Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Tannoy


bachx80

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile kolumny Tannoy Precision 6.2 sa lepsza opcja niz Tannoy Revolution dc6t? No i na ile Tannoy Definition dc8t, ktore sa duzo drozsze przewyższają 6.2? Chodzi o muzyke klasyczna i wzmak Marantz pm 14s1 i odtwarzacz Marantz sa 8005.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam na sprzedaż Tannoy TD8 nominalna cena około 20000zł u mnie kartony wszystko tip top 7000zł to zupełnie inna klasa niż wymienione modele przez Ciebie info na priv .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolution DC6T grają po ciemnej stronie, Precision 6.2 grają po jasnej stronie. Definition DC8T nie słuchałem . Precision są bardziej szczegółowe i mają super przestrzeń. Nie wiem jak zagrają z Marantzem, u mnie z CA 851A graja tak sobie (góra czasami za ostra, czasami za sucho), dlatego kupiłem do nich lampę i dla mnie jest rewelacja. Ale wszystko kwestia gustu. W muzyce poważnej Precision sprawują się dobrze, Mozart, Ravel itp super, Składy orkiestrowe, wszystko słuchać, dobre zróżnicowanie instrumentów. 2 modele pierwsze mam dostępne do odsłuchu, Precision u siebie a DC6T SE około 20m u sąsiada. Mimo wszystko Precision proponowałbym odsłuchać z własnym wzmacniaczem. Revolution DC6T SE pod tym względem są łatwiejsze bardziej uniwersalne co do wzmacniaczy. Precision nie potrzebują elektrowni ale bardziej chodzi mi o jasność wzmacniacza, raczej do nich pasuje albo neutralny albo nawet przyciemniony wzmacniacz z dobrze wypełnioną średnicą. Hegel H160 mi tez nie odpowiadał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Na ile wg was wzmacniacz Marantz PM 7004 jest odpowiednim partnerem dla kolumn Tannoy Revolution dc6t? Czy ten wzmacniacz będzie potrafił pokazać cały potencjał tych kolumn, czy jednak tutaj do wyciagnięcia max potencjału powinien być lepszy wzmacniacz, a jeśli tak, to z jakim wzmacniaczem posłuchać tych Tannoy?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze ten marantz nie wyciaga maxa z tych kolumn? Ktory Musical Fidelity i Naim bedzie w stanie wyciagnac maca z tych kolumn? Czy Naim NAIT 5si? No i na ile Naim bedzie dobrym partnerem dla Tannoy, zakladajac ze slucha sie muzyki klasycznej, czasami rocka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze ten marantz nie wyciaga maxa z tych kolumn? Ktory Musical Fidelity i Naim bedzie w stanie wyciagnac maca z tych kolumn? Czy Naim NAIT 5si? No i na ile Naim bedzie dobrym partnerem dla Tannoy, zakladajac ze slucha sie muzyki klasycznej, czasami rocka :)

 

Posłuchaj z Marantz PM 14s1, ale poszukaj z ekspozycji tak, aby cena była max do 7500-8000zl. Ten model wyciągnie maxa z Twoich kolumn i będziesz zadowolony. Może się nawet okazać, ze będziesz miło zaskoczony :) No chyba, ze znajdziesz model 15s2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.