Skocz do zawartości
IGNORED

オタクビニル OBI-MANIA - czyli klub miłośników japońskich wydań LP, CD, MC itp.


SVART

Rekomendowane odpowiedzi

To nowe jest na sacd. Chcialem ostatnio kupic kilka plyt bezposrednio z MFSL strony, ale cena przesylki jest porazajaca a do tego jeszcze pewnie clo nalicza I przewoznik dolozy swoje "trzy grosze". Wiec poki co lykam wszystko co leci z Japonii np Iron Maiden Killers pierwsze tloczenie black triangle do mnie leci, TOTO IV pierwsze tloczenie I dostalem 24kt gold cd denon Yumiko Samejima z Korei :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale warstwa cd też chyba jest,bo u mnie w domu nic nie czyta sacd.Kończąc temat PH,szczerze polecam koncert z Edmonton zrobiony przez mfsl,jeśli nie masz "musik" po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam trochę Queen na mini LP, ale są gorsze niż platinum collection i pierwsze tłoczenia z jpn jak na moje ucho. Trochę zbyt podbity dźwięk na niektórych pasmach.

 

Kupiłem drugi raz pierwsze tłoczenie Queen the Day at the races z jpn bez obi ale krążek w super stanie, żeby z dwóch zrobić jedną kompletna płytę bo jakiś czas temu kupiłem z obi a płyta okazała się peknieta jak otworzyłem. Się okazało, że mimo iż numer płyty ten sam to Matrix jeden ma 2A2 a drugi 2A1... I cena pewnie była inna za nie tj jedna 3200 a druga 3008 bo to repress... Tzn tak podejrzewam. Na Discogs jest jeszcze inny Matrix z 3... Na tej z 1 na tyle pudełka jest cena a na dwóch pozostałych nie więc na pewno cena się zmieniła. No i szukaj wiatru w polu :)

 

Oprócz tego to jakieś 20 płyt do mnie jedzie z jpn znowu z lat 80 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich zespołach jak Queen i ilości tłoczeń, ciężko się często połapać. W Japonii potrafiły być różne dotłoczenia tego samego wydania na przestrzeni kilku lat, tak samo jest teraz czasami z płytami CD. Zdarza się, że konkretne wydania można odróżnić tylko po np. odstępach pomiędzy wierszami na OBI :). Pewnym plusem jest, że na tylnej okładce pojawia się data konkretnego wydania.

 

A tymczasem, dotarły do mnie fantastyczne jazzy i nie tylko. Jeśli ktoś nie ma, to warto zakręcić się za płytami DR na SACD. Powoli kończą się nakłady, a z dodrukami różnice bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21874-0-33017200-1507148329_thumb.jpg

post-21874-0-98976400-1507148337_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te daty na tyle okładki są też te same. Może jedna płytę tloczyla ranna zmiana, druga popołudniowa a trzecia nocka :) chociaż wtedy ceny by musiały być te same a założę się, że nie są, bo tak samo było z innymi płytami. Jak zmieniali cenę z 3200 na 3008 to tylko usuwali ta pierwsza z tylnej okładki i było puste pole. Tak właśnie jest na jednej z moich. Na drugiej jest cena 3200 yen.

 

 

Jazz zawsze warto kupić w każdych ilościach :)

 

Musiałbym kupić nowy odtwarzacz do sacd i poprobowac znowu te nowe wydania kontra stare tłoczenia. Po ostatnim sparingu sacd poszły na ebay. Teraz trzeba tylko z 25tys na używanego esoteric naskladac i można zacząć zabawę od zera :) mfsl też jeszcze wali sacd i mają kilka ciekawych pozycji. Layla,Surrealistic pillow, a salty dog itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Ja mam trochę Queen na mini LP, ale są gorsze niż platinum collection i pierwsze tłoczenia z jpn jak na moje ucho. Trochę zbyt podbity dźwięk na niektórych pasmach.

 

Zamierzam kupić coś Queen np on air na SHM CD . Jak to jest z Platinum shm CD? Jest ostrzeżenie że by odtwarzać te płyty CD player musi grać cdr . Ja mam cec z lat 90 który nie gra cdr i nie wiem czy ryzykować z kupnem platinum shm cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zamierzam kupić coś Queen np on air na SHM CD . Jak to jest z Platinum shm CD? Jest ostrzeżenie że by odtwarzać te płyty CD player musi grać cdr . Ja mam cec z lat 90 który nie gra cdr i nie wiem czy ryzykować z kupnem platinum shm cd.

