Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz stereo z wejściem optycznym lub DAC zamiast Harman AVR70


jancio666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podłączyłem amplituner HK AVR70 z dekoderem Cyfra+ po przez analogowe wyjście 2xRCA i gra dużo lepiej żywiej niż podłączony pod wejście optyczne lub COAXialne. Zdziwiłem się, że taki tani dekoder przetwarza dźwięk lepiej od amplitunera. Przez Optyczne lub COAX jakość jest gorsza. Jest płasko i brakuje dynamiki.

To natchnęło mnie do zmian i szukam "czegoś" (wzmacniacz lub przetwornik DAC) co ma wejście optyczne i dobry przetwornik, bo chce się połączyć z TV, a on ma tylko możliwość podłączenia przez kabel optyczny. Musi mieć pilota. Budżet do 1000zł, a może więcej jeśli warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie doszedłeś do jakiś innych błędnych wniosków. Dobrze że bierzesz pod uwagę fakt że ten amplituner HK to kinówka budżetowej klasy .

Postęp w kwestii brzmienia wzmacniacza względem taniego amplitunera kinowego już będzie duży, dodatkowo dzisiejsze Dacki oferują dziś nawet w niskiej cenie wyższą jakość i możliwości obróbki sygnału, niż kilkanaście lat temu.

Oczywiście używanie TV jako odtwarzacza plików muzycznych jest bezsensu, ale do fimów itp jest ok i takie połączenie względem wyjścia np słuchawkowego w tv jest jakościową przepaścią in plus.

Niestety za 1000zł za dużo nie dostaniesz , może trafisz używaną Yamaha as501, starczy też na nowego Onkyo TX-8020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam "czegoś" (wzmacniacz lub przetwornik DAC) co ma wejście optyczne i dobry przetwornik, bo chce się połączyć z TV, a on ma tylko możliwość podłączenia przez kabel optyczny. Musi mieć pilota. Budżet do 1000zł, a może więcej jeśli warto.

Za tę kwotę nie dasz rady.

 

Jakie masz kolumny?

Potrzebujesz i wzmacniacza z wyjściami cyfrowymi.

Ja poleciłbym z używanych Interg Rotela RA-11 lub RA-12.

Mają wszystko co trzeba (DAC Wolfson WM 8740).

Jak do TV to i tak za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aleva GT602

Wzmacniacz będzie podpięty m.in pod TV z Androidem z dostępem do internetu (YouTube, Deezer) dlatego optyczne musi być.

 

Co powiecie na temat Onkyo A9050?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej model A-9010? Jeśli to ma być pod TV i Cyfrę+ to może po co przepłacać za droższy model jak ten też ma wejścia cyfrowe i kosztuje w okolicach zakładanego budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa wyjścia na głośniki mi wystarczą i ma to co chcę. Nawet ten sam przetwornik DAC. W czym więc jest lepszy model A-9050 od A-9010, że trzeba płacić wiecej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-9050 ma dużo większą moc, dodatkowe wejście coaxial,dwie pary gniazd głośnikowych, pozłacane gniazda rca, aluminiowy front a nie plastikowy jak w A-9010.itp. itd Na stronie Onkyo można porównać oba modele a jeśli chodzi o różnice w brzmieniu to może zapytaj kogoś z branży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-9050 ma dużo większą moc, dodatkowe wejście coaxial,dwie pary gniazd głośnikowych, pozłacane gniazda rca, aluminiowy front a nie plastikowy jak w A-9010.itp.

Brzmieniowo dużo, dużo lepszy jest Rotel RA-11. Dźwięk bardziej bogaty, przede wszystkim obfitszy, z ciekawszym wypełnieniem całego pasma, MUZYKALNY !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo dużo, dużo lepszy jest Rotel RA-11. Dźwięk bardziej bogaty, przede wszystkim obfitszy, z ciekawszym wypełnieniem całego pasma, MUZYKALNY !!!

 

A miałeś może porównanie RA-11 z Magnat`em MA 600?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie słyszałem go, ale gdy przeczytałem w jakiejś brawurowej opinii, że jest to sprzęt Hi-End to wymiękłem.

Może jest i dobry, ale istnieją granice przyzwoitości.

 

Porównywałem jednak RA-11 z innymi budżetowymi wzmacniaczami z przedziału cenowego i ten wypadał zawsze najciekawiej.

Choć ważny jest rodzaj muzyki jaki słuchamy i sprzęt towarzyszący jaki posiadamy.

No i nie spodziewajmy się cudów, to dość takie klocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Zdziwiłem się, że taki tani dekoder przetwarza dźwięk lepiej od amplitunera.

Raczej nie przetwarza lepiej ale zapewne jedyna istotna różnica to poziom głośności sygnału. Zwykle nieco głośniejszy dźwięk jest odbierany jako lepszy.

 

O, widzę, że się spóźniłem z tym komentarzem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.