Skocz do zawartości
IGNORED

Salon. Głośniki instalacyjne, a słuchanie muzyki. Czy da się zrobić hi-fi ? :)


maciek36

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.04.2017 o 07:52, S4Home napisał:

Kolumny wolnostojące to ozdoba każdego salonu,

Raz muszę zgodzić się branżą. Też uważam, że porządna kolumna to ozdoba. Nie rozumiem problemów z żonami itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Temat już trochę stary ale natknąłem się na niego przez poszukiwanie potwierdzenia tezy jednego z użytkowników w innym temacie:
"Puentując zabudowa kolumn in wall z natury uzyskuje lepszą liniowość w dziedzinie częstotliwości. Bez znaczenia czy będzie to zestaw stereo czy wielo kanałowy."
pytanie do autora wątku czy Twój kolega już jest po realizacji? Jakie decyzje podjął i jeżeli zainstalował jakiś system to czy miałeś okazję słuchać go osobiście?
Hej. Skala problemu z zabudową in wall sprowadziła nas jednak do klasycznych kolumn plus wzmak all in. Nie pomogę więc niestety:(

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

No i ja też odradzalem takie rozwiązanie od samego początku tj in wall. Udało się:)
Kolumny podobają się wszystkim domownikom, wpasowaly w otoczenie:) Ważne, żona wybierała fornir.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, maciek36 napisał:

Skala problemu z zabudową in wall sprowadziła nas jednak do klasycznych kolumn plus wzmak all in. Nie pomogę więc niestety?

Spoko, mój post jest raczej próba potwierdzenia lub zaprzeczenia teorii.

ps Architekci wnętrz i ich stosunek do audio... akurat sam ostatnio byłem na etapie projektowania Wnetrza (moze nie ta sama skala co kolega) moja projektantka była oburzona co to za głupi pomysł z tymi czarnymi skrzynkami. Owszem czarne duże kolumny nie są moze szczytem dyskrecji i designu ale szkoda ze projektanci nie traktują tego jako wyzwania tylko jako najgorsze zło. Nie ma to jak skrytykować hobby klienta. Tak czy inaczej kolega wyszedł na swoje ?

pewnie jestem spaczony ale dla mnie sprzęt audio to najlepsza biżuteria dla pomieszczenia. Nic nie zastąpi wnętrza w którym gra dobra muzyka. Dla niektórych dom bez książek to nie dom, jak tak postrzegam audio. Jeżeli stać kogoś jeszcze na wyrafinowane sprzęty to już w ogóle szczyt elegancji. Pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, PawelMitsu napisał:

 

Spoko, mój post jest raczej próba potwierdzenia lub zaprzeczenia teorii.

ps Architekci wnętrz i ich stosunek do audio... akurat sam ostatnio byłem na etapie projektowania Wnetrza (moze nie ta sama skala co kolega) moja projektantka była oburzona co to za głupi pomysł z tymi czarnymi skrzynkami. Owszem czarne duże kolumny nie są moze szczytem dyskrecji i designu ale szkoda ze projektanci nie traktują tego jako wyzwania tylko jako najgorsze zło. Nie ma to jak skrytykować hobby klienta. Tak czy inaczej kolega wyszedł na swoje ?

pewnie jestem spaczony ale dla mnie sprzęt audio to najlepsza biżuteria dla pomieszczenia. Nic nie zastąpi wnętrza w którym gra dobra muzyka. Dla niektórych dom bez książek to nie dom, jak tak postrzegam audio. Jeżeli stać kogoś jeszcze na wyrafinowane sprzęty to już w ogóle szczyt elegancji. Pozdro!

Czarne skrzynki nie wiem :D, ale kolega nabył kolumny w naturalnym fornirze, chyba jakiś dąb, czy orzech amerykański. Dobierane pod pomieszczenie między innymi, więc wygląda wszystko jak trzeba :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, PawelMitsu napisał:

Skala problemu z zabudową in wall sprowadziła nas jednak do klasycznych kolumn plus wzmak all in. Nie pomogę więc niestety?

