Skocz do zawartości
IGNORED

wyprowadzenia cyfrowe sygnału DSD


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam odtwarzacz SACD yamaha DVD-S1800 odtwarzacz na nim obrazy płyt SACD w odtwarzaczu jako przetwornik dac siedzi układ DSD1971 układ gra całkiem fajnie,lecz pamiętam podobny odtwarzacz DVD philips s965 bodajże z SACD i tam był przetwornik AD1955,w bespośrednim porównaniu philips grał sporo lepiej,dlatego pomyślałem że może by tak ukradł sygnał cyfrowy DSD z wejść na piny dsd1791 i wyprowadzić na zewnętrzny dac z ebay na AD1955,coś jak i2s z tym że dla sygnału cyfrowego DSD.

 

Czy sygnały DSD mają też 3wyprowadzenia jak I2S? i czy oddzielny dac na ad1955 przyjmie sygnał DSD nawet jeśl jest zaprojektowany tylko pod I2S?

 

w odtwarzaczu siedzi konwenter saa7893hl SACD a z niego idą wyprowadzenia do DSD1791

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak jesteś w stanie podkraść sygnały DSD wchodzace na DSD1791 (DSD_L, DSD_R, DSD_BCLK) dodatkowo mogą się przydać sygnały

PCM_DSD_SW informujący czy podawany jest sygnał DSD czy DSD, oraz sygnał DAC_MCLK czyli master clock.

 

Przy czym Aby AD1955 mógł pracować w trybie DSD to musisz go odpowiednio zaprogramować (poprzez szyne SPI),

ten DAC na ma sprzętowego trybu sterowania. Dodatkowo musisz sprawdzić czy MCLK ma prawidłową częstotliwość.

PCM1955 wymaga MCLK = 256Fs, lub 512Fs lub 768FS.

 

Chodzi Ci chyba o Philipsa 963SA,to był kultowy odtwarzać i doczekał się sporej ilości modów, spory wątek jwst na diyaudio.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips 963SA niestety nie miał odtwarzania SACD-r I dlatego pozbyłem się go,yamaha po wgraniu modyfikowanego softu łyka pięknie SACD iso i dlatego chce ją zrochę zmodować,a ze pamiętam dzwięk philipsa w sacd i wiem że był na AD1955 to moze coś mi z tego wyjdzie.

 

czyli jeśli bym chciał uprosćić twoją wypowiedz to rozumie ze podpięcie się trzema sygnałami :

(DSD_L, DSD_R, DSD_BCLK) nie wystarczy aby zewnętrzny dac zagrał?

co miałeś na myśli o programowaniu AD1955? podobno ten dac ma w sobie konwenter DSD i pracuje po podaniu sygnału dsd,

 

czy możesz to jakoś prosto zobrazować w jaki sposó aktywować możliwość odczytu sygnału DSD na AD1955

 

Myślałem ze tak jak w I2S podpinam pezpośrednio na piny zewnętrznego daca 3sygnały i gra

 

czy w zewnętrzyn dacu na da1955 wpięć się na żywca w jego piny? częsttotliwość sygnału MCLK będe mugł chyba prawdzić ze schematu odtwarzacza yamaha-s1800 ale wydaje mi się że powinien być kompatybilny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips 963SA niestety nie miał odtwarzania SACD-r I dlatego pozbyłem się go,yamaha po wgraniu modyfikowanego softu łyka pięknie SACD iso i dlatego chce ją zrochę zmodować,a ze pamiętam dzwięk philipsa w sacd i wiem że był na AD1955 to moze coś mi z tego wyjdzie.

 

czyli jeśli bym chciał uprosćić twoją wypowiedz to rozumie ze podpięcie się trzema sygnałami :

(DSD_L, DSD_R, DSD_BCLK) nie wystarczy aby zewnętrzny dac zagrał?

co miałeś na myśli o programowaniu AD1955? podobno ten dac ma w sobie konwenter DSD i pracuje po podaniu sygnału dsd,

 

czy możesz to jakoś prosto zobrazować w jaki sposó aktywować możliwość odczytu sygnału DSD na AD1955

 

Myślałem ze tak jak w I2S podpinam pezpośrednio na piny zewnętrznego daca 3sygnały i gra

 

czy w zewnętrzyn dacu na da1955 wpięć się na żywca w jego piny? częsttotliwość sygnału MCLK będe mugł chyba prawdzić ze schematu odtwarzacza yamaha-s1800 ale wydaje mi się że powinien być kompatybilny

 

Chodzi o to że DAC AD1955 ma w sobie wbudowane rejestry konfiguracyjne, które trzeba odpowiednio zaprogramować.

DAC ma osobne linie dla PCM a osobne dla DSD i musisz mu powiedzieć co ma odtwarzać (zaprogramować rejestry)

Domyślnie po załączeniu zasilania (resecie) odtwarza dane z wejść PCM więc tylko podanie sygnałów na wejścia DSD nie spowoduje

odtwarzania tego strumienia .

