Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Cocktail Audio oraz Novafidelity


4hifi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Testujemy już nowy soft mający poprawić problem z TIDAL-em :):)

Swoją drogą, oprogramowanie sterujące pod system iOS już dostępny !!!!!

Witam

Co słychać z nowym softem?

Aplikacja Tidal wiesza mi CA X40 co kilka dni. Powoli tracę cierpliwość bo to jest naprawdę irytujące.

 

Wysłane z tapciocha

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni. I coraz większe z nim problemy. Nie steruje z fona. Mnie to wygląda jakby brakowało pamięci lub coś jest z buforowaniem. Znika wszystko z ekranu albo zostaje ostanie granie , utwór i tak zastyga wyświetlacz. Tylko wyłączenie pomaga.

 

Wysłane z tapciocha

 

Nie steruje z fona bo nie używam tej aplikacji. Źle napisałem post wyżej, a nie mogę go już edytować.

 

Wysłane z tapciocha

 

 

Edytowane przez jarojaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kurde musisz mieć pecha chyba do swojego urządzenia bo przyznam szczerze, używam tyle czasu i wszystko jest w porządku. Przez wiele miesięcy zaliczył jedną - dwie zwiechy, ale to w sumie nic groźnego jeśli chodzi o urządzenia elektryczne.

U mnie siał dysk - jak się później okazało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje X50 pod względem softu?

Czy kotś porównywał go z Aries Auralica pod względem dźwiękowym?

Czy są jakieś recenzje w prasie- ktoś nad tym pracuje?

Jaki DAC rekomendujecie?

Możemy wypowiedzieć się w zakresie tylko kilku pytań :)

X50 - do sprzedaży trafi pod koniec miesiąca. Soft w pełni stabilny. Recenzję w trakcie - więcej pewnie słychać za granicą, ale w Polsce na pewno również będzie niebawem o tym urządzeniu głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie odtwarzanie plików z dysku jest poprawne. Urządzenie się nigdy nie zawiesiło. Problemem jest streaming z Tidala i tylko tu zaliczam zwiechy.

Nowy soft miał być w lutym poprawiający działanie Tidala. Cisza.

Głęboko się zastanawiam nad kupnem innego streamera i pozbycie się CA i gdyby nie te problemy to urządzenie za te pieniądze jest bardzo dobre.

Support nas olewa.

 

Wysłane z tapciocha

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W dniu dzisiejszym w godzinach wieczornych zostaną oficjalnie opublikowane nowe wersje oprogramowania do urządzeń X12 oraz X30. Będzie to numer R0108 jeśli chodzi o X12 oraz R0129 dla większego brata :)

Zachęcamy do aktualizacji urządzeń. W wypadku jakichkolwiek problemów - prosimy o kontakt.

Szczegółowa lista zmian i poprawek będzie dostępna na naszej stronie. ca.4hifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i dołączam do klubu ze swoim X40, który użytkuję od kilku tygodni.

 

Pytania:

1. Jakie korzyści daje wykupienie dostępu do GraceNote? Czy wówczas podczas odtwarzania CD będą się wyświetlać okładki?

2. Czy można w jakiś sposób wyświetlać okładkę by wypełniała cały ekran? Jeśli nie to można by przekazać producentowi sugestię dodania takiej opcji do nowego firmware.

3. Czy można w jakiś sposób zmusić odtwarzacz do czytania SACD i SACD-R? Może wymiana napędu na jakiś inny lub może wystarczy zmodyfikować firmware i wystarczy poprosić producenta o dodanie opcji do następnego firmware?

 

Poza tym, X40 to znakomite urządzenie, wysoka jakość DAC, zwłaszcza po XLR. Rozdzielczość, szczegółowość, rysowanie przestrzeni, gradacja planów super jak za te pieniądze - i brzmienie wcale nie jest ani rozjaśnione ani podkręcone na skrajach pasma wbrew temu, co można przeczytać gdzieś w internetowej recenzji. Być może recenzent miał osłabiony na skrajach pasma punkt odniesienia, który błędnie traktował jako równy. Przed zakupem obawiałem się, że przekaz będzie podrasowany jak napisał recenzent a po podłączeniu okazało się, że to totalna bzdura i nie ma żadnego podrasowania oraz występuje pożądana równowaga tonalna. Zdziwiony krzywdzącą oceną brzmienia X40 w recenzji w stosunku do tego, co słyszę znalazłem bardziej ambitne recenzje z pomiarami laboratoryjnymi, które moje obserwacje potwierdziły, żeby nie było, że to ja źle oceniam ( http://www.i-fidelity.net/testberichte/hifi/cocktail-audio-x-40/test.html#bild oraz http://www.servi-q.nl/wp-content/uploads/2015/08/X40-review-in-Hifi-World-02-2015.pdf ).