Jakie problemy napotkaliście dokładnie? Warto opisać aby inni użytkownicy nie popełnili tego samego błedu próbując zbudować kolumny in wall.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, PawelMitsu napisał:

 

Spoko, mój post jest raczej próba potwierdzenia lub zaprzeczenia teorii.

ps Architekci wnętrz i ich stosunek do audio... akurat sam ostatnio byłem na etapie projektowania Wnetrza (moze nie ta sama skala co kolega) moja projektantka była oburzona co to za głupi pomysł z tymi czarnymi skrzynkami. Owszem czarne duże kolumny nie są moze szczytem dyskrecji i designu ale szkoda ze projektanci nie traktują tego jako wyzwania tylko jako najgorsze zło. Nie ma to jak skrytykować hobby klienta. Tak czy inaczej kolega wyszedł na swoje ?

pewnie jestem spaczony ale dla mnie sprzęt audio to najlepsza biżuteria dla pomieszczenia. Nic nie zastąpi wnętrza w którym gra dobra muzyka. Dla niektórych dom bez książek to nie dom, jak tak postrzegam audio. Jeżeli stać kogoś jeszcze na wyrafinowane sprzęty to już w ogóle szczyt elegancji. Pozdro!

Niestety, projektantów dla których wnętrze jest do oglądania a nie do mieszkania jest mnóstwo. Co to za projektant, który nie potrafi wkomponować sprzętu audio i za co on ciężkie pieniądze bierze. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zibii napisał:

Jakie problemy napotkaliście dokładnie? Warto opisać aby inni użytkownicy nie popełnili tego samego błedu próbując zbudować kolumny in wall.

Dokładnie, szkoda że wiele wątków kończy się bez wniosków. Często jest tak, że ktoś rozwiąże problem ale już tego nie opisze. Przez to temat staje się mniej użyteczny niż by mógł być dla innych.

Godzinę temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Niestety, projektantów dla których wnętrze jest do oglądania a nie do mieszkania jest mnóstwo. Co to za projektant, który nie potrafi wkomponować sprzętu audio i za co on ciężkie pieniądze bierze. 

To jest chyba kwestia tego, że ludzie którzy poważnie traktują słuchanie muzyki są jakimś małym odsetkiem społeczeństwa. Siłą rzeczy taki projektant spotyka się z kolumnami raz na kilkanaście może kilkadziesiąt projektów.

16 godzin temu, maciek36 napisał:

Czarne skrzynki nie wiem :D, ale kolega nabył kolumny w naturalnym fornirze, chyba jakiś dąb, czy orzech amerykański. Dobierane pod pomieszczenie między innymi, więc wygląda wszystko jak trzeba ?

Przy budżecie, który założył to można już myśleć o małych stolarskich dziełach sztuki. Masz wiedzę co dokładnie kupił i jak to gra? Napędzić 40 mkw to już jest jakieś tam wyzwanie. Zakładam, że wnętrze jest raczej minimalistyczne co jest jeszcze ciekawsze odnośnie całego projektu pod kątem akustycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala problemu w sensie ilości możliwości itd. Temat został zaprzestany po wstępnym rozeznaniu i obawie mojej o końcowy efekt w takim budżecie.
Finalnie stoją Studio 16hz Arkada 3,5 oraz Elwctrocompaniet Ds6 czy jakoś tak.
Finalnie jak nazwijmy to sprzęt salonowy sprawia dużo radości rodzinie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowers and Wilkins ma bardzo szeroką ofertę głośników instalacyjnych. Najlepiej wejdź na stronę producenta. Jakiś czas temu robiliśmy u klienta instalacje na ściennych B&W CWM8.3 z dedykowanymi back boxami. Jako wzmacniacz Devialet 220 powieszony na ścianie. Zagrało to bardzo dobrze w dość trudnej akustyce (spory pogłos). Praktycznie zero kabli. Żona będzie zachwycona ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bowers and Wilkins ma bardzo szeroką ofertę głośników instalacyjnych. Najlepiej wejdź na stronę producenta. Jakiś czas temu robiliśmy u klienta instalacje na ściennych B&W CWM8.3 z dedykowanymi back boxami. Jako wzmacniacz Devialet 220 powieszony na ścianie. Zagrało to bardzo dobrze w dość trudnej akustyce (spory pogłos). Praktycznie zero kabli. Żona będzie zachwycona
Wierzę i domyślam się.
W wypadku mojego kolegi żona dała się przekonać, że mniej trzeba zmienić w projekcie pod klasyczny sprzęt, niż pod zabudowę. Wyszło finalnie bardzo dobrze. Zabudowa ściany za kolumnami fajnie działa akustycznie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.