Jump to content
IGNORED

Yamaha 440 a stereo

mwerd

Recommended Posts

Witam,

Mam amplituner Yamaha 440, do tego na przodzie B&W 602s3. Jeśli chodzi o kino to nie mam większych zastrzeżeń co do dźwięku, jednak ciężko mówić o stereo z tego amplitunera, chciałbym coś zmienić. Mam dwa pomysły: 1) zmienić amplituner na hk 230 2) kupić jakiś wzmacniacz z drugiej ręki, najlepiej do 500zł (np. onkyo integra 8290 - aktualnie licytowany na allegro) i połączyć z ampli i kolumnami za pomocą przełączników lub inaczej. Szczerze to raczej odpowiada mi bardziej drugi sposób (koszta).

Teraz moje pyatanie, czy wymiana amlitunera na hk przyniesie wyraźny skok w jakości dzwięku? Czy wzmacniacz wymieniony przeze mnie lub inny w podobnej cenie zagra lepiej niż posiadany amplituner? Za, którą opcją byście się raczej opowiedzieli?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak stereo - to wzmacniacz

jak kino i ampli zostaje - to marne stereo

wybor nalezy do ciebie ;-)

Hidden Content

Moim zdaniem - dokup wzmacniacz stereo. Skok jakosciowy w stosunku do poniesionych kosztow bedzie nieporownywalnie wiekszy niz w przypadku ampli HK.

Ja tak mam i polecam wszystkim to rozwiazanie.

Naprawde jest roznica.

Pozdrawiam.

Hidden Content

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Dziękuję za odzew.

Ale czy wzmak za tak niewielkie pieniądze (do 500zł) będzie na tyle dobry aby poprawić jakość dźwięku?

-> nedj

Rozumiem że panasonic działa u Ciebie jak preamp, z wyjść na kolumny podajesz sygnał poprzez ogranicznik napięcia do wzmacniacza harmana. Ale czy amplituner w ten sposób nie zniekształca sygnału i wzmacniacz nie otrzymuje już "popsutego"?

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.