 

Najmilsze zaskoczenie to jakość przedwzmacniacza gramofonowego. Spodziewałem, że będzie on tylko na dokładkę z jakością powiedzmy takiego za 300zł, tymczasem mamy dość wysoką czułość i pełne pasmo przenoszenia. Dobre wrażenie robi szczegółowość i nasycenie zwłaszcza na skrajach pasma, których próżno szukać w preampach powiedzmy do 1000-1500 zł. Poziom głośności też jest dość wysoki w stosunku to tanich preampów, mamy do dyspozycji również regulację głośności. Wspomnieć należy o możliwości nagrywania we flacu 192kHz przekazu z gramofonu czy wejścia analog. Dla lubiących eksperymenty ciekawie się później porównuje granie z gramofonu i zaraz po tym z gęstego pliku :)

 

Na koniec jeszcze jedna obserwacja - granie ze zripowanych przez X40 plików nie jest o nic biedniejsze w stosunku do grania ze źródłowego krążka CD. Ciekawa jest też możliwość wybierania częstotliwości próbkowania gdy urządzenie pracuje jako transport. Wysoka dynamika i odstęp od szumu robią tło instrumentów bardziej czarnym - to jak najbardziej doceniamy przy bardzo czy wręcz przesadziście głośnym graniu. Dla kontrastu w urządzeniu dostępna jest też funkcja kompresji dynamiki przydatna przy bardzo cichutkim, plumkającym, nocnym graniu.

 

To na tyle z moich pierwszych wrażeń.

Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • dskrzyp zablokował(a) i odblokował(a) ten temat
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Pojawiła się ciekawą nowość od koktailowców : N 25 . Streamer, USB dac , napęd , to/dab .

Rajcuje mnie to urządzenie gdyż ma wszystko czego potrzebuje . Taki dobudowany Onkyo NS-6170.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości tego urządzenia obejmują współpracę z napędami CD jako czytnik i nagrywarka . Niemam manualna ale prawdopodobnie pobiera okładki i taguje pliki .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Panowie mam kilka pytań odnośnie X45, głównie konfiguracji, posiadam go od niedawna stąd brak wiedzy.

Podłączyłem do niego dysk WD Gold 8TB, po wyłączeniu urządzenia z pilota/panelu frontowego Cocktail nie widzi dysku po ponownym uruchomieniu. Trzeba odciąć zasilanie z przycisku z tyłu urządzenia i wtedy dysk znajduje bez problemu. Kwestia ustawień, dysku, softu, wtf?

Chciałbym mieć możliwość przeglądania ale i edycji poprzez LAN zripowanych plików do MusicDB. Czy któryś rodzaj serwera z możliwych do ustawienia FTP/Samba jest lepszy pod tym względem i czy można bez problemu edytować/obrabiać dane zgranych płyt? Samo urządzenie nie zawsze idealnie zapisuje/segreguje albumy, nieraz trzeba by poprawić wykonawców albumu, nieraz coś ujednolicić itd. stąd chciałbym móc to edytować bez większych ograniczeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych klubowiczów.

Właśnie zakupiłem N25 i zaczynam to ustrojstwo spinać/konfigurować i pojawiły mi się pierwsze problemy. Sukces że połączyłem Accuphase E-270 z N25 a dalej przez optyka z tv i gra. Sieć też przez kabel widzi.

1. największy problem to po wpięciu kabla hdmi do portu hdmi nie eARC bo tego jeszcze nie sprawdzałem (połączenie z tv SONY 65XH9505) zaczyna w głośnikach brumić/brzęczeć... myślałem że walnięty kabel ale na innym to samo. W czym może być problem? 

2. jak uruchomić spotify ? Na liście aplikacja jest ( ładny obrazek), po wejściu w menu Internet Service (Serwis internetowy) tam gdzie spisujemy użytkownika i hasło jest wiele serwisów ale nie ma na liście spotify. Jak go dodać czy uruchomić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS

Wejście toslink/optyczne też burczało ale w tv przestawiłem  w ustawieniach cyfrowych wyjściach audio z Automat 1 Wyjście dźwięku skompresowanego bez zmian na PCM i problem ustąpił ale nie widzę nigdzie ustawień dodatkowych do hdmi w tv a więc może problem po stronie streamera. Pomocy

Edytowane przez MarCosRe
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.02.2022 o 22:20, MarCosRe napisał:

 

PS

Wejście toslink/optyczne też burczało ale w tv przestawiłem  w ustawieniach cyfrowych wyjściach audio z Automat 1 Wyjście dźwięku skompresowanego bez zmian na PCM i problem ustąpił ale nie widzę nigdzie ustawień dodatkowych do hdmi w tv a więc może problem po stronie streamera. Pomocy

Problem się rozwiązał... jak się okazało winowajcą burczenia w głośnikach był kabel antenowy z upc podpięty w tv i pomógł izolator galwaniczny. Wreszcie cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś użyć nie oryginalnego adaptera wifi ( jak kto woli anteny wifi na usb ) głównie chodzi mi o to że dedykowany do N25 działa tylko na IEEE 802.11b/g/n 2,4 GHz nie obsługuje standardu IEEE 802.11 ac na 5 GHz. Pomijam fakt że  adaptery wifi  ( uznanych firm typowo sieciowych ) przy o wiele lepszych parametrach są minimum o połowę tańsze od anteny dedykowanej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.