 

Ja mam np Queen II platinum shm, gra na Antila. Jednak niezbyt mi jakość nagrania odpowiada. Jest zbyt jaskrawo, krystalicznie, sterylnie... Nienaturalnie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Powrót fioletowych rock mistrzów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem prawie wszystkie stare krążki DP... Purpendicular wymiata wszystkie jak dla mnie. Co za fenomenalna muzyka. Znałem w sumie tylko jeden kawałek z tej płyty "sometimes I feel like screaming" a tu taka niespodzianka. "A touch away" mnie poprostu pochłonęła :)

 

Ta płyta jest trochę po jaśniejszej stronie, jak to naogol bywało w japońskich nagraniach z lat 90, ale ogólnie 5+ za całokształt dla DP i Steve Morse.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wersja Master Sound brzmi najlepiej, przede wszystkim 'obszerniej i tak jakby z większym życiem, drivem, choć paradoksalnie najciszej i z zaokrągleniem - po prostu cieplej i szlachetniej - co idealnie pasuje do tych nagrań. Wrzuciłem kontrolnie do odtwarzacza 1st press i po chwili Master Sound - na szybko da się zauważyć różnicę.

Solo Sama w So What jest atomowe! Czad!

 

Porównałbym brzmienie Master Sound do xrcd - chyba te dwa brzmienia Miles in Tokyo są najbliżej siebie. W 'My Funny Valentine' z kolei, Miles pyta Sama po swoim solo: i co ty na to? Dasz radę? Dasz? Tu musi być sentymentalnie! Jedziesz!

 

Chicago, to wydanie z 1986 to drugie tloczenie a nie pierwsze. Pierwsze bylo wydane w 83. Nie jestem pewien czy pierwsze ma pre emphasis czy nie, ale mam odlozona ta plyte w Japonii razem z obi to dam znac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już było takie pytanie gdzieś? Z góry przepraszam... Czy ktoś może wie, gdzie można kupić same OBI? Mam kilka płyt "gołych" i wypadałoby je ubrać:) Ma ktoś jakieś miejsca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już było takie pytanie gdzieś? Z góry przepraszam... Czy ktoś może wie, gdzie można kupić same OBI? Mam kilka płyt "gołych" i wypadałoby je ubrać:) Ma ktoś jakieś miejsca?

 

Poszukaj na ebayu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić kopie na discogs. Popytaj tam na forum. Oryginały ciężko, chociaż kto to pozna jak to tylko papier.

 

Oryginalne stare capia specyficzna farbą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić kopie na discogs. Popytaj tam na forum. Oryginały ciężko, chociaż kto to pozna jak to tylko papier.

 

Oryginalne stare capia specyficzna farbą :)

 

Dzięki. Zaraz tam zajrzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może udałoby się własnymi, forumowymi siłami? Pewno nie ja pierwszy szukam pomocy w tym zakresie? Pozwolę sobie jutro zamieścić listę "gołych" płyt i chociaż czasowo, może uda się odszukać jakieś kopie OBI u nas? Może ktoś się zlituje, skseruje, zeskanuje itp? Ja oczywiście służę ze swojej strony pomocą w moich zasobach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapowiadałem, poniżej zamieszczam listę płyt winylowych, do których poszukuje OBI. Zrobiłem remanent - czas coś zrobić z tymi "golasami":) Jeśli ktoś ma takie pełne wydania i mógłby skserować lub zeskanować pełne OBI to proszę o kontakt na forum lub na priv (można na nim zaznaczyć, że to kopia itp.). Oczywiście najlepiej oryginalne, ale to raczej wołanie na puszczy:)

Rzecz jasna wszelkie koszta po mojej stronie. Pozwolę sobie założyć osobny wątek w dziale ANALOG, bo nie wiem, czy tutaj analogowcy często zaglądają... Ja ze swojej strony, gdyby to kogoś interesowało tez służę pomocą. Skoro funkcjonuje coś takiego na Discogsie, to może i u nas by się dało?

Lista "gołych" płyt:

 

Miles Davis - Live-Evil 28ap 2153,4

Miles Davis - Circle In The Round 36ap 1409,10

Miles Davis – Decoy – 28AP 2890

Miles Davis – Agharta – 28AP 2167

Miles Davis – Circle in the round – 36AP – 1409-10

Miles Davis – Live Evil – 28AP-2153-4

Miles Davis – Files de Kilimanjaro – SONP 50052

Miles Davis – Live at Plugged Nickel vol. 1 - 25AP

John Coltrane – Giants steps – P 7502 A

John Coltrane – Blue train –BST 1577

John Coltrane – Soultrane – LPR-88002

John Coltrane – Ole Coltrane P6052A

Sonny Rollins – Saxophone Collosus – LPR 8850

Chick Corea – Return to forever – 25MJ 3220

Deep Purple - Live In Japan P-5506W

Richie Blackmore – Rainbow – MPX 4023

Jon Lord – Before I forget – EMS 81516

King Crimson - Red P-8512a

King Crimson – In the wake of Poseidon – P-10124A

The Doors – P-10334E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Szukam, szukam i niestety kiepsko... Szkoda, że u nas nikt nie ma... Ja w każdym razie chętnie podzielę się moimi zasobami i wesprę poszukujących jakby co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś Ci zrobi xero

 

Też na to liczę i oferuję Obi z mojej kolekcji, ale cisza... Chyba moje oczekiwania są zbyt wygórowane:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.