Jump to content
IGNORED

Jaki wzmacniacz (solo lub z DACiem) do 1 źródła ?


mirhon

Recommended Posts

Witam,

Aktualnie rozbudowuję zestaw stereo w pokoju dziennym.

Nie jest to jednak mój priorytet jeśli chodzi o słuchanie muzyki - za główny zestaw do odsłuchu robi mi zestaw słuchawkowy staxa.

W salonie gram z:

1. Rasppbery Pi 2 + Kodi + HiFiberry DAC (pliki audio - tylko bezstratne, plus filmy i zdjęcia) - malinka robi mi z powodzeniem za centrum multimedialne

2. w/w podpięte do wzmacniacza trends audio (Tripath) - lubię tripath za specyficzne "analogowe" brzmienie - nie słucham głośno - 15W jest ok

3. Kolumny zmieniłem niedawno na Pylony Topaz 20 (poprzednie Avance Omegi 503 poszły do kina domowego)

 

Brzmienie powyższe w zasadzie mi odpowiada, ale jak każdy chłop i gadżeciarz ;-) czasem lubię coś zmienić. Słucham głownie klimaty blusowo-rockowe, czasem jakiś Pink Floyd itp, a jako że lubię również posłuchać np. Nick Cave, Tori Amos, Diana Krall itp to cenie sobie naturalne odtwarzanie środka pasma. Nie słucham niczego ciężkiego.

 

Zależy mi na maksymalnej dyskrecji wielkości sprzętu (1 i 2 mam schowane) tj. nie toleruję (głównie małżonka...) wielgachnych kloców... Wiem że być może jest to duży kompromis, ale jak już wspomniałem w salonie odsłuchy nie są głównym priorytetem.

Chcę zmienić wzmacniacz i DAC - może być jakieś combo wzmacniacz z DACiem. Maliny nie ruszę. Mam w razie czego konwerter USB/Spidif Gustarda (U12). Póki co jadę na hifiberry DAC.

Rozważam zakup IFI Retro 50 (bez kolumn), ale nie jestem do końca przekonany czy w tej cenie nie znajdę czegoś lepszego. W zasadzie nie potrzebuję nic poza lepszym DACiem i wzmacniaczem - wyjście słuchawkowe i jakieś 3d itp to dla mnie zbędny gadżet. Podpinać będę tylko 1 źródło. Chciałbym raczej coś lampowego, ale z tego co widzę wszystko co mieści się w budżecie (max 8000 zł za nowy lub używka) to wielkie i ciężkie kloce... a ja chciałbym coś nieco bardziej dyskretnego w wyglądzie. Wzmacniacz w stylu i wielkości IFI Retro bardzo mi odpowiada ale nie wiem czy w tej kwocie nie można jednak kupić coś lepszego brzmieniowo (z równie dyskretnym wyglądem i gabarytem).

 

Biorąc powyższe pod uwagę i budżet do max 8000 zł na co warto zwrócić uwagę?

Link to comment
Share on other sites

WItaj,

w założonym budżecie spójrz proszę na zestaw Wadia A102 (http://q21.pl/wadia-a102.html) jako końcówka mocy oraz Wadia Di122 (http://q21.pl/wadia-di122.html) jako przedwzmacniacz z przetwornikiem. To bardzo dobrze grające segmenty, świetnie wyglądające, powinny Cię w pełni usatysfakcjonować.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej proszę o kontakt.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Zestaw Wadii jest fajny... tylko cena to 2 x kwota budżetu.

Ja chciałem 8 000 max na sam amp lub lepiej amp z dac.

 

BTW próbuję się od kilku dni dodzwonić do Was (Q21) bo chciałem pogadać w sprawie IFI retro, wysłałem maila z nr telefonu i ... głucha cisza.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.