Jump to content
IGNORED

Kart. dźwiekowa lub DAC +Upgrade HyperX na ATH-AD700X


oetam

Recommended Posts

Witam,

aktualnie posiadam słuchawki Kingston HyperX Cloud podłączone do intergry, po długich namysłach postanowiłem wymienić słuchawki i dokupić do nich jakiś dobry wzmacniacz. Słuchawki służą mi głównie do słuchania muzyki (wyłącznie w domu) ale czasem też do grania. Wybrałem słuchawki Audio-Technica ATH-AD700X z uwagi na otwartą budowę. Dalej staram się znaleźć jakiś dobry wzmacniacz. Na forach znalazłem jednoznaczne odpowiedzi wew - SC808, zew - FiiO E10.

Prosiłbym o pomoc w rozstrzygnięciu tej sprawy, może ktoś z was ma lepsze rozwiązanie co do tego zestawu.

 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Od wczoraj posiadam Aune X1s i podłączone słuchawki AT ATH-AD700. Jest nieźle.

Jeszcze coś dodam. SC808, FiiO i Aune zapewne grają porównywalnie, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Ja wybrałem Aune z dwóch powodów. Może napędzić słuchawki o wyższej impedancji, gdybym zdecydował się takowe kupić oraz obsługuje pliki DSD. Chciałem przetestować czy to jakaś rewolucja. Sprawdziłem i zdania nie mam. Z sieci ściągnąłem takie cóś- "Ultimate Sound Test @ 192kHz 24bit FLAC + DSD 2.8MHz 1bit DSF". Nie wiem dokładnie jakie są warunki poprawnego odtwarzania takich plików. Trzeba chyba mieć natywny sterownik ASIO do DAC-a, w przeciwnym wypadku trzeba chyba zastosować takie ustawienia "DSD over PCM (DoP)". Zrobiłem tak, porównałem i owe DSD brzmiały tak jakby czyściej w sensie, nie było takiego jakby echa w tle. Napisałem to celowo, bo nigdy wcześniej się tym nie interesowałem i może ktoś bardziej obeznany w temacie coś od siebie doda. Tylko proszę o niezabieranie głosu złotouchym audiofilom bo już znam odpowiedź :-)
Link to comment
Share on other sites

Żeby nie zakładać osobnego wątku, chciałbym jeszcze prosić o pomoc w wyborze słuchawek. Często dokonuje wyboru różnych artykułów na podstawie popularności w serwisie ceneo. W cenie jaką chcę przeznaczyć najlepszą opinią cieszą się Sennheiser HD600 lub HD650. Często też przewijają się wzmianki o nich przy recenzjach różnego rodzaju sprzętu stereo (no może w starszych recenzjach, bo i słuchawki do najnowszych nie należą). Zatem mam pytanie do użytkowników tychże słuchawek. Czy są naprawdę takie dobre w swojej cenie? Jaka jest też różnica między konstrukcją otwartą a zamkniętą, bo rozważam jeszcze AT ATH-A990Z. Gdzieś wyczytałem, że konstrukcja otwarta nie ma wady dudniącego basu, który żekomo występuje w obudowie zamkniętej. Denerwują mnie też takie syczącę wysokie tony w niektórych nagraniach zarówno w AT ATH-AD700, które obecnie posiadam jak i w kolumnach PA RTi A5. Znam odpowiedź złotouchych High-Endowców (jeśli posiada się chiński sprzęt i kable po 20 zł za metr, to nie dziw się, że HI-Res'y jak i cała reszta gra dla ciebie tak samo), dlatego swoje pytania kieruje do zwykłych zjadaczy chleba dla których kabel głośnikowy to zwykły przewodnik prądu elektrycznego a nie jeden z najważniejszych elementów toru audio.

Link to comment
Share on other sites

Na forach znalazłem jednoznaczne odpowiedzi wew - SC808, zew - FiiO E10.

 

Wybierz to urządzenie, z którego będzie Ci się wygodniej korzystało :)

 

sylwon38, ja słuchałem póki co Sennheiser HD600 (HD650 jeszcze nie)

Po świętach będę wypożyczał oba modele na odsłuch i któryś kupię.

Jeżeli nie będziesz przeszkadzać innym domownikom, to słuchawki otwarte zawsze dadzą Ci lepsze wrażenia "przestrzeni" i "powietrza w dźwięku", niż konstrukcje zamknięte.

Mało kto świadomie wybiera słuchawki zamknięte, do domowego słuchania muzyki.

Ja bym na Twoim miejscu wypożyczył HD600, żeby mieć punkt odniesienia jak brzmi klasyczny dźwięk ze słuchawek.

Ani dudniący, ani syczący, ani konturowy, taki trochę przyciemniony - dla niewprawionego ucha może wydawać się nudny, nijaki - dla mnie jest relaksujący.

No ogólnie warto je posłuchać, żeby zrozumieć czy bardziej szukasz ciemniejszego grania, bardziej dociążonego, czy lekkiego, rozjaśnionego itp.

Zaryzykuję stwierdzenie, że HD600 to w ogólnym rozrachunku najbardziej neutralne słuchawki z otwartych konstrukcji dynamicznych.

Po prostu klasyka.

Każde inne nauszniki to jakaś odskocznia od tego klasycznego dźwięku, strojenie w inną stronę lub w innym charakterze.

Sennheiser HD600, to tak jakby we wzmacniaczu włączyć przycisk "source direct", natomiast przy ich brzmieniu każde inne słuchawki można porównać do wyłączonego "source direct" i bawieniem się regulatorami barwy :)

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Link to comment
Share on other sites

No i gitara. Dzięki za podpowiedź. Co do zamkniętych obawiałem się, że jeśli będą za długo na uchlach to będzie trochę ciepło przy dłuższym słuchaniu. Brak wentylacji i wilgotne środowisko sprzyja też namnażaniu się bakterii :-) Jeśli odsłuchasz również HD650, to podziel się wrażeniami. Jeśli nie będą grały gorzej niż 600 to warto dopłacić te kilka złotych za lepszy kabel.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.