Jump to content
IGNORED

DVD-Amplituner Marantz połączone analogowo kompletnie nie gra


Pan_61859

Recommended Posts

Mam zestaw KD Marantz SR 4001 + DV 4001. Słucham też na nim nieraz stereo (obecnie kolumny Triangle Zephyr) i teraz taka sytuacja:

połączone przyzwoitym koaksjalem dają całkiem dobry efekt w stereo

po podłączeniu analogowym interkonektem kolumny grają, jakby nakryte kocem. Średnie tony całkiem wycięte, wokal wycofany, bas ubogi. W zasadzie tylko wysokie bardzo szczegółowe. Przetwornik w DVD to PCM 1735E, nie wiem co siedzi w ampie, ale myślę, że to samo bo to ta sama seria. Teoretycznie powinno więc grać podobnie.

Czemu ten sygnał po analogu jest aż tak kiepski i różny od sygnału cyfrowego? Kabel odpada, sprawdziłem na innym sprzęcie. Ustawienia sprzętu też odpadają bo w obydwu przypadkach włączam Pure Direct. Generalnie jest to tani ale przyzwoity interkonekt Bridge. Co może być przyczyną?

Link to comment
Share on other sites

Mam podobnie. Mało tego słuchawki podłączone do odtwarzacza CD grają dobrze a już podpięte do amplitunera to co u ciebie. Wycofana średnica i słaba dynamika. Wygląda na to że interkonekt jest winny, ale to chyba nie to, mam taki za 100 zł. Sprawdzałem schemat odtwarzacza i amplitunera, nie rozumiem dlaczego tak jest. Droga audio w połączeniu analogowym jest taka sama jak w cyfrowym. Czyli z wejścia cd idzie do selektora wejść następnie na przedwzmacniacz i na końcówki mocy. Po cyfrowym sygnał przechodzi przez dac w av i dalej idzie do tego samego selektora wejść itd. Sygnał analogowy w trybie direct nie jest przetwarzany na cyfrowy i następnie analogowy więc już sam głupi jestem. Różnica jest tylko taka że w połączeniu analogowym wykorzystane są inne wzmacniacze operacyjne (w CD) a w cyfrowym wzmacniacze operacyjne w AV. Czytałem różne opinie o wzmacniaczu onkyo który ma dac i tam napisali że jest lepszy dźwięk jeśli korzysta się z daca we wzmacniaczu czyli połączenia cyfrowego. Na podstawie mojego av i w/w opinii wydaje mi się że jeśli w urządzeniu jest dac to lepiej jest to zaprojektowane żeby z niego korzystać, a nie z daca w źródle. Może ktoś mądrzejszy to wyjaśni.

Dodam tylko że CD posiada filtr analogowy który wygładza charakterystykę sygnału analogowego czyli powinno być dużo lepiej a nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Czytałem różne opinie o wzmacniaczu onkyo który ma dac i tam napisali że jest lepszy dźwięk jeśli korzysta się z daca we wzmacniaczu czyli połączenia cyfrowego.

Zwłaszcza w nowszych amplitunerach kinowych tak jest, że tor cyfrowy jest lepszy niż coraz bardziej pomijany analogowy. Oczywiście są różne dack i włożone w amplitunery ale raczej tak jest.

We wzmacniaczu stereo jeśli posiada wejście optyczne i coax, bywa różnie, bo wpływ na takie różnice mają 2 inne rzeczy : jego wejścia analogowe i tor jest dobrej jakości, sporo zależy od tego jaki DAC siedzi w odtwarzaczu CD na(przed) wyjściu analogowym rca.

Jeśli dac w cd jest średni, a ten we wzmacniaczu dobrej jakości, różnica będzie na plus przy połączeniu cyfrowym.

Natomiast jeśli odtwarzacz jest dobry Cd i ma dobry wewnętrzny dac, a wzmacniacz ma przeciętny to różnice będą marginalne porównując różne połączenia, (może nawet w druga stronę?).

Link to comment
Share on other sites

Dac w av jest lepszy w w moim przypadku bo według danych producenta ma większą dynamikę 110 db, a dac w CD ma 100 db. Ale to nie wyjaśnia mi sprawy bo w połączeniu cyfrowym jakość w wejściu słuchawkowym jest prawie taka sama jak w wejściu na av. Inaczej przy połączeniu analogowym słuchawki podłączone do cd grają bardzo dobrze ale już do av gorzej. Przy cyfrowym obie dziurki grają w podobnej jakości. To tak jakby na rca następowała strata. Nie rozumiem tego.

Link to comment
Share on other sites

Ale podobne sytuacje zdarzały się także z innymi firmami. Więc skoro DAC w ampli gra Ci lepiej to nie maco się zastanawiać tylko słuchaj podłączeniem przez coaxial.

 

Pozdrawiam

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Link to comment
Share on other sites

Uwielbiam takie kosmiczne problemy ;D

 

Po co dublować dobrego dac'a skoro wystarczy że jest w amplitunerze ? Już szczególnie nie ma to sensu w takich najprostszych modelach jak te :>

 

Jakoś praktycznie cały rynek poszedł w "transporty", ciekawe czemu ?

 

Skoro od kilkunastu lat "kino domowe" bazuje na podłączeniach cyfrowych, i podpięty w ten sposób zestaw działa i gra lepiej to po co rozpaczać nad tym że po analogu gra źle ? Nie moge tego pojąć ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.