Jump to content
IGNORED

Pytanko


Leo73

Recommended Posts

Witam Szanownych.

Moi drodzy mam pytanko odnośnie głośników a właściwie wymiany górnego zawieszenia.

Udało mi się nie drogo kupić kolumny Beolab 6000. Są to fajne słupeczki Bang& olufsena. Niestety cztery głośniczki wymagają wymiany górnego zawieszenia.

Znalazłem ofertę i dogadałem się z goście co do ceny ,problem jednak w tym ,że posiada on tylko zawieszenia piankowe. Oryginalnie mają one montowane cienką gumę.

Chciałbym się was poradzić czy wymiana na piankę znacznie zmieni charakterystykę głośniczków. Są to co prawda maluchy średnicy ok 8 cm jednak obawiam się czy nie zmieni to znacząco dźwięku.

Proszę bardzo o wasze opinie.

Z góry dzięki. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Moderatorzy

Ja jak naprawiałem zawieszenie głośników (odwrotna sytuacja, pianka się rozsypała, gość wkleił gumę) to charakterystyka zmieniła się do tego stopnia, że w zasadzie głośniki poszły do kosza... To był głosnik nisko-średnio tonowy, wydaje mi się że twardość zawieszenia miała tam większy wpływ niż u Ciebie.

Taka naprawa nie jest idealna, pytanie tylko czy masz jakąkolwiek alternatywę, bo raczej oryginalnego zawieszenia już nie znajdziesz.

simple-events.pl

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą, taka naprawa nie ma sensu, charakterystyka zmieni się całkowicie, po prostu głośnik będzie pracował źle. Całkowicie inna sprężystość, właściwości materiału.

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Link to comment
Share on other sites

To ja poproszę o adres tego śmietnika. Akurat w jednej z kolumn głośniki mają tylko lekko popękane zawieszenia i można tego posłuchać. Jak dla mnie całkiem przyjemny dźwięk i sprzęcik kupiony za niewielką kasę.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie.

Znalazłem coś takiego :

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak myślicie chyba będzie lepsze niż gąbka ?

Razem z przesyłką ok 115 pln więc zaryzykuję :)

Zdecydowanie lepsza opcja, kilka lat temu w takich zestawów naprawczych odrestaurowałem Tonsile Scherzo bratu i do tej pory mu śmiga.

Nawiązując do tego, co napisałeś wyżej, Dacie Logan jakbym mógł kupić po super okazyjnej cenie to i tak bym nie kupił... Te kolumny są po prostu słabe.

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.