Skocz do zawartości
IGNORED

オタクビニル OBI-MANIA - czyli klub miłośników japońskich wydań LP, CD, MC itp.


SVART

Rekomendowane odpowiedzi

Z niektórych nowych nabytków polecam Tinę, tutaj alternatywna okładka - muzykę zna każdy, jest pozytywna energia, a to najważniejsze. No i te słynne nogi :). A reszta już bardziej rockowo i jazzowo, szczególnie cieszy "Other side of the Abbey Road".

 

R-1653951-1389992407-7781.jpeg.jpg

 

R-2084970-1263133610.jpeg.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21874-0-73150500-1463684001_thumb.jpg

post-21874-0-25279700-1463684084_thumb.jpg

post-21874-0-70902800-1463684119_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię poszukiwania, w tym muzyczne. Jednym z takim nabytków "w ciemno" była płyta Solomona Ilori. Afro jazz prosto z NYC, do tego w barwach Blue Note. Muzyka ciekawa, wyraźne wpływy afrykańskiej muzyki etnicznej, które wg mnie zdominowały jazz na tej płycie. Warto się zapoznać, jeśli komu trafi w ręce.

 

R-2015484-1394668167-7681.jpeg.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Co do okładek mam podobne odczucia , to jak firmowa wizytówka .

Tu ballady w interpretacji E.Alexanrdra .super realizacja .

Jak ktoś szuka nastrojowych ballad na dlugie wieczory albo noce:)

 

Z serii 5 płyt które zaprezentowałeś kupiłem niedawno pierwsze 4 ale w wydaniach podwójnych w okazyjnej cenie bo nieco

ponad 4 $ wiecej od mini albumów. Wydania są w plastikowych pudeleczkach niestety ale jakość muzyczna i realizatorska I liga.

Wszystkie wydania albo większość to realizacje z Maja 2016 roku .Już wcześniej miałem kilka płyt firmowanych przez Venus

i brzmienie jest najwyższych lotów.

Czwarta płyta Erica Alexandra ( Gentle Ballads IV ) jest niesamowita i muzycznym stylem przypomina najlepsze czasy

Scotta Hamiltona i jego jędrnie brzmiący sax.Myślę że niejeden fan dobrego jazzu zza Wielkiej Wody słysząc tę konkretnie

płytę zmoczyłby z zachwytu niejeden pampers podczas sklepowych odsłuchów w Chicago. Tu nie ma miejsca na jazz do

kotleta czy elevator jazz music a pierwszy kawałek Feeling Good ( Newley'a ) jest najlepszym przykładem nowej wizytówki

cd Japan gdzie soft jazz w wykonaniu Trio Higginsa czy Joahima Kuhna ustępuje na rzecz ambtniejszych produkcji kwartetu

Alexandra. Bravo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, ja żadnej wersji dużego albumu :). Mam za to kilka demówek japońskich zespołów, ale to co innego. Generalnie jak widać po ilościach, Japończycy raczej nie polubili tego nośnika :). Taśmy królowały m.in. w bloku komunistycznym :).

 

Tutaj jest jakaś.

 

R-7569822-1444238614-7047.jpeg.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trzeba było ostrzej ze względu na gorąca aurę, a po ręka akurat było to wydanie "Killers" z 1995, nie ma nic o remasteringu w opisie, więc pewnie nie jest to remaster. W każdy razie gra trochę lepiej niż wydanie niemieckie z 1985, a już o wiele lepiej niż remaster z 1998, lepsza klarowność i detaliczność, bez utraty pazura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam kolegów. Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem odwiedzić internetowy sklep w kraju kwitnącej wiśni i zamówić na początek jedną płytę CD. Padło na Whitney Houston - The Ultimate Collection [Limited Pressing] [blu-spec CD2], bo w sumie muzyka dość neutralna ( w końcu to soul :)), a i cena zachęcająca - łącznie z przysłką ok 83 zł. Ciekaw jestem czy to co wybrałem sprawi, że częściej będę zaglądał do tego sklepu.

A że nie samym CD człowiek żyje chciałbym podpytać, gdzie to koledzy kupują LP japońskie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam juz te tytuly w platinum-shm , ale teraz i mini lp i moze inny master.

Czekam na "Full House " Wesa .

 

Ja tez czekam na "full house" 24kt od DCC...ciekawe jak to zagra. Jak lipa to kupie pierwsze tloczenie z Japoni jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem odwiedzić internetowy sklep w kraju kwitnącej wiśni i zamówić na początek jedną płytę CD. Padło na Whitney Houston - The Ultimate Collection [Limited Pressing] [blu-spec CD2], bo w sumie muzyka dość neutralna ( w końcu to soul :)), a i cena zachęcająca - łącznie z przysłką ok 83 zł. Ciekaw jestem czy to co wybrałem sprawi, że częściej będę zaglądał do tego sklepu.

A że nie samym CD człowiek żyje chciałbym podpytać, gdzie to koledzy kupują LP japońskie?

Ja korzystam z eBay.co.uk. Jak zamawiam z Japonii to mi clo naliczaja i dodatkowe oplaty. Mieszkam w UK.

 

Plyta Wes'a przyszla i zaraz bede sluchal drugi raz wraz z rodzina...wszyscy siedza cicho...cud...nagranie rewelacja choc z USA dla odmiany. £30 z przesylka, ale warto bylo.

