Jump to content
IGNORED

Malutki pokój do produkcji muzyki, akustyka

matthew-b

Recommended Posts

Witam

Przygotowuję sobie malutki pokój - domowe studio do produkcji muzycznej. Jego wymiary pod kątem akustyki są wręcz fatalne, obecnie głównie pracuje na słuchawkach, ale może coś się uda zaradzić.

Poniżej rysunek:

BkbFckL.jpg

Ściana po lewej to ściana działowa z gips-kartonu, reszta to ściany nośne. Na czerwono pozaznaczałem panele absorbujące + pułapki basowe. Czy takie rozmieszczenie jest ok? Myślicie, że przy takich wymiarach pomieszczenia jest w ogóle sens bawienia się w adaptacje akustyczną? Czy lepiej kupić jak najwyższej klasy słuchawki i dać sobie spokój?

Pozdrawiam

Witam

Przygotowuję sobie malutki pokój - domowe studio do produkcji muzycznej.

Postaraj się o inne (większe) pomieszczenie, wszystko poniżej 300Hz będzie tu akustyczną "tragedią". Pokój może się nadać ewentualnie do nagrywania "głosu" po wcześniejszej adaptacji, ale "produkcja" gdzie indziej.

Myślicie, że przy takich wymiarach pomieszczenia jest w ogóle sens bawienia się w adaptacje akustyczną?

Zawsze jest sens... ale w tym wypadku adaptacja aby była skuteczna musiała by zajmować połowę pomieszczenia.

obecnie głównie pracuje na słuchawkach

+1

Pozdrawiam

Tak naprawdę to najważniejsze żebyś miał monitory bliskiego pola. Jak ostatnio adoptowaliśmy podobne pomieszczenie to zrobiliśmy prawie identycznie. Tylko w rogu tam gdzie masz okno zrobiliśmy mini klatkę do wokalu. Myślę, że dobrze wszystko ogarnąłeś.

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Tak naprawdę to najważniejsze żebyś miał monitory bliskiego pola.

Hmm... A ja się tyle napracowałem przy moim pomieszczeniu, gdybym wiedział wcześniej kupiłbym monitory bliskiego pola i nagrywał w łazience -jestem pewny że moje "wyjściowe" mix-y puszczali by teraz co najmniej w radiu Zet.

Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.