Skocz do zawartości
IGNORED

Przedwzmacniacz gramofonowy-prośba o pomoc w wyborze


studioprojekt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie wyboru phone staga.

Posiadam pre Rotela RC-995 i drapak SL-5 z wkładką Digitrack 380NE (reszta jak w stopce), poszukuje

osobnego przedwzmacniacza, który dalby zdecydowanie lepsze brzmienie niż ten który jest zintegrowany w RC.

Acz oczywiście w jakims rozsądnym limicie budżetowym

Wstępnie rozważam Rotela RQ970 lub CA 640p, który lepszy z tych dwóch, no i oczywiście

czy i jak bardzo poprawi to co jest w RC-995? Słucham głownie rocka, heavy, art rock, czasem pop, od święta klasyka.

Prawdopodobnie niebawem przybędzie kolejny drapak

wiec siłą rzeczy stanę przed poszukiwaniem typowego pre gramofonowego bo docelowo

będą stały dwa gramiaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre Rotela jak i Ca godne uwagi - jedno i drugie dobre . A gdzie jeszcze można 970 trafić ?

Były ostatnio dwa na brytyjskim ebay, poszły w okolicach 60 funtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę przyjąć, że bedzie zdecydowanie lepiej niż w wbudowanym phono w RC-995?

I jak rozumiem RQ i CA są porównywalne miedzy sobą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RQ nie porównywałem bezpośrednio do Ca , tym bardziej nie słyszałem tego wbudowanego w 995 ale powinno być sporo lepiej i na jednym jak i na drugim .

 

Pre Rotela nie będzie łatwo upolować w dobrej cenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RC-995. Porównywałem z CA640p - miałem. RC-995 daje mniej szczegółów, ale jest bardzo muzykalny. Kambodżę szybko sprzedałem. Było to zdecydowanie inne brzmienie, niż Rotel, ale mi nie odpowiadało.

 

RC-995 fajnie zgrywa się z Denonem DL-110. Mam tak podłączone. Do wkładek MC LO za słaby - do nich mam Nudę. Chociaż po prawdzie, jak podłączyłem do niego Goldringa Eroicę, to całkiem fajnie to grało. Fajnie, bo nie miałem porównania z czymś innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jakiego by nie kupił a cena będzie bardzo dobra - to jak mu nie zagra to z odsprzedażą nie będzię problemu . Z pre i nie tylko to zawsze różnie jest , kiedyś miałem MF Xlp oraz Ca 640 został prosiaczek a niedawno znowu posłuchałem MF kontra Ca to prosiaczek poszedł do ludzi .

 

Między czasie tylko kable zostały wymienione a całość toru ta sama .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za pomoc, tak czy siak zapoluję najsampierw na RQ i potestuje...a pózniej się zobaczy. Pewnie docelowo Husaria albo LAR-LPS1 pod wypasiony gramiak ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.