC a wzmacniacz


bat_exe

Recommended Posts

Czesc. Może wielu z was zszokuje moje pytanie , ale wynika ono z mojej niewiedzy a jest kluczowe w dalszym komponowaniu mojego systemu.

 

Czy jest sens podpinać dobrej klasy DAC z przetwornikiem 32/384 kablem optycznym do wzmacniacza ktory posiada Digital IN (Wbudowany DAC z przetwornikiem 24/192) ? Chodzi mi o to czy to co dostaniemy na koncu w głosnikach bedzie efektem pracy DACa dodatkowego czy tego wbudowanego w wzmacniacz? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tak , pierwszy DAC (32/384) bedzie podlaczony do komputera kablem USB. Teraz doczytalem w specyfikacji mojego wzmacniacza ze po DIGINAL IN przyjmuje jedynie 24/96. Czyli mam rozumiec ze takie polaczenie jest bezsensowne ? A moze poprostu podlączyć go pod LINE IN analogowe ?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy autor dostał odpowiedz jakiej się spodziewał,

 

Pozwolę sobie dodać jedynie ze ma on tak naprawdę dwie opcje:

 

Opcja 1, Podłączyć nowy dac do dac'a we wzmacniaczu przewodem optycznym, lub coax, wtedy pierwszy dac robi jako odbiornik usb, dalej przesyła sygnał cyfrowy optykiem, lub coax do dac'a wbudowanego we wzmacniacz i to dopiero ten dac jest źródłem dla wzmacniacza. Kolega nic nie napisał o tym wzmacniaczu, ale domyślam się ze jest to raczej model z niższej polki, bo z reguły takie miewają wbudowane dac na dokładkę nie jako.

 

Opcja 2, Podłączyć nowy dac do wzmacniacza przewodami rca i wykorzystać nowy dac jako pełnowartościowy przetwornik, wyprowadzić z niego sygnał analogowy i podać na wejście wzmacniacza.

Nie wiele wiemy o klasie sprzętu, nowego dac'a ... Wiec jeśli nowy dac jest urządzeniem lepszym o klasę od tego we wzmacniaczu i kolega myśli o rozbudowie systemu, zdecydowanie opcja nr2 jest dużo lepsza.

 

Zewnętrzny dac pozwoli kiedyś rozbudować system, a jeśli będzie odpowiednio wyższej klady od tego wbudowanego to w zasadzie nie ma o czym myśleć, bo wybór staje się oczywisty.

Jeśli się mylę proszę o korektę.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.