Skocz do zawartości
IGNORED

ANALOG TESTOWY MADE IN FADEOVER


sto??ek

Rekomendowane odpowiedzi

pavulon, 22 Sie 2006, 15:00

>Dowod? Na poparcie tej tezy polecam np. duet Roacha z Braxtonem. Kilka osob ktorym zaprezentowalem w/w plyte<

 

Pavulon - rozumiesz słowo "dowód"???

 

A ja kilku osoba zaprezentowałem w/w płyte i stwierdzili jednoznacznie że slabe bylo wrażenie realizmu - i moja dziewczyna to słyszała i wujek Mietek z ciocią i babcia też co zęby zjadła na winylach - "kumasz"??? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric, 22 Sie 2006, 15:18

>>Takich plyt z lat 70-80 jest mnostwo.

>

>Przeciez cały czas o to mi chodziło. Z tamtych czasów jest mnóstwo, bo tak robiono nagrania pod LP.

>I ich reedycje na CD brzmia słabo. Ale w druga stronę juz nie jest tak fajnie ;)

 

Tu sie chyba zgadzamy?

Wypasem wsrod winyli sa plyty Strata East, TBM, czy nawet Denon lub Toshiba w wersji direct cutting.

Mam kilka plyt C. Wilson wydanych przez JMT i sa przyzwoicie choc bez miazdzacej przewagi nagrane (w por. do wersji CD),

mam tez Glamoured (lata 90-te) na LP i CD i wersja na winylu ma porazkowo nagrane wokale :( Dlatego nie ma regul.

Natomiast starsze winyle - a czesto udaje mi sie kupic jeszcze "sealed" bija Cd na gebe lub po prostu nie dostane ich w wersji CD.

Zasadniczo kupuje plyty z lat 60-80. Nie tykam tych po 90-ym roku;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric> rozoieprzyłem Ci watek-chyba nie- jeszcze tyle rzeczy masz do powiedzenia.A do 600 dzienie chyba dociągniesz, a jak nie zmieniaj leki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric> co jest cholera -możęsz potarzać swoje wpisy-CTR+A,Ctrr+C itd. Ja nie jestem upierdliwy i będzie to zaliczone a gorzej ani mądrzej nie będzie- jak zwykle z Tobą.Pozdrówka. A jak zajarasz to może będzie to w internecie. I przestań już te godziny bo Ci żle idzie.A może to z nerwów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric> zaczynam sie niepokoić jak w watku Mławskim- chyba żyjesz jeszcze.Daje słowo audifla że nie powiem jak się nazywasz.To wie tylko Dagon i ja.No i ty chyba nie ?.pozdrówko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon, 22 Sie 2006, 15:36

>Qbric

>popros lekarza by Ci zmienil leki, bo jest z Toba coraz gorzej...

 

Chętnie bym znalazł dla ciebie jakąś poradę, ale niestety nie ma lekarstwa które uswiadomiłoby ci co to jest "dowód" i jak się go przeprowadza...

 

Zawsze jednak możesz poprosić teściową żeby powiedziała czy perkusja na płycie LP jest wiarygodna i na tej podstawie stwierdzić, że udowodniłeś wyższą jakość zapisu na LP od zapisu na CD.

 

Jakieś kłopoty ze zrozumieniem???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric

Ty jestes teoretyk od siedmiu bolesci co udowadnia prawie kazdy Twoj wpis,

a twoja wiedza to zero autopsji tylko przeczytana "elektronika dla poczatkujacych".

Cale zycie sluchales Bambino (tak napisales) i pocztowek z peerelowskimi szlagierami,

by w koncu dorwac sie do tajemniczego 24-bitowca i "zdekapitalizowanego" sprzetu

ktorego marki nie zdradzisz bo puscily by pewnie wszystkim zwieracze ze smiechu,

i kozaczysz na forum, bo odkryles jedyna i sluszna kuubrikowa prawde.

Szokuje cie, ze ktos placi za plytke 100 zl bo jedyne na co cie stac to pewnie mp3 z emule.

Przy okazji Twoj brak kultury i styl prowadzenia dyskusji, przepraszam monologow,

powoduje, ze kojarzysz mi sie z tzw. "buractwem".

