Skocz do zawartości
IGNORED

Dwa zestawy kabli w jeden zestaw terminali głośnikowych


yooro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak sobie patrzę na terminale głośnikowe (mowa o terminalach akceptujących połączenie single wire) i zastanawia mnie jedna kwestia - co by było gdyby wepchnąć oprócz zwykłych kabli głośnikowych (bez bananów) również drugi zestaw kabli (z banami) do tych samych terminali. Wtedy byśmy mieli dwa komplety przewodów idących od jednego i tego samego wzmacniacza (wsadzonych tak samo jak do kolumn) do kolumny. Zwiększamy tym sposobem przekrój kabli idących do kolumny i osiągamy nirvanę douszną czy raczej chwytamy za gaśnicę i staramy się opanować ogień ziejący z naszego zestawu? Jakby jednak takie połączenie dawało efekty to w idealnym świecie równoległym, można by załadować grube miedziaki żeby nam sypało tłustym basem a na dokładkę dopychalibyśmy kablami mocno detalicznymi uzyskując przy okazji mix jakiego świat nie widział [albo raczej kompletny bałagan] ;)

Dywagacje biorą się stąd że chyba za długo patrzyłem na dziurki od terminali i mi jeden kabel luźno w szafie wisi i jakoś mi to spokoju nie daje.

 

Jakoś nie mam odwagi samemu zaatakować tematu (nie chce jeszcze umierać i rozpalanie ogniska z audio też mi się nie widzi, zwłaszcza w sezonie mało grillowym) a może wśród Was jest osoba, która takie combo ćwiczyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, Uchaty, a kto pisał, że wzmacniacze są niemal przeżroczyste i polecał podstawki pod kable???

 

A tak poważnie, to bezsensowne połączenie- lepiej raz, a dobrze, po co mnożyć kable, może być z tego tylko problem, jak pomylisz końcówki i będzie dym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.