Jump to content
IGNORED

Jakie kable do Nad 320bEE/ Nad 541BEE+ Canton Ergo RC-L


bilion11

Recommended Posts

Witam!!

Od dawna nosiłem się z zamiarem kupienia zestawu który będzie grał lepiej niż "miniwieża". Zacząłem od końca czyli kupna wzmacniacza i CD. Po przewertowaniu forum skusiłem się na modyfikację zestawu by Muda. Pożyczyłem kolumny Unitry " na sztukę" , jakieś kable, interkonekt i było zdecydowanie lepiej od "miniwieży". Byłem na odsłuchach w poszukiwaniu kolumn podłogowych, podstawkowych. Byłem zdecydowany na AE evo tree i................. kupiłem Canton ergo RC-L!!!!!!. Wiele pozytywnych opinii było o tych kolumnach a cena za jaką kupiłem daje gwarancję na to że na nich nie stracę.

Jakie interkonekty i kable głośnikowe do tego zestawu byście polecali ale bez szału- interconekt do 200 PLN a głośnikowe do ..... no właśnie. Czy będzie różnica w brzmieniu między kablem za 15 a tym za 70 PLN za metr ?

Pomieszczenie 30 m2 .Słucham w większości muzyki raczej spokojnej: Melua, Bic Runga , Coehn, muzyka filmowa, trafia się klasyka ,jak i trochę rocka.

Zdaję sobie sprawę że ten wzmak może być za słaby do tych Ergo. Jeśli brzmienie będzie mi odpowiadało to można wymienić na coś mocniejszego z Nad-a 319 lub 352- ponad

1,5 k PLN nie chciałbym wydawać. Lub jakieś inne propozycje wzmacniaczy przedstawicie do tych Ergo.

Link to comment
Share on other sites

interconekt do 200 PLN a głośnikowe do ..... no właśnie. Czy będzie różnica w brzmieniu między kablem za 15 a tym za 70 PLN za metr ?

Różnica brzmienia wynika zwykle z różnicy budowy i materiałów, a nie samej różnicy ceny. Założenie że droższy kabel gra jakoś lepiej, prowadzi czasami do nieporozumień i rozczarowań.

Można mieć dużą różnicę nawet za mniejsze pieniądze typu VDH clear water, Qed silver,xt Monkeycable silverback, względem jakiś klasycznie zbudowanych miedziaków. Zależy co chcesz poprawić w brzmieniu.

To samo interkonekt różnicę mogą być, a może nie być, choć kwota 200zł pozwala już na szeroki wybór, a jak używany to nawet szerzej i na wysoki i bardzo dobry model.

Link to comment
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę że ten wzmak może być za słaby do tych Ergo. Jeśli brzmienie będzie mi odpowiadało to można wymienić na coś mocniejszego z Nad-a 319 lub 352- ponad

1,5 k PLN nie chciałbym wydawać. Lub jakieś inne propozycje wzmacniaczy przedstawicie do tych Ergo.

Sony TA-F730ES świetnie uzupełni się z tymi Cantonami, miałem okazje sluchac zarowno z RC-L jak i SC-L

 

Sam używam wyższego modelu 830ES z kolumnami Sony SS F7 ES DIY które grają z podobnym charakterem do Cantonów

Link to comment
Share on other sites

Polecam bo sam używam z NAD-em kable Qed.

Interkonekt Qunnex, a głośnikowe Ruby.

Tanio i dobrze.

Również polecam.

 

skusiłem się na modyfikację zestawu by Muda

Jako mój klient możesz z takimi pytaniami walić wprost do mnie ;)

 

Jeśli brzmienie będzie mi odpowiadało to można wymienić na coś mocniejszego z Nad-a 319 lub 352- ponad

319 odpuść .

352 będzie mocniejszy ale stracisz na pracyzji i rozdzielczości w stosunku do 320 + mod chyba że i ten poddasz modyfikacji .

Natomiast jakbyś gdzieś upolował 356BEE ( miałem ostatnio taki upolowany za 1400zł ) + mod to wskoczysz na bardzo wysoki poziom a i mocy nie braknie .

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za zaangażowanie!!! Interkonekt Qunnex ale który 1,2 ,3 czy 4? , ruby/ anniversary ,reference silver anniversary xt? / , jaka grubość/ kable o długości ok. 4m/ , z wtykami czy gołe kable? Mam jeszcze dylemat z podstawami granitowe ew bazaltowe/podklejone filcem/ na całości czy tylko w rogach? -kolumny do odsłuchu muszę przesuwać bo osoba decyzyjna nie zgadza się aby na stałe były w takim ustawieniu. Czytałem gdzieś jak Pacuła rekomendował do Hyperionów podstawki drewniane - odnośnie podstawek to nie wiem czy nie do innego działu?

 

Link to comment
Share on other sites

podstawami granitowe ew bazaltowe/podklejone filcem/ na całości czy tylko w rogach?

Jak byś dał filc pod całość podstawy to by się to ślizgało jak narty po stoku. Lepiej w 3-4 punktach samoprzylepne podkładki filcowe i się już tak nie suwa, bo jest większy nacisk na cm kw. Można też samoprzylepne korkowe podkładki, dobrze się sprawdzają pod małymi kolumnami, są czymś pomiędzy śliskim filcem, a blokującym ruch gumową podkładką.

Link to comment
Share on other sites

Najpierw spróbuję z filcem pod same kolumny. Inne rozwiązanie to podstawki z kamienia /pod spodem krążki z filcem/ a na nich kolumny z podkładkami z gumy. Na drugim zdjęciu widać jakieś kolce?

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy co to jest?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.