Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana kondensatorów w NAD C320bee


rafskix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ������. W ostatnim czasie przy odkurzaniu wnętrza wzmacniacza Nad C320bee tuningowany zauważyłem że jeden z dwóch największych kondensatorów NAD 15000 uf 50v jest wypukły od góry.

Zakupiłem więc dwa kondensatory Nichisona o takich samych parametrach ( LGU1H153MELC/55LGU1H153MELC ) i wstawiłem zamiast oryginalnych.

Dźwięk jest trochę zmieniony tzn jest jakby bardziej rozdzielczy tzn słychać troszkę więcej niż wcześniej, ale chyba straciła trochę stopa basu.Takie mam wrażenie.

Trochę poczytałem i chyba zrobiłem błąd, tzn kupiłem kondensatory dobrej firmy, ale słabej serii.Tzn nie nadające się do zastosowań audio...

I tu mam pierwsze pytanie, czy zmiana na kondensatory najwyższej serii da pozytywny efekt?Można przewidzieć jaki?Jakie byście polecili?

Przeczytałem też gdzieś że kondensatory o zbyt dużej pojemności mogą zmiękczać brzmienie.

A w tym modelu kondensatory są wielkie jak na moc wzmacniacza.

W takich wzmacniaczach o mocy 50W stosowane są zwykle 8000-10000 uf a tutaj aż 15000uf...

Jakbym zastosował zamiast nich dwa 10000uf 50V z najwyższej półki to czego mogę się spodziewać?

Pozdrawiam.

Mamy tutaj na forum specjalistę od Nadów.Na pewno niebawem zabierze konkretny głos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba straciła trochę stopa basu.Takie mam wrażenie.

Jeśli oryginalny kondensator stracił na pojemności, lub dostał większego ESR, to mogłeś mieć więcej basu (podniosła się impedancja wyjściowa wzmacniacza). A nowe przywróciły lepszą kontrolę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście teraz po około 10 godz grania jest trochę lepiej niż zaraz po wymianie.Poczekam jeszcze jakiś czas i zobaczę czy jest różnica.

Jakby ktoś miał doświadczenie z wymianą kondensatorów na mniejsze to będę wdzięczny za odpowiedź.

Z tym basem to nie jest tak że jest go jakoś dużo mniej.Tylko trochę, za to jego brzmienie przypomina bardziej bas z subwoofera.

Niektóre utwory na tym zyskują, ale w niektórych brakuje dobrego rytmu, uderzenia, szybkości basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, daj im trochę czasu niech się lepiej ułożą . Tutaj nie ma filozofii , od lat modyfikuję sprzety i Nad nie jest tutaj żadnym wyjatkiem . Tak jak wcześniej pisałem daj im trochę czasu ( 10 godzin to zbyt mało) . Jesli będziesz chciał je wymienić na coś innego wówczas napisz do mnie na PW chętnie pomogę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od znajomego elektronika dowiedziałem się że zostawiając ten wypukły ryzykuję spalenie wzmacniacza, to wymieniłem.Ja jestem zielony w temacie elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.