Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie diody do CD-S3


solo

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich LUKAROWCÓW

Jestem tu nowy ,ale śledzę niektóre wątki od dłuższego czasu

Zastanawiałem się ostatnio nad wymianą diod w zasilaczu mojego cedeka (vicek CD-S3),

Ale nie wiem, na jakie i które byłyby najlepsze. Wiem, że niektórzy wymieniali diody i kondensatory a po wymianie stwierdzali dużą poprawę.

Może ktoś mi podpowie jakie diody były by najlepsze i o jakich pojemności użyć do zbocznikowania kondensatorów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powymieniać zwykłe diody prostownicze na diody schottkiego, pozwiększać pojemności kondensatorów w zasilaczu przy stabilizatorach. Kondensatory muszą być wysokiej jakości, tzn, o niskim ESR i małej upływności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYV26C Vishay/Telefunken - moim zdaniem jedne z najlepszych diód prostowniczych małej mocy.Najlepsze ze wszystkich które testowałem.Od Shottky też lepsze.W Farnellu są po 2zł sztuka,można zamówić przez TME.

 

Co do pojemnosci ie zwiekszalbym raczej ,a już a pewo ie za stailizatorami,ewetualie w pierwszej fazie filtracji za mostkiem.Wymieil bym a lepsze po prostu..Panasonic FC , przy większy pojemnościach Panasonic TS-HA.

Moze Black Gate jak chcesz zainwestować.Podobno tez Elny i ippo Chemicon,ale nie mam z imi doswiadczenia.

 

P.S.Diody naprawdę polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek! >> akurat nie miałem okazji porównywać MURków z innymi z tego przedziału mocy diód byćmoże twoje są równie dobre jak moje - powiedzmy że taka alternatywa :) bo zawsze jest możliwość wyboru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"akurat nie miałem okazji porównywać MURków z innymi z tego przedziału mocy diód byćmoże twoje są równie dobre jak moje - powiedzmy że taka alternatywa "

 

To na jakiej podstawie twierdzisz że są dobre?? Not aplikacyjnych producenta?

Być może moje sa tak dobre jak twoje...he he ,to nie są moje tylko Vishay'a ,a być moze i twoje są najlepsze na świecie ,ale tego nie wiesz bo nie porównywałeś.

 

>Opteron

 

Szczrze mówiąc nie po to je zamawiam z Franella (UK) zeby je rozsprzedawać.W tygodniu mam dostać około 60szt są juz raczej rozplanowane do projektów ,dwóch odtwarzaczy kolegów i dwóch moich.

Zróbmy tak,jak chcesz 4 sztuki to mogę odstąpić,ale więcej nie.Możesz je zamówić z Farnella przez TME. Niestety

15zł przesyłka.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek1 >> sprawa ma sie tak - MURki wstawaiłem wszędzie tam gdzie to było mozliwe w zaman za wszytkie inne standardowe 1N itd - i tylko na tej podstawie twierdze żę to co daje producent w karcie katalogowej i to jaki efekt mozna uzyskac jest jakims wymiernikiem jakości w porównianu do orginałów.

 

nie sprawdzałem jak np sprawuje się MURki w CDeku w starciu z BYV ... bo nigdy BY.. nie miałęm pod ręką - ale jak będe robił zakupy to nie omieszkam wziąśc troszkę wtedy spraewdzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim.

Myślę, że muszę przetestować wszystkie, bo widzę małe różnice w ocenach.

Jak dokonam wymiany końcowej po odsłuchach podziele się z wami swoimi spostrzeżeniami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek1 rozumiem Cię dobrze, ale niestety potrzebuję 12 sztuk więc nie będe zawracał Ci głowy....

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak bym miał jakś dużą produkcję i zamawiał 200 sztuk miesięcznie to nie byłoby problemu,ale jestem pewnie takim samym hobbystą jak ty.

 

 

Co do tych diód BYV26C jeszcze.Są to diody firmy Vishay /Telefunken , jest to typ Soft Recovery w szklanej obudowie.Zamówiłem je kiedyś z dwóch powodów:

-chciałem spróbowac Soft Recovery

-Vishay słynie z produkcji wyśmienitych diód

 

Do czego zmierzam,można kupić diody pod tym samym symbolem od innych producentów,na przykład w TME po 90gr sztuka.Nie jest to to samo,nawet wygląda inaczej choć w tej samej obudowie.Co do odsłuchów nie wiem jak te nie orginalne bo ich nie testowałem.Te Vishaya wybrałem po dłuich odsłuchach i porównaniach.Wkładałem je w Przedwzmacniacz (kopia Aleph) i do Marantzów/Philipsów z napędami CDM i TDA1541A.Były wyraźnie lepsze od każdych innych ,tych z seri MUR też.Vishay produkuje diode podobnego typu ale wiekszej mocy ,DA5 zdaje się symbol.47 Labs stosuje je w swoim Gain Card-zie.Myślę że mają duze szanse być lepsze od MUR860 ,które wszyscy stosują,nie znalazłem niestety jak na razie detalisty a szukałem nie tylko w Polsce.Załączam zdjęcie orginalnych BYV26C

[obrazekLUKASZ-201580_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W identycznej szklanej obudowie mam BYW34TFK. Używam ich od trzech miesięcy z powodzeniem w CD Philipsa i muszę powiedzieć, że jest lepiej niż z oryginalnymi, które były zamontowane. O ile lepiej nie napiszę, bo trudno to oceniać, ale poprawa jest. Nie są to 'demony prędkości' - 35ns, ale 'grają' całkiem ładnie. Do kupienia w sklepach elektronicznych, ale od pół roku już nie mogę ich dostać - tylko w jednym sklepie mieli i wykupiłem ostatnie 8szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zdjęcie tych z TME.Są bardziej mleczno białe niz te Vishaya ,które są szaro - grafitowe.Te Vishay się brdziej błyszczą i jest gruba powłoka tego szkła.Wyprowadzenia też jakoś sie bardziej błyszczą.Może i te z TMEteż nie są złe,cholera wie,ale zawsze lepiej orginały wstawić.

[obrazekLUKASZ-201610_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.