Jump to content
IGNORED

DAC XMOS+ PCM5102 + TDA1308 ?

cinek22224

Recommended Posts

Witam wszystkich,

zastanawiam się nad zakupem takiego oto cudeńka:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może ktoś z Was wypowiedzieć się na temat tego jak to zagra? Czego w ogóle mogę się spodziewać po tym urządzeniu?

Szukam karty dźwiękowej lub najlepiej DACa, który zastąpi mojego laptopowego Realteka, który jaki jest każdy wie...

Dalej w torze podłączony jest Marantz PM-50 pod który podpięte są Magnat Quantum 673 lub słuchawki Superlux HD681.

Muzyka w formacie FLAC odtwarzana w Foobar 2000, Windows 8.1.

Gatunki muzyczne to od Dire Straits i Phila Collinsa, przez pop i muzykę elektroniczną, aż po jazz i rap czyli... wszystkiego po trochu.

Zależy mi na poprawieniu szeroko rozumianej jakości dźwięku, a więc pogłębieniu dźwięku i poszerzeniu sceny oraz poprawienia dynamiki.

Jeśli macie jakieś inne propozycje w cenie do 200zł (tak wiem to mało, jednak nawet za takie pieniądze może to brzmieć wystarczająco przyjemnie) to chętnie wysłucham :)

Pozdrawiam!

Dzięki za odpowiedź. Masz może pojęcie czy zagra to lepiej niż wspomniana integra Realteka? Ewentualnie jakie z podzespołów podmienić żeby poprawić brzmienie tego DACa? Już sie zorientowałem, że zdecydowanie lepiej jest podłączyć zasilanie zewnętrzne zamiast z USB.

Ten DAC jest tani i tak tez jest zrobiony. Najtansze kondki w LPF, najtansze stabilizatory 1117, podstawowe zegary itp, wiec pole do apdejtu spore :) Jedyna zaleta taka, ze to xmos wiec powinien obsluzyc kazdy bitrate, i ze wymaga zewnetrznego zasilania, a to wlasnie zasilanie karty zintegrowanej to jej glowna bolaczka a nie sam realteek.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.