Jump to content
IGNORED

ABOX Pani Klapczyńskiej vs. MOSFET Zbiga


speaker_557

Recommended Posts

Witam, przymierzam się już jakiś czas do mojej drugiej konstrukcji DIY jednak mam problem z wyborem pomiędzy Aboxem a Zbigiem, domyślam się że wiele osób z Państwa mięli okazję posłuchać obydwu tych wzmacniaczy, i chciałbym mniej więcej się dowiedzieć który zagrałby mi lepiej z Mildtonami 80?

Czytałem sporo opinii na temat tych dwóch wzmaków, jednak ciężko mi jest z nich cokolwiek wywnioskować bez odsłuchu, a budować dwa żeby wybrać jeden to dosyć pracochłonne zajęcie zważając na to, że równolegle pracuje i studiuje. Może jakaś sugestia, podpowiedź? Dodam, że słucham na ogół muzyki w której jest dużo instrumentów, zależy mi na przestrzeni, wokalu i oddania szczegółów każdego instrumentu. Obecnie mój sprzęt to Yamaha a700 + Mildton 80 + karta dźwiękowa Creative Sound Blaster oraz nieduży pokój około 18m2. Może się okazać, że przy tym zestawieniu budowa DIY na tych końcówkach to głupota, jednak wolałbym zaczerpnąć opinii osób które miał styczność z tymi końcówkami.

Mam ciekawy przedwzmacniacz z regulacją tonów (low, medium, high) sklonowany z Marantza 2238, którym oczywiście mogę się podzielić, brakuje mi tylko końcówki do niego :P

 

Z góry dziękuje za sugestię, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest stary bej

(Konto usunięte)

Nie słyszałem ani jednej ani drugiej konstrukcji, nie słyszałem również wzmacniacza "Ugoda" jak i wielu innych, uchodzących za bardzo dobre (klony ...Naim'a, Nelsona Passa, Acuphase itd.) konstrukcje - przepraszam jeśli kogoś pomiąłem.

Wproś się do kogoś (z koniaczkiem) na odsłuch i sam zdecyduj.

Link to comment
Share on other sites

polraven jakie preferowałaś byś kolumny w takim razie? Wiesz, na początku fakt brzmienie nie za bardzo mi pasowało tych kolumn ale popracowałem troche z ich wytłumieniem i nawet jestem zadowolony z efektów, na pewno jest lepiej niż było. Myślę że mam słuch dosyć wymagający i kiedy Yamahe A-560 wymieniłem na A-700 poczułem wyraźną poprawę w brzmieniu i nawet nie myślałem o zmianie tego, jednak wiadomo, słuch się przyzwyczaja, osłuchujemy się, wyłapujemy błędy czy niedoskonałości których wcześniej nie słyszeliśmy i chce się wycisnąć jeszcze więcej. Więc może zamiast kombinować z końcówką, po prostu wymienić kolumny? A co do szperania w A-700 to co masz na myśli? :> kupiłem uszkodzoną, naprawiłem, więc w miarę ogarniam co tam siedzi w środku :P chyba że masz na myśli po prostu wymianę wszystkich kondziołów albo inne pierdoły ;)

Link to comment
Share on other sites

Wproś się do kogoś (z koniaczkiem) na odsłuch i sam zdecyduj.

Tylko uważaj z ilością koniaczku.

Ja odsłuchiwałem kiedyś z koniaczkiem i stwierdziłem, że kino domowe Yamacha gra świetnie.

Kupiłem takowe i później sprzedałem.

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.