Jump to content
IGNORED

Jaki wzmacniacz?


Ghost1989

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą wzmacniacza w kwocie 3000- 4000 zl. Głównie słucham lekkiego rocka, blues oraz jazz. Zastanawiam się nad roksan'em caspianem, ale dzisiaj byłem u znajomego, który posiada wzmacniacz lampowy, i dla mnie lampa grała bardzo dobrze, lubię spokojny dźwięk z dynamicznym basem( ale nie za mocnym), i niezbyt jaskrawą górą. Męczy mnie jednak to czy w połączeniu z moimi kolumnami Indiana line nota 550 nie będzie on grał zbyt ciepło. Czy rozejrzeć się za jakimś innym wzmacniaczem. Sam już nie wiem. Rozglądałem się za używanym sprzętem i niestety jest ogromnym minusem to że nie idzie porównać sprzętu czy też wypożyczyć go do domu na odsłuch. Więc jestem w rozterce bo mogę polegać w dużej mierze na opiniach innych. Proszę o radę.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zwróciłbym Twoją uwagę na świetny, polski wzmacniacz lampowy Fezz Audio Silver Luna (http://q21.pl/fezz-audio-silver-luna.html). To wystarczajaco mocny wzmacniacz, grający bardzo dynamicznym, dociążonym dźwiękiem ze świetnym wypełnieniem, plastycznością. To moja rekomendacja.

Jako alternatywa spójrz proszę na hybrydę lampową Vincent SV-500 (http://q21.pl/vincent-sv-500.html). To połączenie plastyczności, lampowego czaru z mocą, dynamiką tranzystora.

Obydwa urządzenia bardzo dobrze zgrają się z Twoimi kolumnami, natomiast na pewno w przyszłości warto będzie pomysleć o lepszym zestawie kolumn.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Najlepiej było by gdybyś sprawdził obie konstrukcje u siebie w domu. Mówie tutaj o lampie oraz tranzystorze.

Sprawdz najpier esprzęty nowe, jakie brzmienie Cie interesuje i ktory efekt bardziej Ci odpowiada. Pozniej bedziesz mógł szukać w uzywkach. Choć jeśli wybierzesz lampe to rynek wtórny praktycznie odpada. Z tranzystorowych wzmacniaczy w tej cenie jest troche.

 

Zarówno ciekawe nowe propozycje jak i dobre nie tak stare uzywki.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.