Jump to content
IGNORED

ECC81 a ECC88

Dolce

Recommended Posts

Kupiłem lampę E188CC SQ MiniWatt, ładnie gra.

Tak na marginesie, wstawiłem kondensatory, które mi poleciłeś (Obbligato Gold Premium Polypropylene). Zmieściły się do mojej obudowy, na szczęście nie mają wielkich rozmiarów (680nF/600V - 25x35mm). Wcześniej miałem "Tady" z Allegro.

Jest lepiej, brzmienie jest klarowniejsze, czystsze, przedtem bas był "zwalisty".

Doszła nieco zachrypnięta góra ale ujdzie. W zależności od rodzaju słuchanej muzyki ma to swoje zalety. Może jeszcze nad tym popracuję ale na razie trzeba posłuchać obecnej wersji. Być może kondensatory się w jakiś pozytywny w tym względzie sposób "uleżą".

Przy okazji pogrzebałem jeszcze trochę przy wymianie rezystorów na Dale ale nie zawsze dawało to lepszy rezultat.

Dale dają więcej przestrzeni i miłego dołu ale jednocześnie obcinają górę.

W sumie przy "ulepszaniu" konstrukcji mojego przedwzmacniacza spędziłem kilkanaście godzin ale było warto.

Przyjemność ze słuchania rekompensuje trudy. No i jest satysfakcja z własnej roboty.

Dziękuję za podpowiedź z tymi kondensatorami, to była w zasadzie "kropka nad i".

Na tym zakończyłem w zasadzie prace nad moim przedwzmacniaczem, chyba że przyjedzie mi jeszcze ochota na złagodzenie "góry".

Pozdrawiam serdecznie.

No i jest nieco inaczej. Być może "chrypka" było spowodowana niedostatecznym dosuszeniem płytki po przemyciu jej ipa. Po godzinie pracy chrypka przeszła ale góra jest bardzo "ekspresyjna", bardzo mocna. To da się odczuć szczególnie w wokalu, momentami aż świdruje. To nie jest nienaturalne skrzywienie a raczej zbyt duże nasycenie tych wysokich alikwotów. Być może pomagają w tym procederze moje słuchawki, mam AKG612 Pro. Póki co nie korzystam z dobrodziejstw equalizera, może uda się uniknąć jego stosowania.

Oprócz tego jest dobrze. Teraz właśnie "wysłyszałem" co miałeś na myśli określając: "Obbligato to spokój, łagodność i gładkość".

Jak długo mogą wygrzewać się te kondensatory i czy można określić w jakim kierunku pójdzie dźwięk po ich wygrzaniu?

Rozumiem.

Mam jeszcze takie pytanie, posiadam irdaca arcama. W programie jest możliwość wyboru usb streaming mode. Z listy można wybrać 7 progów począwszy do minimum latency do extra safe. Czym się kierować wybierając dane opóźnienie? Myślałem, że im mniejsze (dopóki nic nie zaczyna szwankować z dźwiękiem) tym lepiej. Zauważyłem, że zmiany wpływają również na barwę a właściwie "ostrość" dźwięku. Wybrać to sobie po prostu na słuch?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.