Jump to content
IGNORED

Audio do małego pokoju

ukli1

Recommended Posts

Witam !

Jest to mój pierwszy post także z góry przepraszam za wszelkie uchybienia i niedociągnięcia ;)

Tak więc jak w temacie mam mały 9-metrowy pokój a uwielbiam słuchać muzyki, głównie popu, aczkolwiek nie tylko.

Lubie jak głośniki grają naprawdę czysto, także ładna nienachalna góra, ale również potrafią spowodować, że zadrży podłoga.

Po wielu latach mieszkania w dużym pokoju mam teraz 9-metrową "klitkę", w której grają kolumny podłogowe Tonsila Maestro II 130 pod amplitunerem Harman/Kardon avr 200. Kolumny są ustawione tak ok 2,5 metra ode mnie i teraz moje pytania:

1)czy warto mi wymienić amplituner na jakiś wzmacniacz ? Jeśli tak to jaki? (myślałem o Harmanie hk-6500)

2)czy warto wymienić kolumny na Tonsil Fiesta ?

3)co z okablowaniem ? Czy powinienem mieć jakiś specjalny kabel między zewnętrzną kartą dźwiękową, a amplitunerem czy wystarczy jakiś zwykły (nie najtańszy rzecz jasna)

4)ostatnie pytanie mam odnośnie już samych Maestro, otóż nie mam w nich zwrotnic i chciałbym założyć, jednak po przeszukaniu internetu nie znalazłem nic o zwrotnicach do Maestro II 130, może ktoś wie jakie powinienem kupić (wiem, że wielu ludzi robi je samemu jednak nie są to duże koszty, a nie chciałbym samemu czegoś "zknocić")

Z góry dziękuję za rady

• 3 weeks later...

Dzięki daniel-de jednak mam jeszcze pytanie co do zwrotnic. Przepalają mi się głośniki wysokotonowe i nie wiem czy to wina braku zwrotnic czy może potrzebny jest jakiś dodatkowy rezystor ( jeśli jak to jaki ), bo nie zauważyłem żadnego przy głośniku.

Przepalają mi się głośniki wysokotonowe

Jak to przepalają? Przepaliły się i wymieniłeś na nowe? Sorry ale teraz załapałem, że ktoś wymontował z tych kolumn oryginalne zwrotnice i nie ma w ogóle. W takim razie dorób. Nie znam się na elektronice ale na tym forum jest wątek o zwrotnicach do Maestro.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.