 

A tak na marginesie...kupujecie w wiekszosci nowe plyty cd z Japonii...te stare wam nie podchodza? Mi te starsze lepiej graja, pelniej niz te nowe np. Platinum shm. Oczywiscie nowe sa "wyczyszczone" troche lepiej i "sterylne", ale brak im tej bajecznej barwy starych nagran. Te starsze odbieram jako bardziej muzykalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberto1984 - zgadzam się z Tobą, że stare płyty są bardziej muzykalne i generalnie lepiej grają. Osobiście z czystej ciekawości zamówiłem płytę Whitney blue-spec cd2 - która będzie moją pierwszą, a w zasadzie drugą japońską po Division Bell Floydów z 1993 roku, która jest cudna. Mam całe stosy płyt z lat 80 i początku 90. Kupiłem trochę reedycji i leża w szufladzie - bo ich jakość jest, delikatnie mówiąc do d...y - a mówiąc prawdę - nie da się ich po prostu słuchać, wiedząc jak brzmi wydanie pierwotne. Wracając do winyli. Rozumiem, że na e-bay.co.uk kupujesz japońskie. Czy dobrze Cię zrozumiałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyli nie kupuje obecnie, bo nie mam gramofonu, ale sa dostepne. Swego czasu np. jeden audiofil sprzedawal swoja kolekcje plyt/pamiatek Queen...setki plyt japonskich poszlo wtedy. Nawet rosyjskie flexi disc sprzedawal. Cd za to duzo kupuje na eBay. Pierwszych tloczen z Japonii. Teraz plyty denona kolekcjonuje...tzn dopiero zaczalem, bo tylko dwie kupilem w ubieglym tygodniu. Mysle, ze lacznie mam ok 100 plyt z Japonii z roznych okresow. Preferuje zdecydowanie te z lat 80. Thriller, the works, the queen is dead, hunky dory, let's dance itd...pierwsze tloczenia brzmia rewelacyjnie. Ale zdarzaly sie tez "wtopy", chociaz nigdy nie z pierwszymi tloczeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz best collection 1000...jakies opinie na temat tych plyt? Jak to jest nagrane? Ceny bardzo niskie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki...tak myslalem, ze to jakas podpucha...w hmv tez podobne wydania widzialem...

 

Pod spodem kilka rarytasow, pierwszych tloczen z Japonii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Policy wydanie japonskie mobile fidelity. Super dzwiek. Ultradisc 1.

 

Bob Dylan rarytas pierwsze tloczenie z Japonii. Praktycznie niedostepny na rynku... :)

 

Gra muzyka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-50642-0-83810500-1468441992_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno nabyłam japońskie wydanie mono z 2016r. (mini LP, Platinum SHM-CD) albumu Herbiego Hancocka Maiden Voyage i porównałam go dźwiękowo z wydaniem CD RVG z 1998... Kontrabas jest lepiej zarysowany, niż na wersji RVG. Co do reszty, pomijając mono, to obie wersje brzmią bardzo podobnie. Moim zdaniem kilkukrotna różnica w cenie i kosmetyczne różnice w dźwięku powodują, że przepłacanie za wersje japońskie nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kilkukrotna różnica w cenie i kosmetyczne różnice w dźwięku powodują, że przepłacanie za wersje japońskie nie ma sensu.

Zdecydowanie popieram, mam międzyinnymi Mike Oldfield -Tubular Bells (Platinum SHM-CD), Black Sabbath- Vol 4 (SACD -SHM), i odczucia podobne, trochę drogo w porównaniu do nawet klasycznych

Japońców, czy nawet SHM. Najbardziej mi odpowiadają stare wydania, bez ulepszeń typu SHM itp.,ale słabość mimo dość wysokich cen do Japończków pozostała -:)) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich ulubionych płyt, w sumie to już bodajże 14 wersja tego albumu u mnie. Tym razem pierwsze japońskie bicie na CD. Co ciekawe OBI nie jest papierowe, tylko naklejane na pudełko :-/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21874-0-38637100-1469203881_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

14 wersji 1 albumu...szacun :), ja nie tyle szukam japońskich wydań, ile kilku japońskich płyt, Benzaiten i Masterless Samurai Osamu Kitajimy i jakieś "the best of" Hako Yamasaki.

 

Znacie jakieś dobre "tajemne źródło"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem bezpośrednio z innymi wydaniami na CD, co zrobię w wolnej chwili, ale brzmi na pewno analogowo jak na CD - na pewno nie czuć remasterowego dopalenia :).

 

Znacie jakieś dobre "tajemne źródło"? ;)

 

Musisz szukać na ebay,pl, discogos i innych portalach. Ze sklepów w zakresie CDs przodownikiem jest CDJapan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowałeś mnie trochę do porównań i dziś włączyłem w tym celu kilka wersji Śnieżnej Gęsi. Nie wiem jak inni, ale mi najbardziej odpowiadają stare wydania na CD (nie pierwszy raz), pierwsze wydanie japońskie i niemieckie - nie są natarczywe, pasmo jest wyrównane, blachy nie atakują, jest jakby analogowo (w końcu to AAD). Nieźle też zagrała wersja Platinum SHM, o wiele przestrzenniej, wyraźniej i głośniej, tylko dla mnie to już było zbyt rozdmuchane brzmienie. SACD jak to SACD przestrzennie, ale o dziwo zagrał zbyt ostro momentami, generalnie najgłośniej, do tego wyraźnie wypchnięta góra, co powodowało chwilowe delikatne wyostrzenie. Na pierwszych wydaniach było gładko, czyli tak jak ta płyta powinna brzmieć, bez efekciarstwa, muzyka ma swobodnie płynąć, wręcz leniwie, choć zdaję sobie sprawę, że dla wielu takie brzmienie będzie z kolei zbyt nudne. Poniżej bohaterowie dzisiejszego wieczoru :). 5 x Japan i 1 x German, czyli główna część moich wydań na CD. LPs innym razem :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.