Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kable do tylnich dobrych glosnikow


rekakaios

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuje glosniki surroundowe Dali R1000 po 712 zl sztuka przez internet (we Wroclawiu nie znalazlem sprzedawcy). Sa to "tylko" glosniki efektowe wiec podobno jakosc kabla nie jest tak istotna, ale w koncu maja swoja cene i beda graly w zestawie z innymi Dali serii Blue. Pytanie jaki kabel kupić jesli jego długość ma wynieść ok 15 m na sztuke?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głośniki dobre to i kabel dobry. I gruby. Audiofilski z dolnej półki może Cię kosztować ok 2000.zł polecam znacznie tańszy i też dobry głośnikowy Cordial. 2,5mm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że kilka tygodni temu również kupiłem te głośniki i podłączyłem je najtańszym przewodem głośnikowym 2x0,75. Jak ktoś zauważy różnice w grze głośników tylnych przy zamianie tych kabli na jakieś droższe to gratulacje i uważam, że urodził się nietoperzem. Proponowanie kabli za kilkaset złotych do tego typu zastosowań to przecież nieporozumienie. Pieniądze wyrzucone w błoto, lepsza inwestycja to dołożenie tych pieniędzy do głośników (każde kilkaset złotych zainwestowanych w głosniki słychać od razu).

 

PS. Grają b. fajnie, tylko się nie załamuj na początku - muszą się wygrzać. U mnie zagrały gdzieś po tygodniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się mylisz. Różnica jest słyszalna dla przeciętnego ucha. Do surroundów nie trzeba zaraz Mogami czy Red Dawn, wystarczy Cordial za (chyba 6 zl/m) z dobrej beztlenowej miedzi. Cordiali używa mnóstwo studiów audio. Także grubość ma znaczenie - przy dużej odległości od ampli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Resona możesz sobie darować. Cieniutki i łamliwy. Używałem i jak dla mnie mało dynamiczny (chociaż spójny) Zależy też jakie masz ampli i głośniki. Kup Cordiala! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę, że zalecają Ci przewody 4mm2 .

Hm - jesli dobrze pamietam , to rezystacja przewodu zasilającego głosnik pominna byc mniejsza niż 1/100 impedancji głosnika ( kolumny). Przy 15m. warunek ten spełni juz przewód głosnikowy 2x0,75 ( na styku ). rezystancja około 26ohm/km przy 20 st/C. Mozna dac troche wiekszy , ale myślę że 2 x 1,5 wystarczy. Ale które przewody. Sam chciałbym wiedzieć. Mam podobny problem. sorrundy B&W 601s3. Ostatecznie są to tylko sorrundy. I tak wiekszośc roboty robi centralny przyudy i sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ostatecznie są to tylko sorrundy. I tak wiekszośc roboty robi centralny przyudy i sub."- a jak będzie słuchał w trybie 5ch. stereo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady, wezme tego Cordiala, znalazlem nawet sklep we Wroclawiu (www.muzyczny.pl) gdzie maja te kable. Wezme chyba cienszy 2,5mm bo przewod bedzie kilkukrotnie zaginany (pojdzie po podlodze, scianie, belkach), dzieki temu uda sie skrocic jego dlugosc do 10m na glosnik. Wezme tez kilka metrow tego grubszego Cordiala 4mm i podlacze nim centralny (Dali C1000) i przy okazji przetestuje na nim przody (Dali 5005) ktore teraz sa podlaczone IXOS-em 605 (3mm), ciekaw jestem czy uslysze roznice. Czekam teraz na dostawe glosnikow. Jak juz je dostane podziele sie swoja opinia z odsluchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam pytanie, chcę zmienić kable głośnikowe z Cordiala 240 na: DNM Reson, AQ Type 6+, albo Audionova Moonwalk, mam intrconekrt CA Pacyfic, cd CA Azur 540.... czy po Cordialu usłyszę różnicę?

poradźcie

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem vivanco HPSL 250 2X2,5mm. Jest to kabel z tej samej fabryki co cordial tylko dla innego odbiorcy. Od Cordiala różni się zewnętrzną izolacją - przezroczysta a w Vivanco, czarna guma w Cordialu. A sklepik w którym kupowałem w warszawie - po prosty super. Sprzedawca ze starej szkoły handlowej - miły, uprzejmy, cierpliwy. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm właśńie odebrałem interconect AN Proteus ... jak to wygląda ... cudowne hehe, nie ważne jak brzmią, ważnejak wyglądają hehe, wiem że niektórzy by mnie rozstrzelali za te słowa hehe ale cuż ... jestem baaardzo podatny na voodoo, a co go głośnikowego to po przeczytaniu dość dużej ilości opinini to zdecydowałem sie na AQ Type 6+ ...

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.