Skocz do zawartości
IGNORED

ANALOG TESTOWY MADE IN FADEOVER


sto??ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej nieobecności. Widzę,żę do minimalnej ilości płyt jeszcze trochę brakuje. Nie martwcie się tym. Zaczynam bowiem pracę nad sygnałami, które umieszczę na płycie. (mile widziane sugestie). Płyta będzie prawdopodobnie wydana przez jedną z firm fonograficznych - po cenie większej w detalu niż ta ustalona przeze mnie.

Dla forumowiczów jednak przewiduję rozprowadzenie pewnej ilości ( rzeczone 300 sztuk) po kosztach.

Rekapitulując sprawę - prace trwają. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover, 21 Sie 2006, 13:04

 

Nagraj sygnał do 22kHz - z progresja co 1khz i poziomem zmieniającym się o 10bd. Niech wreszcie ludzie zrozumieja co słychać na LP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, 21 Sie 2006, 13:45

 

W jakim sensie? Ja słysze taki sygnał bez problemów. Skoro tu sie ludzie podniecaja przenoszeniem wkładek do 22kHz to chyba nie powinno byc problemów z odtworzeniem 16kHz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: fadeover, 21 Sie 2006, 13:04

 

>(mile

>widziane sugestie).

 

wyżej Profee miał wartościowe sugestie wyrażone językiem technicznym, można by coś wybrać albo zrobić double LP albo triple (WOW! sic!) :-)

 

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubrik usłyszałem ostatnio w telewizorni,że z wiekiem słuszymy coraz mniej(czy cóś podobnego) to audiofile są innym podgatunkiem człowieka i słyszą więcej ?:O)

Fade cieszę się,że płyta powstanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbric, widziałem i słyszałem jednostkową wkładkę wyprodukowaną przez konstruktora DiY w Londynie. Działała do 29 KHz. Dlaczego to ciekawe podejście ? Facet tłumaczył mi , że jeśli mechanika radzi sobe z tak dużą, niesłyszalną dla nas częstotliwością ,to świetnie i z dużo mniejszymi zniekształceniami poradzi sobie z pasmem słyszalnym. Logika porażająco prosta. Coś w tym jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover, 21 Sie 2006, 14:09

 

>Facet tłumaczył mi , że jeśli mechanika radzi

>sobe z tak dużą, niesłyszalną dla nas częstotliwością ,to świetnie i z dużo mniejszymi

>zniekształceniami poradzi sobie z pasmem słyszalnym.

 

Ależ to jest wiadome od dawna, drogi Watsonie. Stąd też nacisk na upowszechnienie technik fs=96/192 kHz oraz 24 bitów (145 dB dynamiki) w celu jak najmniejszej ingerencji 'opakowania' w 'zawartość'...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover, 21 Sie 2006, 14:09

 

Logika prosta - tyle ze nie do zastosowania przy zapisie na płycie LP. Ale co tam - przeciez nie powinno byc problemu z zapisaniem tych byle 22 khz na płycie - prawda? Kazdy sie będzie mógł sam przekonać ile z tego słychać jego super wkładką przenoszącą do 29 Khz

 

PS. Potrafisz sobie wyobrazić igłę drgająca z czestotliwością dwudziestu dziewięciu tysiecy razy na sekundę??? Mnie to jakos słabo wychodzi a nan szlifirkę która zap... z taką prędkością obrotową :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, 21 Sie 2006, 14:05

 

Tez widziałem te bzdurkę. Dlatego natychmiast zapusciłem generator w kompie z gówniana zintegrowana dźwiękówką i przez słuchawki labtec za 25zł. ustawiłem te 16Khz :))) Słyszałem jeszcze do 17Khz - wyzej pewnie tez bym słyszal bo słyszę pisk łozysk dysku twardego i pisk monitora CRT - a to sa prawdopodobnie znacznie wyższe częstotliwości.

Przypuszczam tylko ze ani ta karta ani te słuchawki wyżej juz nie potrafią pociągnąć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbric, to prosta logika i jak najbardziej do zastosowania w płycie LP. Jeśli masz nadmiarowy układ mechaniczny , to chyba lepiej prawda ?

Tak na logikę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemien, 21 Sie 2006, 14:47

 

>Mylisz się, mówimy dokładnie o tym samym: o zwykłym udrożnieniu 'kanału transmisyjnego'...

 

 

Aaaa Tak . Jeśli użyjemy tego kontekstu to i owszem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover, 21 Sie 2006, 14:47

 

A masz nadwymiarowy układ zapisujący? Masz nadwymiarowy nośnik???

 

Otóż nie - bo dla takich częstotliwości igła ma za duzą masę i bezwładność zeby cokolwiek jeszcze przetworzyła z zadowalającym poziomem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość graniczna zależy oczywiście od jakości czy klasy tłoczni. Jednak chodzi tu raczej o likwidację "podwymiaru" w torze odczytującym, a nie tylko o nasze dobre samopoczucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Qubric, 21 Sie 2006, 14:46

 

>Tez widziałem te bzdurkę. Dlatego natychmiast zapusciłem generator w kompie z gówniana zintegrowana

>dźwiękówką i przez słuchawki labtec za 25zł. ustawiłem te 16Khz :))) Słyszałem jeszcze do 17Khz -

>wyzej pewnie tez bym słyszal bo słyszę pisk łozysk dysku twardego i pisk monitora CRT - a to sa

>prawdopodobnie znacznie wyższe częstotliwości.

 

pisk monitora CRT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover, 21 Sie 2006, 14:56

 

"szybkie" wkładki nie są czyms wyjątkowym. Dobrze wiesz że nie w tym rzecz. Nie chce mi się podawać linku do wątku pt. "dlaczego gramofon brzmi lepiej..." gdzie dokładnie zilustrowano z pomiarów osiągi dostępne na płycie CD i zamieszczono wykresy przenoszenia odtwarzane przez drogie wkładki.

 

Tak jak napisałes jest to walka o dziesiątki herców i ulamki decybeli w dostępnym paśmie. Mozna z tego działania zrobić religię, ale to i tak bedzie głupie. To tak jakbys się przez całe życie wspinał pod górę zeby po dojsciu na szczyt dowiedziec sie że z drugiej strony ktoś juz dawno wybudował kolejke linową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemień - ja zwyczajowo lubię słuchać muzyki tej z SACD , również z Pro Toolsa - zawodowo (192/24), taśmowej z Revoxa, ale również i tej analogowej z powodu jej nieodpartego i nieprzemijającego uroku oraz brzmienia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric, 21 Sie 2006, 15:01

 

Faktem jest jednak , że te szybsze wkładki z reguły mają lepsze brzmienie w wysokim paśmie, a o to sądzę ,warto się zatroszczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.