Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie słuchawki do zestawu audio


Ravenik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jakie słuchawki byście polecili do zestawu:

- wzmacniacz Marantz PM6005

- odtwarzacz Marantz NA6005 (słucham FLAC - głównie z własnych CD i radii internetowych: mp4/aac)

[alternatywny odtwarzacz Daphile - zbieram kasę na konwerter USB->Spdif aby go podłączyć do w.w. wzmacniacza]

Z kolumnami KEF IQ1 gra to w miarę Ok (a lubię wysokie częstotliwości - zawsze dodaję pokrętłem treble troszeczekę na + i włączam loudness - słucham "cicho" do maks. godziny 9 na pokrętle głośności).

 

W tej chwili właśnie zakupiłem wysyłkowo słuchawki Beyerdynamic DT880 250Ohm żeby było trochę więcej góry pasma słychać (kierując się opiniami w sieci) i po włączeniu tych słuchawek zarówno do odtwarzacza NA6005 jak i wzmacniacza PM6005 słuchawki niestety zalewają mnie górą pasma (bardzo przesadnie). Jedyny ratunek to wyłączyć Source Direct i zredukować treble pokrętłem ale i tak słychać gorzej niż jak podłączam te słuchawki do komputera (tu grają ok). Tak więc możliwe że zostawię sobie te słuchawki do komputera, ale poproszę o jakieś typy słuchawek do w.w. zestawu Marantz, które bardziej zagrają środkiem pasma z słyszalną ale nie natarczywą górą i z umiarkowanym dołem pasma.

 

Słucham: smooth jazz, chillout/lounge najlepiej instrumentalny, trochę new age, ambient, pop, odrobinę rocka (bez metalu).

 

Myślałem że na tych Beyerdynamics DT880 będę pięknie słyszał "efekty elektroniczne" a tymczasem zostałem przytłoczony bardzo wysokimi częstotliwościami oraz niedoskonałościami niektórych utworów w stylu szumy, niesłyszane wcześniej zakłócenia itp.

 

Proszę o typy innych słuchawek - nie koniecznie drogich, bo w tej chwili na kolejne drogie nie mogę sobie pozwolić. Bardzo drogie odpadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepięknie wokalami grają OPPO PM 3 a góra w tych słuchawkach jest właśnie delikatnie podana. Tylko ta cena... Ale dość często ValueBasket wystawia je na znanym portalu w cenie ok. 1.500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dziurki nic nie zagra jak trzeba, zwłaszcza wysokoomowe.

Najlepiej wzmak słuchawkowy, DT880 to bdb słuchawki tylko trzeba jek nakarmić w miarę dobrym wzmacniaczem słuchawkowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.