Jump to content
IGNORED

Jaki blu rey/dvd - budżetowy do zestawu


Igorski

Recommended Posts

Witaj.

 

Jedni słyszą inni nie.....

Chcesz podejść do sprawy metodologicznie proszę idź do sklepu i samodzielnie zweryfikuj czy słyszysz różnicę - podpowiem że lepiej jak by to był salon audio a nie hipermarket bez miejsca na spokojnie posłuchanie sprzętu.

Ale nie oczekuj wielkich różnic w sprzęcie do 1000 - dobierz kolorystycznie i po sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

jeżeli możesz wydać do 500 zł to kup sobie pioneera dbp 150 lub 160, obsługuje sieć, więc będziesz miał przy okazji prosty odtwarzacz strumieniowy, ma wyjście cyfrowe (Coax), więc jakbyś kiedyś w przyszłości chciał poprawić trochę jakoś dźwięku to dokupisz sobie do niego dac-a, a on będzie jako transport, może nie jest to idealny transport ale jeden z tańszych z obsługą dlna i flac do 192kHz.

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Witam. Tak , Pioneer Bdp-170 to to samo co modele 160 , 150 z tym że ma kilka więcej bajerów. Dużym jego plusem jest odtwarzanie plików flac z czym radzi sobie bez zająknięcia jeśli chodzi o sam mechanizm odczytu. Podłączasz dysk, w moim przypadku 1Tb i lecisz. Jednak co do jakości dźwięku muzyki po analogu (czyli rca) to już tak kolorowo nie jest. Mam dwa blu - ray'e , tego Pioneera i 5-letni Samsung Bd-C5500. Ten Samsung bije na głowę tego Pionka jeśli chodzi o audio. Dźwięk jest dynamiczniejszy, głębszy , detaliczniejszy. Więc co z tego że czyta format flac, jak brzmi to gorzej niż że starego samsunga puszczając mp3. Oczywiście wszystko podłączone do wzmacniacza stereo po rca. Ja używam tych urządzeń w 90% do filmów , jednak czasem lubię wygodę i zamiast odtwarzać muzykę z cd w dedykowanym do tego odtwarzaczu , puszczę sobie mp3, aby nie latać w tą i z powrotem. Tak więc chciałem tylko się podzielić swoimi małymi uwagami. Sam kupiłem tego Pionka ze względu na ochy i achy w necie, szczególnie wiele osób go zachwalało jako niezły odtwarzacz audio po analogu w tej klasie budżetowej. Tutaj kategorycznie się nie zgadzam , jeśli chodzi o ten aspekt. Sam kupiłem go dosyć tanio więc zostaje jako zapasowy odtwarzacz do filmów w czym sprawdza się znakomicie.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.