Skocz do zawartości
IGNORED

ANALOG TESTOWY MADE IN FADEOVER


sto??ek

Rekomendowane odpowiedzi

>Qubric

>Na razie wolę te 24bit bo reszta klocków mi sie troche zdekapitalizowała i dawno nie inwestowałem w nowe...

 

Umieram z ciekawosci co tez sie tak "zdekapitalizowalo" ???

Kropki zamienily sie na przecinki:)))?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover, 22 Sie 2006, 14:05

>Zaraz zaraz , to Qbric ma tez na imie Waldemar ? ;)

 

No chyba też :)))

 

Choć ostatnio to miałem na imie też Łukasz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon, 22 Sie 2006, 14:09

 

moj 24 bitowiec jest najlepszy na swiecie, jest super analogowy i w ogóle dostałbys orgazmu jeszcze zanim bym zapuscił na nim muzę :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbric

czego sie wstydzisz, na czyms w koncu Twoja wiedza sie opiera?

nie powiesz mi ze cale zycie muzy sluchales pod sklepami z nosem przyklejonym do szyby:))

pewne jest jedno - sluchasz muzy z wysokiej polki co najmniej 2 dni w roku na AS...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

 

A powiedz mi pavulonie dlaczegoż to nie zapytasz audiofila bezsprżetowego - czyli Graafa na czym to on słucha że takie mądrości wypisuje przy kazdej okazji. I co rusz wymysla nowe odkrycia???

 

Mówię Ci że jakes pavulon to na dźwięk mojego 24 bitowca doznalbyś zesztywnienia wszystkich członków :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graaf

czym TECHNICZNIE zapis analogowy na winylu wykazuje wyższość nad cyfrowym na CD?

 

Chocby iloscia probek. Slychac to szczegolnie w instrumentach ktore produkuja wysokie tony. Na przyklad hi hat - od 10 do 18 KHz.

Policzmy ile probek znajduje sie w okresie dla 18 Khz na plycie CD ? I czy mozna to co zostanie nazwac okresem , czy tylko wydmuszka sklejona z kilku probek i przepuszczona przez filtr dp ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Qubric, 22 Sie 2006, 13:40

 

Nie ma co dyskutowac o parametrach, bo weźmiemy stosowne tabelki porównamy i zobaczymy że CD umozliwia dokonanie wierniejszego zapisu - wszystkie dostępne parametry są duzo wyższe niż mozliwości LP.

 

proszę bardzo weźmy tabelki!

ale nie ‘teoretycznie’ obliczanych wartości (typu dynamika 96 dB dla CD) tylko wyników rzeczywistych pomiarów

wyżej zestawiałem już wyniki takich rzeczywistych pomiarów - jeśli chodzi o dynamikę i o zniekształcenia harmoniczne

i wynikała z nich techniczna ‘wyższość’ LP nad CD

 

>A chodziło dokładnie o to "clarity"

 

bynajmniej, chodziło o ‘parametry’ w obiektywnym sensie – taki był kontekst mojej wymiany postów z Fadeoverem, Fadeover odniósł się wprost do tego co napisałem o pomiarach zniekształceń harmonicznych

 

>Tyle że te dwie rzeczy służą jednak do nieco innych celów.

 

osobiście używam sprzętu do słuchania muzyki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon, 22 Sie 2006, 14:24

 

Juz ci napisałem. Mam sprzet dobry, niezawodny i muzykalny :))) Potrafiący odtarzać zapis 24 bitowy o ktorym Tobie sie nawet nie sniło :)))

 

pS. graaf się sam kiedyś pochwalił ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: pavulon, 22 Sie 2006, 14:24

 

>Qubric,

>ja nie pytam Graafa tylko Ciebie. Poza tym gdzie przeczytales ze Graaf jest bezsprzetowy?

 

w swoich własnych wpisach przeczytał :-)))

jest jeszcze kilku innych na forum którzy cierpią na to samo urojenie ;-)

 

pozdrawiam!