Zal mi Cie, bo musisz byc strasznie ograniczonym kolesiem

i w koncu zrobie to o co Ciebie tez prosze:

"Ignoruj" i vice versa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon, 22 Sie 2006, 19:26

 

Śmiem stwierdzić, że jesteś tu najlepszym przykładem buractwa. Buractwo kolego objawia się tym, że usiłujesz lekceważyć kogoś tylko dlatego że nie wiesz co u niego stoi na półce. Obstawiłeś się sprzętem, chwalisz się nim wszem i wobec, i od razu myślisz, że zrobi się z ciebie inteligent i wielki audiofil - bo na przykład wyrzucisz stówe na przereklamowaną płytę.

 

The Dyvision Bell to płyta efekciarska. Słuchałem jej kilkanaście lat temu na Akaiu, przez Pionieera A400 i podłogowe Focale - całkiem dobry na owe czasy (na czym słucham dzisiaj, to sie nie dowiesz, bo jesteś burakiem a ja się nie będę zniżał do twojego poziomu).

Po przełączeniu na kolumny DIY na Tonsilach tez nie było porażającej różnicy – płyta była nadal efekciarska. Dlatego wydawanie na ten LP stówy jest głupotą - lepiej te pieniądze przeznaczyć na "pajacyka" (ale to zapewne się nie mieści w twej kapuścianej głowie). Ta płyta zagra na rzęchowatym mp3 i Twoje bajania o wyższości LP są w jej przypadku gówno warte.

 

A jeśli już zaczynasz pisać o dowodach. To TEN DOWÓD PRZEPROWADŹ, a nie pier**l co się komu kiedyś wydawało, że słyszał. Bo ja mam takie samo prawo do tego żeby wydawało mi się coś zupełnie innego.

 

Czy Twój burakowaty umysł ogarnia to co teraz napisałem, czy może do Ciebie trzeba metodą Leppera – jak się chama w gębę nie walnie to nie zrozumie???

 

PS. Nie będę się z Tobą wdawał w dyskusje ponieważ panowie moderatorzy stwierdzili, że mogę dokonywać jednego wpisu na godzinę.

 

Ci sami moderatorzy nie zwracają uwagi na trolowanie uprawiane przez Mulsa. Do tej pory zniknął tylko jeden wpis z tego wątku – właśnie Twój. Wpisy Trola Mulsa nadal zaśmiecają wątek. A Moderatorzy wpadli na genialny pomysł – zamiast zrobić porządek z wpisami nie na temat.

 

Rozumiem, że pasja prowadzi do nawiedzenia i zajadłej obrony przed dopuszczeniem do świadomości innych niż ich własne poglądów. Ale wykonanie takiej wolty umysłowej świadczy już o zdrowym nasraniu w głowach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUBRIC> głupi pacanie moderatorzy wyczyścili mi najlepsze kawałki dla Ciebie i wcale nie mam o to żalu .Wpieprzam sie tylko że ty ich nie przeczytałes . Ale mogę powtórzyc.N.p ten o myjce LENCO. nie czytałeś? . Serce mi krwawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to Panowie cenzorzy tak wykastrowali ten wątek, pozbawiając go najlepszych wpisów swiadczących o tym jaką to wielka kulturę okazują innym szanowani zwolennicy LP ???

Czyzby muzyka nie łagodziła obyczajów??? A to niefart no - znowu trzeba chronić wizerunek szanownych audiosyfilityków :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>graaf, 22 Sie 2006, 13:33

 

Co do faktów technicznych, to pdpisuje sie pod tym obiema rękami i kawałkiem nogi. Niewątpliwie mają duuuuże znaczenie, ale jeżli już mamy kilka sprzętów o porównywalnych parametrach to ostatnią instancją jest człowiek który tego słucha, zresztą o ile się nie mylę, a jak się mylę to proszę o sprostowanie, Hi-end polegał na tym, że sprzęt dawano do posłuchania ludziom o dobrym słuchu muzycznym i jezeli oni wypowiedzieli się na jego temat pozytywnie to dostawał plakietkę Hi-end. Bo jednak zgodzisz się ze mną, że muzyka jest wtedy dobra kiedy się nam podoba, a nie kiedy tak wynika z danych przedstawionych na kartce.

 

A co do wkładek i jakości dźwięku przy ich pomocy uzyskiwanych to niestety mam teraz om20 i jej naprzykład brakuje wyraźnie wyższych rejestrów.

 

I żeby nie było nieporozumień, jestem zgorzałym fanem gramofonów i czarnych płyt.

 

Pozdr. H.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie brawa dla tych co tak pocieli ten watek z tego dnia. Moze mi wytlumacza o co tym ludziom tutaj chodzi? :) Jakies odpowiedzi na pytania, ktorych prozno szukac. Gratulacje!

