Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z gramofonem/przedwzmacniaczem


elklepo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zakupiłem gramofon, ponoć w 100% sprawny, korzystam z przedwzmacniacza we wzmacniaczu który nie do końca jestem pewien czy działa poprawnie.

Po wrzuceniu płyty którą dobrze znam (wiem jak brzmi wersja cyfrowa) okazuje się że wokal (głos niski), basy i średnie tony brzmią dobrze, jak oryginał lecz muzyka, szczególnie gdy wchodzi w wyższe tony sprawia wrażenia jakby "zawodziła", fałszowała, zwalniała, nie dawała rady wyciągnąć wysokich tonów.

W dodatku nie jestem w stanie ustawić talerza tak, aby odpowiadający mu pasek ustabilizował się, pół sekundy kropki na talerzu są stabilne a przez następne pół sekundy cofają się albo przyspieszają (w zależności od ustawienia pitcha).

 

Szczególnie w tym kawałku:

od 0:44 wchodzą elementy grane na pianinie, one sprawiają wrażenie najbardziej upośledzonych.

 

W czym mogę szukać powodów takiego dziwnego zachowania?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elklepo:

1. Obroty: miałem tak z jednym z moich Technicsów. Wizyta u "znachora", kwadrans czekania i 30 złotych załatwiło sprawę. Hula do dziś.

2. Dźwięk: gramofon sobie a wkładka i igła...

Grasz na tej, którą kupiłeś? Może tu jest przyczyna?

3. Pozdrawiam:)

 

Jacek.

 

A! I przerzuć temat do zakładki Analog. Tam jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bezlitosna Niusia

Po 10 minutach walki z szukaniem opcji przeniesienia tematu - poddałem się, nie mogę znaleźć :(

Jakieś wskazówki? :)

 

Wrzuciłem filmik na YT pokazujący jak wygląda "najlepiej ustabilizowany talerz":

 

Czy mogę próbować coś zrobić w zaciszu domowym czy zostaje mi tylko wizyta u specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.