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graaf, 22 Sie 2006, 14:28

 

A gdzież masz takie cudowne zestawienie? Może jakiś link (dobry w tym jesteś to sobie poczytamy co kolejny nawiedzony udowadniający że czarne jest białe tam sobie wymyslił)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemien, 22 Sie 2006, 14:21

Ja nic nie podwazam. Teoria Nyquista jest niepodwazalna ;)

Zasada Jassema tez jest jednoznaczna , a mowi ona , iz do rozpoznania mowy w 100% wystarczy pasmo 120Hz ( dolna granica czestotliwosci podstawowej glosu meskiego) do 8 KHz ( gorna granica formantow oraz najbardziej energetyczne pasmo dla glosek syczacych.) Tylko ze jest to pasmo minimalne. O ilez pelniej slyszy sie mowe ludzka w pelnym pasmie ? Teoria Nyquista mowi o warunkach brzegowych. Ja w wysokich tonach potrzebuje troche wiecej informacji.

Dokonywalem w studiu dawno temu prostych doswiadczen z hi hatem. Nagrywalem go z roznymi czestotliwosciami probkowania oraz analogowo na Revoxie.

To ostatnie nagranie bylo najlepsze akustycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Qubric, 22 Sie 2006, 14:30

 

>graaf, 22 Sie 2006, 14:28

>

>A gdzież masz takie cudowne zestawienie? Może jakiś link

 

zatem jeszcze raz, przykładowo, coś co już wyżej niedaleko wkleiłem:

 

>>info o %THD ze strony Alesis:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>>The fact is that with a 20-bit system, not only is the noise floor lower, but the distortion is also lower. If you think about the "staircase effect" of digital audio, this makes sense: the fewer bits there are, the more like a square wave the signal becomes. But at -70 dBFS, 20 dB above the noise floor of the 16-bit recording, there is a difference in the THD of several percent. The distortion of the 20-bit recording is lower at almost all levels, and below -92 dBFS it continues recovering information that's lost in the 16-bit recording. Distortion never rises above 3%, even at the bottom of the graph for the M20, while distortion is 17% at the lowest levels of the 16-bit recording.i jeszcze troszkę o winylu i zniekształceniach harmonicznych

 

John Elison na Vinyl Asylum mierzył te rzeczy i nawet wklejał wykresy

oto jak podsumował swoje pomiary:

>>the distortion on vinyl being well into the single digit percentages on frequencies above 10kHz. You should see what 20kHz looks like, almost triangular in some cases. The good news is that the vast majority of this distortion is harmonic distortion. Since the 2nd harmonic of 10kHz is 20kHz, harmonic distortion on fundamentals above 10kHz is essentially inaudible. On lower frequencies the harmonic distortion is often well below 1-percent, depending on signal amplitude (stylus tip velocity)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LP zaczyna się tez granica tzw. trzypłytowych audiofilów... Jeden wypasiony gramofon i wszystkie trzy dostępne maxisingle w najlepszej jakości wydaniach (z pierwszego tłoczenia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Fadeover

 

czy Moderator nie powinien jakoś interweniować kiedy jeden forumowicz pisze pod adresem drugiego określenia typu "bezsprzętowy debil"?

 

taka uwaga przy okazji, skoro jest wśród nas "Moderator"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graaf, 22 Sie 2006, 14:34

 

to niestety techniczny język - ale jakes to wyczytał, bo nie widzę. Jak dla mnie jesli cos nie moze przekroczyć 3% to znaczy że moze równiez wynosić 0%

Nie sadzę żeby Alesis wypisywał głupoty - to po pierwsze.

Natomiast jak najbardziej podejrzewam że banialuki wypisuje ten drugi spec od analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover, 22 Sie 2006, 14:34

 

>Dokonywalem w studiu dawno temu prostych doswiadczen z hi hatem. Nagrywalem go z roznymi

>czestotliwosciami probkowania oraz analogowo na Revoxie.

>To ostatnie nagranie bylo najlepsze akustycznie.