 

Pytanie czy chcesz sam budować DACa w oparciu o AD1955 czy chcesz zastosować coś gotowego, w tym drugim przypadku

może się okazać że DAC ma jakiś mały uP który pozwala wybrać tryb pracy.

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha DVD-S1800

 

Nie mam pojęcia czy ten model to posiada, ale jeśli w MENU znajdziesz opcję wyboru DSD/PCM, to bez prucia

odtwarzacza wszystko co potrzeba znajdziesz na wyjściu HDMI i już możesz budować zew. DAC DSD wg.potrzeb.

Przydałaby się serwisówka.

 

BTW - zbudować zew. DAC DSD 5.1 to by było wyzwanie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy ten model to posiada, ale jeśli w MENU znajdziesz opcję wyboru DSD/PCM, to bez prucia

odtwarzacza wszystko co potrzeba znajdziesz na wyjściu HDMI i już możesz budować zew. DAC DSD wg.potrzeb.

Przydałaby się serwisówka.

 

BTW - zbudować zew. DAC DSD 5.1 to by było wyzwanie. :)

 

Yamaha S1800 nie daje sygnału DSD na wyjściu HDMI, przy odtwarzaniu SACD wyjście HDMI jest nieaktywne (strona 13 instrukcji użytkownika).

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak yamaha-s1800 nie daje na HDMI sygnału DSD potwierdzam,zostaje jedynie gotowy dac na ad1955,nie opłaci się budować go od podstaw,na ebayu do experymentów można użyć gotowca na ad1955 za 150zł z wysyłką, myślałem że poprostu wepne się w piny kośći daca i dac z ebayu będzie miał swoje zasilanie i wyjścia a ja poprostu podam mu sygnał tak jak kiedyś robiłem to z jakimś tanim dvd i zewnętrznym daciem na tda1543,

wylutowałem orginalny układ PCm z dvd i w miejcsce sygnałów cyfrowych wpiołem się kabelkami i podłączyłem do TDA1543 bezpośrednio na układ.

Efekt był taki że wszystko ładnie grało na płytach cd,i pomyślałem ze zrobię to samo tylko z sygnałami DSD,niestety sam nie zaprogramuje tego Ad1955 aż tak daleko to nie doszedłem w konstrukcjach diy,natomiast bódowa wzmacniaczy i daców jak najbardziej ale ze schematów,bez projektowania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

MOże coś takiego by zdało egzamin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzysz na zdjęcie do piny 6,7,8 odpowiadające za wejściowe sygnały DSD są warte do masy,

więc nie ma szans aby ten DAC z linku obsłużył DSD.

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie,a ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

połączony jest z xmosem ale nie wiem czy czysty sygnał dsd czy prfzerobiony na Pcm dostaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest że obsługuje DSD a w Twoim przypadku niewiele to da, bo to XMOS na podstawie transmisji USB

przełącza tryb PCM lub DSD a u Ciebie nie będzie transmisji USB.

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie wiem który dac zewnętrzny by podpasował,najlepiej jeśli był by to Ad1955 ale nie koniecznie moze być coś innego o lepszych parametrach jak DSD1791

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie musisz kręcić płytą, uniknąć przesyłu DoP via. USB i dobudować zew. DAC

mocno poprawiający efekt końcowy, to przyjrzyj się nowatorskiej koncepcji DACa bez DACa

gdzie formowanie sygnału odbywa się jedynie na zasadzie odfiltrowania - vide. LAMPIZATOR DSD DAC.

 

W ostateczności możesz wymienić player na taki, który taki stream wywali po HDMI - są takie na rynku.

Istnieje jedynie niebezpieczeństwo, że i tutaj wprowadzono copyright, który może być problemem.

 

BTW - program ONKYO HF potrafi zamienić smartfona w transport DSD i wywalić stream DoP na zewnątrz

i już możesz budować nową koncepcję bez krążków. :) Zbiory na kartach SD, player zawsze pod ręką ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- > jarekC

 

Próbowałem się z Toba kontaktować poprzez PW, ale twoja skrzynka nie działa - chyba jest zapchana, a chciałbym z Tobą porozmawiać właśnie w temacie jak zmusić AD1955 do czytania plików DSD. Bardzo proszę o PW, lub o Twój adres email, gdybyś był tak życzliwy i chciał mi pomóc.

Pozdro,

Janek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

jak zmusić AD1955 do czytania plików DSD

Ale ja wiem jak to zrobić, ale nie da się tego zrobić w DACu o którym myślisz...

1. Trzeba przerobić płytkę DAC (zrobić nową)

2. Trzeba dołożyć multiplekser do XMOSa DSD/PCM, to może być niepotrzebne, ale trzeba doczytać czy AD1955 akceptuje głupoty na porcie którego aktualnie nie czyta.