Czlowiek po calym dniu pracy chce sobie troche poczytac...

 

Eunuch jeden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

OK. Widze, ze po ingerencji ten watek nieco zamarl. Czy winowajcy sa zadowoleni ze swojej roboty?

 

Moje pytanie brzmi: Gdy dojdzie wreszcie do wypuszczenia tej plyty, to czy zostane poinformowany o tym np. e-mailowo czy nadal mam obserwowac ten watek (zgwalcony przez 5-ciu (?) idiotow) w ktorym zostanie zamieszczone info komu i w jaki sposob przekazac kase za te pieprzona plyte? :)

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

Fajna rozmowa z tego co widzialem sie wywiazala, ale tak jak wyglada to teraz chyba widac jasno, ze nie jest to powod do dumy dla tego ktory dopuscil sie do takiego ciecia. Czyz nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Slav, 11 Wrz 2006, 06:09

 

>OK. Widze, ze po ingerencji ten watek nieco zamarl. Czy winowajcy sa zadowoleni ze swojej roboty?

>

>Moje pytanie brzmi: Gdy dojdzie wreszcie do wypuszczenia tej plyty, to czy zostane poinformowany o

>tym np. e-mailowo czy nadal mam obserwowac ten watek (zgwalcony przez 5-ciu (?) idiotow) w ktorym

>zostanie zamieszczone info komu i w jaki sposob przekazac kase za te pieprzona plyte? :)

>

>Pozdrawiam.

>

>P.S.

>Fajna rozmowa z tego co widzialem sie wywiazala, ale tak jak wyglada to teraz chyba widac jasno, ze

>nie jest to powod do dumy dla tego ktory dopuscil sie do takiego ciecia. Czyz nie?

 

jakiego cięcia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek, 11 Wrz 2006, 20:04

 

>Będzie w końcu ta płytka LP czy nie będzie?

 

Zydelek. Juz napisalem w tej sprawie :

 

 

 

21 Sie 2006, 13:04

Witam wszystkich po długiej nieobecności. Widzę,żę do minimalnej ilości płyt jeszcze trochę brakuje. Nie martwcie się tym. Zaczynam bowiem pracę nad sygnałami, które umieszczę na płycie. (mile widziane sugestie). Płyta będzie prawdopodobnie wydana przez jedną z firm fonograficznych - po cenie większej w detalu niż ta ustalona przeze mnie.

Dla forumowiczów jednak przewiduję rozprowadzenie pewnej ilości ( rzeczone 300 sztuk) po kosztach.

Rekapitulując sprawę - prace trwają. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fadeover

dużo wczesniej w tym wątku napisałem jakie sygnały są na płytach testowych Bruel&Kjaer. Moze to cie zainspiruje. I nie zapomnij o kilku wolnych miejscach bez rowka, na róznych promieniach. To do ustawiania antyskatingu :-). Liczę tez na fajne dźwięki, nie gorsze niż na tych płytkach CD z cefrtyfikatami (te z Reiersrutem). Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Fadeover

 

Możnaby zamieścić sygnał testowy wykorzystywany przez program RightMark Audio Analyzer (narzędzie używane często do oceniania jakości komputerowych kart dźwiękowych). zob.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sygnał nie jest długi, trwa chyba kilkanaście-kilkadziesiąd sekund więc jeśli da się go upchnąć to czemu nie?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> profee

 

Tak się obawiałem, że pisząc słowa "karta dźwiękowa" zaraz sobie ściągnę na kark analogowych ekstremistów. Nie trzeba mnie uświadamiać jeśli chodzi o przewagę analoga nad jakimkolwiek źródłem cyfrowym (a przede wszystkim tak nie-audiofilskim jak karta dźwiękowa). Zaproponowany przeze mnie program to narzędzie do testowania jakiegokolwiek toru audio (generuje sygnały testowe o praktycznie dowolnych częstotliwościach i rozdzielczości próbkowania, więc myślę że nie byłoby problemu z otrzymaniem sygnału nadającego się do wyrycia na analogu). Nie upieram się przy swoim, jeśli są lepsze sygnały nie wymagające narzędzi pomiarowowych za kilka tysięcy PLN (jeśli nie USD) i jest ich taki wielki wybór że zaproponowany przeze mnie kilkunastosekundowy sygnał faktycznie się nie zmieści.

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>amazarak

Chyba się nie rozumiemy. Co chcesz testowac za pomocą sygnału o którym piszesz, w torze zaczynającym sie od gramofonu ? Trochę pomyślunku, proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.