 

Może konwertery w Twoim ProTools 24/192k wcale nie są takie dobre. Z tego co wiem, opinie na ich temat nie są entuzjastyczne, zwłaszcza w kontekście porównawczym do sprzętu tradycyjnego.

 

Pamiętam moje skromne doświadczenie z ProTools 5. Jeśli mam być szczery, to przetworniki brzmiały okropnie ostro (tak szszszsz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graaf, 22 Sie 2006, 14:39

>kiedy jeden forumowicz pisze pod adresem drugiego określenia typu "bezsprzętowy debil"?<

 

Poważnie??? Napisałes tak do kogoś - a fe! Wstydź się!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemien, 22 Sie 2006, 14:47

To juz przeszlosc. Digidesign bardzo poprawil przetworniki i ostatnie interfejsy w wersji 7.1 dzialaja bardzo czysto i transparentnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graaf, 22 Sie 2006, 14:39

 

>Re: Fadeover

>

>czy Moderator nie powinien jakoś interweniować kiedy jeden forumowicz pisze pod adresem drugiego

>określenia typu "bezsprzętowy debil"?

>

 

 

Niczego nie przeocze ;) Spoko. Zreszta jestem tutaj chyba nie jedynym ememesem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbric

>Mam sprzet dobry, niezawodny i muzykalny :))) Potrafiący odtarzać zapis 24 bitowy o ktorym Tobie sie nawet nie sniło :)))

 

Tak, i "mam na imie Waldek, jestem wesolym 18-latkiem lubiacym dobra muzyka, sport, i podroze":)) Kumasz?

 

fadeover

>Graaf

> czym TECHNICZNIE zapis analogowy na winylu wykazuje wyższość nad cyfrowym na CD?

>

>Chocby iloscia probek. Slychac to szczegolnie w instrumentach ktore produkuja wysokie tony. Na

>przyklad hi hat - od 10 do 18 KHz.

 

Dowod? Na poparcie tej tezy polecam np. duet Roacha z Braxtonem. Kilka osob ktorym zaprezentowalem w/w plyte

bylo pod wrazeniem realizmu perkusji Maxa, na moim badz co badz malo wypasionym systemie.

Takich plyt z lat 70-80 jest mnostwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric, 22 Sie 2006, 14:35

 

>W LP zaczyna się tez granica tzw. trzypłytowych audiofilów... Jeden wypasiony gramofon i wszystkie

>trzy dostępne maxisingle w najlepszej jakości wydaniach (z pierwszego tłoczenia ;)

 

Jesli masz mnie na mysli to zle mnie zrozumiales. Maxow mam znacznie wiecej a i owszem z pierwszego tloczenia. Nie dymia przy smazeniu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover, 22 Sie 2006, 15:01

 

Nie - akurat nie Ciebie bo jesteś stary dinozaur i napewno zdązyłes uzbierac bogata kolekcje płyt. Jesli juz to prędzej siebie mam na mysli. Własnie usiłowałem znaleźć jakiś zasób maxisingli w dobrych wydaniach i z muzyka która mnie interesuje - i guzik!

 

PS. na Allegro gosciu wystawił the division bell za stówę :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover > i owszem ma braki w zrozumieniu, ale w tym przypadku chodzi o tzw.argumentyj skoro innych brak to wali jaki się nadarzy, może to być np o masturbacyji i takie tam.Ale generalnie dziecko bożę tylko troche nieudane ale takimi Bóg zajmuje się więcej.A z trzeciej strony te nieustanne awersje do szumu ,trzasków to może być choroba nerwowa-albo załamanie psychiczne-ale niech mu tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon, 22 Sie 2006, 15:00

>Takich plyt z lat 70-80 jest mnostwo.

 

Przeciez cały czas o to mi chodziło. Z tamtych czasów jest mnóstwo, bo tak robiono nagrania pod LP. I ich reedycje na CD brzmia słabo. Ale w druga stronę juz nie jest tak fajnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.