Skocz do zawartości
IGNORED

AKU-PR 140 - izolacja akustyczna


marian.ch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W niedługim czasie noszę się z zamiarem ulżyć sąsiadom i zastosować takie panele na ścianach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Mieszkanie dwupoziomowe, więc sąsiadów mam po bokach i poniżej. Budynek jest nieźle wyciszony - rozmowy, krzyki, tupania są praktycznie nie słyszalne, ale " moje basy" trochę przeszkadzają jednemu z sąsiadów. Faktycznie, byłem u niego kiedy muzyka grała u mnie na poziomie 90 dB ( mierzone decybelomierzem) , słychać było bummm, bummm. Jak dla mnie nie było tragicznie, ale sąsiadowi to przeszkadza. Czy zastosowanie paneli skutecznie odizoluje sąsiada od mojej muzyki. W/g producenta paneli , mają one gęstość 3 krotnie większą niż wełna mineralna - czyli 5 cm. panel teoretycznie odpowiada 15 cm. wełnie. Oprócz grubości, plusem jest także łatwość montażu - przyklejanie bezpośrednio do ściany i brak szkodliwego pylenia. Wykończenie płytą k-g. Czy dobrze kombinuję ?

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi panelami i mógłby podzielić się końcowym efektem i wrażeniami...lub ewentualnie polecić coś podobnego - skutecznego.

Mam zamiar odizolować obu sąsiadów - 1 ściana : ~dł. 7 m.

2 ściana ( ta z wrażliwym sąsiadem ) ~ 5 m. Wysokość 2,8 m.

p.s. nie przepadam za słuchawkami ;)

kolumna sąsiadująca stoi 1 m od narożnika pokoju - zatkałem w niej tylni basreflex ( jest jeszcze z przodu) i mimo , że nic się z niego nie wydobywa to i tak sąsiadowi nie pomogło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niewiele da, ale jak już, to zostaw chociaż przerwę powietrzną między tym a ścianą. Ale tak naprawdę to tylko beton ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastosowanie paneli skutecznie odizoluje sąsiada od mojej muzyki

 

Nie

 

W/g producenta paneli , mają one gęstość 3 krotnie większą niż wełna mineralna - czyli 5 cm. panel teoretycznie odpowiada 15 cm. wełnie

 

Nie mam pojęcia o czym piszesz

 

ulżyć sąsiadom

 

Najtaniej od strony ściany sąsiada: 40-60cm wełny -- pustka powietrzna 5cm -- konstrukcja (stelaż) drewniana -- płyta 18-22 OSB -- 2xpłyta karton gips (akustyczny -gęsty) lub płyty cementowo -włóknowe

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zamiast tego pomyslisz o zestawie ktorego bedziesz sluchal cicho i bedzie wszystkko slychac??!!

Z cichym słuchaniem, takim na granicy normalnej rozmowy problemu nie ma. Muzyka brzmi bardzo dobrze. Basy,średnie,wysokie, wokale, instrumenty są wyraźnie słyszalne, ale pojęcia nie mam, jak cicho słuchać np: AC/DC ?

Najtaniej od strony ściany sąsiada: 40-60cm wełny -- pustka powietrzna 5cm -- konstrukcja (stelaż) drewniana -- płyta 18-22 OSB -- 2xpłyta karton gips (akustyczny -gęsty) lub płyty cementowo -włóknowe

 

...aż taka konstrukcja ? Dlaczego od strony sąsiada ? Od mojej strony to nie zadziała ? Nie rozumiem :(

Jak pisałem budynek jest dobrze wyciszony. Przy głośności 90 dB po drugiej stronie ściany naprawdę niewiele słychać. Sąsiad jest nadwrażliwy. W sumie mógłbym to olać, bo do godz. 22 mógłbym sobie grać jak chcę, ale odrobinę kultury mam, więc pomyślałem o niewielkim choćby wytłumieniu mojej ściany :)

Też nie wiem o co chodzi z tą gęstością. Wełna mineralna ma gęstość 50 kg/m2, a panele 140 kg/m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

aż taka konstrukcja ?

 

Napisałem że najtańsza ;) Można również zrobić lepszą izolacyjnie ściankę grubości zaledwie ok. 10cm z podwójnej maty wysokiej gęstości bez użycia wełny mineralnej -koszt 200~250zł m2.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A może zastosować białą ceramikę i postawić ściankę z silikatu, grubość chyba 12cm, gęstość >2000 kg/m3.

Nie praktykowałem, ale w nowoczesnym budownictwie tym materiałem izoluje się mieszkania i klatki schodowe

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty gipsowye specjalne: Silentboard, aku pro, płyty cementowo-drzazgowe, maty kauczukowe, płyty pilśniowe porowate, wełna mineralna, fermacell itp. efekt końcowy i tak zawsze będzie uzależniony od dbałości wykonania takiej ściany przez "fachowca" lub osoby która taką ścianę będzie budować (uszczelki pod profile, dopasowanie elementów etc.) ale naprawdę jest o co walczyć -izolacja takiej ściany może wynosić 70~80db.

 

Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.