Jump to content
IGNORED

Do wszystkich Denon loverów..:>

Guest Graja
 Share

Recommended Posts

Guest Graja

(Konto usunięte)

Witam i PZDR. Mocno napaliłem się na amplit Denona, gdyż bawiliśmy się modelem avr-2802 słuchając go na tannoy m5. I teraz problem: ten sprzęt nie tani jest i zastanawiam się głównie jak brzmi bass w avr-1803, gdyz tego modelu nie mogliśmy przetestować; czy jest bliższy 2803 czy może jeszcze 1803:>. Bas w 2802 był dynamiczny selektywny i MOCNY, a w niższym 1603 to jakoś 'siadło' i niskie zaczęły się zlewać. O amplitach Yamachy nie wspominam, gdyż posłuchaliśmy ich no i trzeba powiedzieć że mocno odstają od DENONA:-). Z harmanem w tej cenie też coś było nie tak... Powiedzcie czy warto stawać na głowie żeby kupić wyższy 2803 i czy moje Tannoy m5 nie będą odstawały od tego amplitu... z góry dzięki...

pytałeś o rade, to odpowiadam zgodnie ze swoim sumieniem - jeśli głownie słuchasz muzyki to sprzedaj tannoye, nie kupuj avr denona tylko jakis porządny i tani wzmkak stereo (nad, creek, HK, rotel, etc) i do tego jakieś dobre droższe kolumny - nie wiem ile masz kasy i jaką muzykę preferujesz - ale za cenę 2802 to już cos ci fajnie zagra. A jak głównie oglądasz filmy to pytaj na pl.rec.kino-domowe

Guest Graja

(Konto usunięte)

Ja własnie jeszcze nic nie kupiłem... Mam mętlik; myślałem tez o stereo, gdyz kumpel mnie mocno namawia , ale 80% ciągnie w stronę amplitu. On juz się bawił amplitami i ma przesyt a ja jeszcze nie. Kolumn też jeszcze nie mam ale w muzyce rock, heavy, gdzie dla mnie b. wysokie i b. niskie rządzą te tannoye m5 wypadły dla mnie zajeb...ie fajnie. W tym przedziale (2000/para) quadrale miały mało basu i góry a więcej środka, ELAC znowu brzmiały zbyt delikatnie, a o tonsilach Maestro nie wspominam wogóle :-). Ale jeśli chodzi o stereo to te Mosfety jakie ma technics z serii SU (mój znajomy ma taki), też nie brzmią aż b. zajeb.; po prostu brzmią inaczej ostrzej; głównie wysokie...

Kto mnie wolal - czego chcial....Pozdrawiam i spiesze z porada. Widze ze kolega Graja mysli raczej o uzywaniu sprzetu zarowno do kina jak i muzyki wiec amplituner jest rozsadnym rozwiazaniem bo zaden wzmak stereo nie odtworzy 5 lub 6 kanalow i basta. Co do basu w AVR 1803 ja nie narzekam, z tym ze u mnie bas produkuje glownie subwoofer Energy - nie wyobrazam sobie teraz sluchania muzyki bez subwoofera. 2803 ma wiecej mocy ale jego parametry nie odbiegaja od 1803 - dlatego kupilem 1803 bo tanszy a mocy jest az nadto jak dla mnie. Uwaga o Yamasze trafna - Denon przebija ja cieplym , naturalnym dzwiekiem - poza tym ma wejscie phono na winyle. Oczywiscie decyzja nalezy do kupujacego - moze kupic wzmacniacz stereo ale kiedy wrzuci DVD nagrane w DTS to moze pomyslec - a moze lepiej bylo kupic Denona wielokanalowca? I wtedy zanuci... Miales chamie zlotego Denona na polce w sklepie... ostal Ci sie jeno wzmak stereo... Ha! Czekam na riposty!

Jak nie kupiłeś jeszcze kolumn to posłuchaj BW602s3 - świetne duże monitory, kapitalna dynamika do twojej muzyki, świetny basior, przestrzeń. Posłuchaj koniecznie bo na zachodzie to jest przebój w tej cenie. A poza tym masz w raze czego łatwość w dobieraniu kolejnych elementów do KD (możesz kompletować z całej serii 600). A jak byś je3dnak zrezygnował z KD to zostaną ci 2 świetne głośniki do stereo. Czego ci serdecznie życzę.

A propos - do ostrej muzyki to raczej tannoye i avancy są za delikatne - zbyt subtelne. moim zdaniem potrzeba ci czegoś z mocniejszego. Jak będziesz dobierał jednak amplika to poćwicz yamaszke lub marantza sr5200 - teraz zastąpił go model sr5300. to są bardzo muzykalne ampliki i świetnie grają również w stereo. do tego możesz szukać np odtwarzacza dvd pionier 656a. A jakbyś jednak postawił na jakość muzyki to posłuchaj rotela ra02, nada 350 i 370, HK670 (chociaż to nie mój typ, to ma świetny basior). do teko i bw602 będzie pasować, BW603s3 bedzie jeszcze lepsza, a jak byś zrezygnował z KD i zostaną ci pieniądze na droższe 2 kolumny (zamiast 5 gorszych w KD) to posłuchaj sobie BW CDM7NT - na allegro można kupić za 5200-5500pln.