Skocz do zawartości
IGNORED

Konwerter USB/SPDiF a DAC.


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sensu. To po prostu głupie jest. Dobry tor to prosty tor. Za cenę konwertera kup dużo wódki/whisky/wina/piwa/płyt albo lepszego DACa.

 

Bardzo dobre stwierdzenie :D

Wybitne wręcz :))

Ja też jakiś czas temu wskoczyłem na wyższy level audiofilizmu i przy słuchaniu muzyki poprawiam dźwięk za pomocą tzw. audiofilskich napoi wysokoprocentowych.

Zapewniam, że wpływ ich działania w moim systemie jest niepodważalny :D (zachodzą większe zmiany w dźwięku niż przy pomocy kabli, czy zasilaczy liniowych)

Audiovoodkou, czaicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko. Jeżeli mam we wzmacniaczu wbudowany dac z wejściem coaxial i chcę podpiąć komputer jako źródło dzwięku, to konwerter usb/coaxial załatwi sprawę? Po podłączeniu kompa przez ten konwerter do wzmacniacza pecet zobaczy go jako zewnętrzną kartę dzwiękową? Bo mam zwykłą integre z wyjściem jack 3,5 i po podłączeniu pod analogi we wzmaku kablem chinch jack gra to paskudnie.

 

Myślicie że takie coś obleci jako transport do daca we wzmaku czy sobie odpuścić ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, PC zobaczy konwerter jako zewnętrzną kartę dźwiękową. Nie wiem jaki masz wzmacniacz z wbudowanym DAC, więc trudno określić, czy to co zalinkowałeś z Allegro będzie lepsze. Podejrzewam, że nie, bo zasilanie po USB i parametry sugerują, że to rozwiązanie dla tych, dla których wystarczy, że w ogóle będzie grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Yamahe AS701 z dakiem Burr Brown PCM5102A. To co podałem na pewno nie będzie lepsze, chodzi mi o to czy to może posłużyć tylko jako transport do daca we wzmaku? Bo nie mam inaczej jak podłączyć kompa i już kombinuje na różne sposoby jak to rozwiązać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp (PC) posiada zwykle wyjscie spdif na plycie, chyba ze komp znaczy laktop, to albo ma optyka w wyjsciu sluchawkowym albo nie.

Z tym DACiem co podlinkowales oczywiscie dzialac bedzie, tyle ze to po USB bedzie tylko pierwsza wersja USB Audio, wiec praca synchroniczna i max 24bit/48kHz. Trudno powiedziec jak z separacją galwaniczną tego DACa czy twojego wzmacniacza. Moze bedzie smiecic, moze nie. Osobiscie do takiego celu kupilbym wspolczesny konwerter USB/SPDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp (PC) posiada zwykle wyjscie spdif na plycie, chyba ze komp znaczy laktop, to albo ma optyka w wyjsciu sluchawkowym albo nie.

Z tym DACiem co podlinkowales oczywiscie dzialac bedzie, tyle ze to po USB bedzie tylko pierwsza wersja USB Audio, wiec praca synchroniczna i max 24bit/48kHz. Trudno powiedziec jak z separacją galwaniczną tego DACa czy twojego wzmacniacza. Moze bedzie smiecic, moze nie. Osobiscie do takiego celu kupilbym wspolczesny konwerter USB/SPDIF.

 

Dzięki kolego za pomoc,sporo mi objaśniłeś. Moja karta ma tylko wyjście jack 3,5, do grzebania na płycie się nie zabieram jeżeli to masz na myśli, bo się na tym nie znam. Z kolei konwerter usb/coaxial o którym mówisz kosztuje na tyle dużo, że warto chyba będzie rozważyć zakup zewnętrzengo DAC (prawdopodobnie lepszej klasy niż we wzmaku) z asynchronicznym USB do PC. Dobrze mówię?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki kolego za pomoc,sporo mi objaśniłeś. Moja karta ma tylko wyjście jack 3,5, do grzebania na płycie się nie zabieram jeżeli to masz na myśli, bo się na tym nie znam. Z kolei konwerter usb/coaxial o którym mówisz kosztuje na tyle dużo, że warto chyba będzie rozważyć zakup zewnętrzengo DAC (prawdopodobnie lepszej klasy niż we wzmaku) z asynchronicznym USB do PC. Dobrze mówię?

Wg recenzji masz co najmniej poprawny DAC we wzmacniaczu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W miarę przyzwoity konwerter to wydatek (używany/nowy) między 300 a 600 PLN, za DAC z dobrym wejściem USB zapłacisz znacznie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. a jaki to jest wg Ciebie przyzwoity konwerter za 300 np? Jestem zdeterminowany, żeby nabyć choćby w najbliższym tygodniu, bo prawdopodobnie jutro lub wet wtorek będą u mnie kolumny Electrino 250 i chcę, żeby to grało zadowalająco z PC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.