3. Trzeba czytać co XMOS pokazuje o swoim stanie,

4. Przełaczyć odpowiednio zegary do AD1955,

5. Przetrawić w małym procesorze i skonfigurować AD1955 w zależności od DSD/PCM

 

czyli zrobić nowego DAC + powalczyć z foobarem, aby naprawdę wychodziło DSD, a nie DSD przekodowany w PCM.

 

Oprócz tego oczywiście potrzebny jest czas i pieniądze (nawet sporo, bo to nie jest PCM5102 :).

 

Baza do eksperymentów będzie w EP1/16, ma kilka złącz nadmiarowych dla eksperymentatorów, nawet chyba jeden nadmiarowy komplet płytek powinien się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- > JarekC

 

Próbowałem się z Tobą kontaktować przez PW, ale coś Twoja skrzynka nie działa, a mam właśnie do ciebie parę pytań dot. jak zmusić AD1955 do czytania plików DSD, w każdym razie gdybyś miał mi chęć pomóc bardzo proszę o PW, tudzież twój adres email. Z góry wielkie dzięki.

Pozdr,

Janek R

 

Skrzynkę PW trochę przeczyściłem, powinna już działać

Mój e-mail [email protected]

 

Na sprawy techniczne odpowiadam raczej tylko w wątkach na forum.

Między innymi z tego powodu ze skrzynkę muszę co jakiś czas opróżniać i czasem ciekawe problemy i ich rozwiązania giną.

Poza tym nie jestem nieomylny i krytyczne oko innych forumowiczów tez jest potrzebne.

 

Najprostszym rozwiązaniem aby przełączyć AD1955 w tryb DSD jest podpięcie go pod jakieś małe uP (np. AVR ATTINY2313).

Po złączeniu zasilania uP zainicjuje rejestry AD1955 i to wszystko.

 

Na pewno padnie pytanie czy mogę to zrobić.

Niestety odpowiedź brzmi potrafię ale nie dysponuje wolnym czasem aby zajmować się tego typu jednostkowymi konstrukcjami.

Mam już pełną szufladę rozpoczętych własnych konstrukcji które czekają na dokończenie.

 

Wbrew pozorom takie rzeczy zajmują sporo czasu, żeby było to opłacalne to pewnie kosztowałoby więcej niż cały DAC.

Dlatego w takich przypadkach trzeba zakasać rękawy i zrobić to samemu.

Jeżeli chociaż trochę znasz się na programowaniu to kup najtańsze Arduino i zrobisz to w kilka wieczorów.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- > traxman

Tak myślałem, że będzie klapa, bo myślimy o tym samym, tj. twoim przetworniku C/A na AD1955 :) Po prostu zaciekawiło mnie i to wiesz, że się na tym nie znam, bardziej hasłowo jak JarekC zaczął pisać o AD1955 i czytaniu przez niego plików DSD. W każdym razie wielkie dzięki Adam za szybki odzew, a pewnie Tomek w sprawie tej bazy z EP 1/16 będzie z Tobą gadał, przekaże mu info :)

Pozdro,

Janek

 

- > JarekC

No z tym pytaniem czy mógłbyś to zrobić to trafiłeś w 10 :) Ja to rozumiem jak najbardziej, ze możesz nie mieć czasu i z resztą jak mówisz twoja praca w jednostkowym wykonaniu jak każdego specjalisty z danej dziedziny siłą rzeczy musiałby być droga.

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za odp.

 

SORRY ZA OFFTOP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW - program ONKYO HF potrafi zamienić smartfona w transport DSD i wywalić stream DoP na zewnątrz

i już możesz budować nową koncepcję bez krążków. :) Zbiory na kartach SD, player zawsze pod ręką ... :)

 

BTW - program ONKYO HF potrafi zamienić smartfona w transport DSD i wywalić stream DoP na zewnątrz

i już możesz budować nową koncepcję bez krążków. :) Zbiory na kartach SD, player zawsze pod ręką ... :)

 

 

to jest bardzo iekawe,czy znaczy to że obraz płyty sacd jeśli zgram na kartę sd to będe mógł go wypuśćić przez usb otg? tylko w jakiej postaci DSD czy PCM 24/196Hz? bo jeśli tylko PCM to mogę zastosować jaki kolwiek dac który obsługuje 24/196

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewne ograniczenie - ISO SACD bywa skompresowane kodekiem DST i czasami player nie potrafi sobie z tym

poradzić, ale to nie problem, gdyż z każdego ISO można "wydłubać" wszystkie ścieżki. Mając ISO można z tego zrobić

pliki przy pomocy ISO2DSD. ONKYO HF potrafi podać czysty strumień DSD via. USB w formacie DoP - bez problemu.

 

ISO bez kompresji DST poleci, ale ze skompresowanym DST nie da rady - to chyba sprawa licencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy komuś się to udało ostatecznie ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.