Skocz do zawartości
IGNORED

Przedwzmacniacz


manio28

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli, jak dobrze rozumiem, powinienem się zastanowić nad zmianą gramofonu?

No cóż... 450zł już mam - to te które chciałem przeznaczyć na pre... :)

Żartuję oczywiście, bo ten temat zostanie aktualny....

 

Zatem wg Was nad jakim gramofonem powinienem się zastanawiać. Raczej w grę wchodzi zakup nowego (skoro pre niewiele, albo bardzo mało da w moim obecnym systemie) i nie chciałbym na niego przeznaczyć więcej jak 2tys. Oczywiście poprosiłbym także o sugestie w sprawie pre do nowego gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nowe gramofony do 2 tys. będzie ciężko coś sensownego wybrać.

U mnie gram pro ject 5.1 z wkładką ortofon bronze + przedwzmacniacz nuda i jest przyjemnie, ale to znacznie przekracza planowany budżet. W winylu, żeby zagrało trzeba niestety trochę wydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem następującą decyzję:

1. w moim gramofonie zamontuję na stałe gniazda RCA Neutrik - tym samym pozbędę się na stałe wbudowanego kabla RCA, który jest delikatnie mówiąc średni (koszt nie za wysoki - pewnie koło 150zł)

2. kupię pre Pro Ject Phono Box S (675zł) i Pro Jecta Phono Box (445zł) i podłączę kablami Klotza

3. Jeżeli nie usłyszę znaczącej poprawy - pre odeślę (mam na to 14 dni) i zajmę się poszukiwaniem nowego gramofonu... i całą zabawę rozpocznę od nowa

 

Mówi się, że zestaw zagra tak, jak jego najsłabszy element, a w moim przypadku to chyba ten wbudowany na stałe w gramofonie kabel RCA, pewnie wbudowany pre, także pozostawia wiele do życzenia, ale to sprawdzę po zmianach z pkt. 1 i 2.

 

Jeśli moja decyzja wydaje się Wam nie do końca przemyślana lub jeśli macie inne propozycje, to chętnie posłucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad wymianą wkładki zamiast inwestowania w nowy przedwzmacniacz. Przeszedłem tę samą ścieżkę. Wkładka ortofon red wniosła o wiele więcej niż pro ject phono box s. Wymian okablowania w denonie to właściwy krok. Rozważ także zmianę okablowania w ramieniu np. na kabelki pro ject lub cardass.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. O kabelkach w ramieniu w ogóle nie pomyślałem.

 

Czy ja dobrze rozumiem, że także miałeś gramofon Denona DP-300F? Bo jeśli tak, to fakt, nie ma sensu popełniać tych samych błędów... Czy 2MRed pasuje do tego gramofonu? Bo na forach są sprzeczne na ten temat informacje. To dość wysoka wkładka i podobno to rodzi problem, że się nie mieści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przerabiaj w Denonie , najpierw posłuchaj wypożyczonego pre i wtedy zdecydujesz co zrobić . Gramofon w orginale lepiej się sprzedaje niż kombinowany a mam czuja że będziesz chciał go się pozbyć . Kiedyś kumpel miał ten model ale wystarczyło że posłuchał u mnie dobrego klasyka od razu sprzedał 300 - teraz ma Sanyo tp 1000 i nie odda go chyba nigdy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona nie sprzedam. Jeśli nawet zdecyduję się kupić inny gramofon, to Denon trafi do szwagra, który już od jakiegoś czasu jest na niego napalony - dostanie go w prezencie. A że jeszcze nie rozpoczął budowy własnego systemu audio - to mam trochę czasu. A zmiana polegająca na zmianie wbudowanego RCA jest po prostu koniecznością i o tym mówią dosłownie wszyscy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Bartku, w której części moich wypowiedzi to wyczytałeś, ale nie zamierzam dokonywać zmian, które w jakikolwiek sposób mogłyby popsuć brzmienie. Jak już, to raczej wyjdzie to sprzętowi i brzmieniu na dobre. Nie sądzę, by jakakolwiek zmiana, polegająca na zastąpieniu średniej jakości elementów lepszymi mogła coś popsuć. Jasne, że będzie to eksperyment, ale podejmę to ryzyko. W końcu cała ta "zabawa" polega na gonieniu zajączka.

 

Poza tym, zwróć proszę uwagę, że napisałem: jeśli zdecyduję się na inny gramofon....tym samym nie zakładam na razie wymiany na inny....Tego Denona mam już chyba 12 lat i służy dobrze i oby jeszcze posłużył kolejne co najmniej tyle samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekMarco

 

Nie wymieniaj żadnych kabli, bo to nic nie da. Jeśli chcesz poczuć poprawę - wymień wkładkę na najlepszą na jaką sobie możesz pozwolić. To ona decyduje o tym jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Bartku - gramofon zostaje u mnie. szwagier się zatem nie ucieszy. Wymieniłem okablowanie od wkładki po RCA. Został także zmieniony przedwzmacniacz. Grafikę pomiarową można zobaczyć na załącznikach. Przy okazji, raz jeszcze dzięki Panie Darku.

 

Gzrechu - wkładka AT-95E zostaje u mnie. Miałem okazję dwa dni temu, dzięki uprzejmości znajomego, założyć Ortofona 2MRed i jak dla mnie to góra była za ostra. Dla słuchanej przeze mnie muzyki AT jest dla mojego ucha lepsza.

 

Reasumując. Bardzo dziękuję za cenne rady i wskazówki. Myślę, że Denon zostanie ze mną na kolejne lata. Teraz czeka mnie zabawa lampkami we wzmacniaczu, ale to zupełnie inna bajka i miejsce na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-61739-0-36152100-1457376406_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś smakował ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Cześć. Mam Kłopot z ustawieniem przedwzmacniacza Phono Box S. mam Denona DP 300F z wkładką DL - 110. Wcześniej miałem przedwzmacniacz Tube Box S i powiem, że teraz jest dramat :-(. Może ktoś mi pomóc i podpowiedzieć łopatologicznie jak mam ustawić w/w przedwzmacniacz, żeby choć trochę dało się słuchać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodów ekonomicznych, ale nie sądziłem, że aż taka różnica jest.

Masz serwisówkę Pre ? Ten box s wcale do najtańszych Pj-ów nie należy - ciekawe dlaczego aż taka różnica w brzmieniu jest .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panpwie doradżcie,mam w torze Pioniera plx 1000,Lar lps-1,Hegla80 i kolumny Dali ikon6mk2.W gramofonie wkładka,Ortofon 2M bronze.Czy zmiana Lara na pre lampowe ,wniesie coś nowego,jak wpłynie na ten tor.Jaką lampę polecicie,czego szukać i czym zainteresować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A co może wnieść lampa ? Może widniej będzie .

Tak serio to lampa - lampie nie równa. Jedne pre grają ciepło inne ostro.

Sorki za opryskliwość , ale to takie mało poważne pytanie.

Masz dobre klocki i znalezienie czegoś lampowego co zdeklasuje lara i będzie miało mc wiąże się z dużymi kosztami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

To i ja podłączę się do tematu. Mam takie pytanie do doświadczonych kolegów. Mam gramofon Denon DP-300F, wymianiłem wkładkę na AT-95E i teraz przymierzam się do zakupu przedwzmacniacza. Czy dobrym wyborem wg. was będzie Pro Ject Phono Box? Czy raczej powinienem się zastanowić nad innym? Z góry dzięki za sugestie.

Zamiast AT95e zakup tanią Ortofon 2M red dopiero usłyszysz co potrafi twój drapak potem baw się w poszukiwaniu pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast AT95e zakup tanią Ortofon 2M red dopiero usłyszysz co potrafi twój drapak

 

" zamienił stryjek siekierkę na kijek. "

 

zamiast wydawać kasę na reda , lepiej ściągnąć i założyć lepszą igłę do at95 od hipereliptyka zaczynając jak robiło to clearaudio i linn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" zamienił stryjek siekierkę na kijek. "

 

zamiast wydawać kasę na reda , lepiej ściągnąć i założyć lepszą igłę do at95 od hipereliptyka zaczynając jak robiło to clearaudio i linn.

Popieram te stwierdzenie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.